Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Rano nije, i onako nece da nikne dok ne padne kisa! A to nece skoro...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Razbacano đubrivo ,drugi prolaz tanjiračom.Na nekim parcelama vadi neke "kockaste" grudve.Biće vesela setva,prašine u izobilju ,vlage nema.


 
Danas balaton 200 kg po hektaru
1_54949420_IMG_20181003_174534%5B1%5D.jpg
 
Kod nas su KWS semena sa Lamardorom 55 dinara dok su sa Đuntom( :haha: ) 63 dinara.
 
Poslednja izmena:
Kolege, kako vam se pokazala setva druge reprodukcije,posto nikadanismo sejali 2,da napomenem psenica je ovrsena pre kise i istrijerisana normalno
 
Ne znam da si me razumeo, semenska, prva pa druga, tako kod mene gledaju, a neko semenska je odmah prva, ako me razumeš?
 
To je treća godina za redom,pa trebalo bi da je ok,kolege nek kažu nemam baš iskustva sa reprodukcijama pšenice.
 
Planiram setvu za vikend ali posto se nije bas najsjajnije pripremilo a nemam valjak da posle setve povaljam razmisljao sam da drljacom predjem posle setve....Nikad to nisam radio dali to vredi cemu raditi?
 
Mi smo juče počeli danas završili ,združenim snagama :haha: 8 kj pšenice sve sorta Anapurna bačeno Map-a 110 kg po kj ,setvena norma 130 kg po kj ,na kukuruzištu rađeno iznenadio sam se kako se lepo spremilo,mada sam morao odmah za plugom da spremam,inače ništa od posla.Ostaje samo sutra da povaljamo,i mislim da će niknuti u rekordnom vremenu,jer vlage ima dosta za nicanje.


104rl2q.jpg


119uv0g.jpg


1zxprhu.jpg


oro6k1.jpg


1o8tw9.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh