Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas je 5-6t po ha dobar prinos.
 
Ljudi sta cemo sejati sad umesto psenice, mislim na oni koji ce je presejavati jer nema nista od kise za Banat, a vetar ovaj ako drzi do nedelje osusice je skroz
 
Meni juče popodne bio čovek iz BASF-a i pregledao pšenicu. Kaže da na parceli ima svega. Vrhovi su požuteli od mraza koji bio skoro. Bledo-žute fleke po sredini ili dnu lista su neke bolesti a ima tragova belih od leme. A lema leti samo tako i ima je u neopisivom broju. Onda mi je pokazao listove pšenice i na njima sam video gomilu položenih jaja iz kojih će se kasnije razviti lema. Predlog njegov je da sutra odmah prskam. Sve i fungicid i herbicid i insekticid. Ako ne bude mnogo kiše i malo oslabi vetar ja krecem u akciju.
 
A sta si mislio da će reći ti iz BASF-a...? Verovatno ti je rekao da ideš kombinaciju biatlon 4d, duet ultra, i fastak...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Mene kada neko pita sa čime šta da prska ja uvek kažem najskuplju moguću kombinaciju. :osmeh: Tako sam u mogućnosti. :haha:
 
Psenica bar ovde vapi za dobrom kisom , kakve crne bolesti po ovakvoj susi ,korovi ajde u redu ali za lemu je hit .
Ima odrasle i polozenih jaja ,ni jedno ni drugo ne pricinjava stetu niti insekticid moze sta da im naskodi.
Odrasla ce treci dan da doleti sa drugih njiva , a polozena jaja fastak ne ubija....
 
Ala je to trgovačka bagra.Šta im sve ne pada na pamet da izmanipulišu mučnog paora, samo da prodaju svoju robu i pri tome ne trepnu. A da pocrvene, samo od jakog sunca.
 
Ne znam da li je od bolesti ili od suse, ili i jedno i drugo?
attachment.php
attachment.php
attachment.php
 
I sto je I u mom kraju.
One psenice koje imaju malo bolji sklop, zute.

A ove redje se drze jos uvek.
 
Tesko je znati sta je tacno u pitanju,vlage nedostaje sigurno ,a biljka ne moze da se hrani adekvatno bez dovoljno vlage.I meni se zute na nekim parcelama,djubrivo ceka za drugu prihranu ,ali pojma nemam kad da je odradim,da bar znam kad ce sigurna kisa,lako bi onda bilo.Prva prihrana je polupropala,nzm ni ja sam koliko dugo je stojalo djubrivo na povrsini,vecinom su jutarnje rose istopile granule i to tako ostalo u povrsinkom sloju ,a vetar duva li duva...bolje da nzm koliko je propalo od prve prihrane.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh