Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Planiram ove godine da mesto map-a bacim rusku 3x16 (promist) kroz masinu zanimju me dve stvari Koja je max količina djubreta po kj da azot ne bi ostetio klicu i druga stvar ja sto nigde ne mogu da nadjem azot u tom djubretu u kom je oblilu, da li je fosfor vodotopov, da biljka mozeodmah da ga usvoji i tako to... Osim osnovne deklaracije nema nigde ništa malo detaljnije, pa zna li neko kako tu stoji situacija inace ove godine sejem Solehio i Basmati oko 140kg/kj orao sam nešto jedva i isto tako spremim batalio i nebude li pala ozbiljnija kiša plaćam dva puta tešku tanjiraču jer orati nema smisla.

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Tanjirao danas malo za zito cisto da vidim kako ide i da mi ne gaze parcelu.Suvo u pm tanjiracu kao da vucem po betonu nadam se da nece biti tako i na ostalim parcelama jer sam ovde brao beracem pa je dosta nabio_Odvaljuje grudve kao da su od kamena katastrofa.Ako ne padne neka ozbiljna kisa bice cupavo ali videcemo sutra kad precem u drugu klasu zemljista..bice i slika...Inace od semena idem semensku Solehio a moja reprodukcija ce ici Sofru i mozda idem na par parcela opet Nikol.Na pojedinim parcelama dao dobar prinos a i rana je sorta..

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Tu je fosfor visoko vodotopiv,blizu 90% i odmah ga ove sezone usvaja tako posejana pšenica.Azot inače ide u ustaljenom režimu rastapanja kao i u ostalim kombinacijama.Trebalo bi da je "malo bolje" đubrivo,tako bar fabrika kazuje.
 
Presao na parcele gde sam kasnije skidao kukuruz kombajnom i gde je zemlja bila suva.Nije tvrdo i nabijeno kao one gde je isao berac ali i na ovima dok ne padne kisa ne nice,prasina kao u spartanje mozda i gore...
d110940f37b55bdbb6ae127915957115.jpg


Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Planiram ove godine da mesto map-a bacim rusku 3x16 (promist) kroz masinu zanimju me dve stvari Koja je max količina djubreta po kj da azot ne bi ostetio klicu i druga stvar ja sto nigde ne mogu da nadjem azot u tom djubretu u kom je oblilu, da li je fosfor vodotopov, da biljka mozeodmah da ga usvoji i tako to... Osim osnovne deklaracije nema nigde ništa malo detaljnije, pa zna li neko kako tu stoji situacija inace ove godine sejem Solehio i Basmati oko 140kg/kj orao sam nešto jedva i isto tako spremim batalio i nebude li pala ozbiljnija kiša plaćam dva puta tešku tanjiraču jer orati nema smisla.

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
Moje misljenje je da izbegnes to djubrivo od te firme i da kupis kompleksno djubrivo koje ce brzo da se istopi i biti dostupno biljkama a kolicina koja se preporucuje je od 150 do 200kg po hektaru.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Meni lično odgovara ovih dana da posejem,više zbog rasporeda na voćnjaku i branja jabuke nego zbog datuma ili optimalnog roka.
Jedino me interesuje koliku štetu može imati seme ako stoji u zemlji bez vlage recimo 10-15 dana.
Vidim da su Kiraji krenuli a znam da oni nisu amateri.
Ja lično bi posejao pa neka čeka u zemlji.Šta vi mislite?
 
Ako nemas miseva u ataru sej. Ako ih imas onda nikako. Ogromnu stetu naprave na semenu koje dugo stoji u zemlji.
 
Ja sam tek danas posejao par katastarskih jutra jecma za stoku a psenicu cu od nedelje ovo semensko sto sam uzeo pa polako i ostalo kako sta spremim sejem.Danas spremao malo suvo prasina samo tako..
905cb42cb0db294904afc830d992beef.jpg
ca6689b78db09cb59a45989e6b9d5642.jpg
3e207f31f857358eace2f9e131ef6a5c.jpg
3862c09b2ff8018b3feec686a8adcc44.jpg


Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam juce posejao 50ari cisro da probam novu sejalicu. Vlage ni za lek a niko nije orao ni tanjirao cak ni gde je bila repica a strnjike koliko hoces kao i kukuruzovine. Miseva verujem da ima na milione. Tako da ce da nastavimo tek posle sledeceg vikenda.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Meni lično odgovara ovih dana da posejem,više zbog rasporeda na voćnjaku i branja jabuke nego zbog datuma ili optimalnog roka.
Jedino me interesuje koliku štetu može imati seme ako stoji u zemlji bez vlage recimo 10-15 dana.
Vidim da su Kiraji krenuli a znam da oni nisu amateri.
Ja lično bi posejao pa neka čeka u zemlji.Šta vi mislite?
Miševa nisam video a ne znam šta da čekamo,Ako počne kiša ,kada ćemo posejati ? Muka je sejati u ovakvim uslovima ,grudve zapekle ,prašina prodire u svaki deo traktora.U kabini pretoplo ,izađeš napolje seče te hladan vetar ,jednom rečju ,gadno.Seme je svo u zemlji ,nema ga na površinu,sejemo oko 120 kg/kj.

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh