Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A ti si u svakoj corbi mirođija.
Nisam ja mirodjija,nego kad neko takve debilne izjave napise,ja ne mogu a da ne prokomentarisem.
U poljoprivredi nikad jacih i novijih masina,svaka moguca ledina preorana i posejana(nema neobradjene zemlje) a zakupi i kupovina na vecito nikad skuplja...i onda neki lik kao ti napise,kako se nema svrhe raditi.
 
Malo pre reče ministar poljoprivrede odgovarajući na pitanja poslanika u skupštini da će država otkupiti pšenicu interventno po ceni od 21din/kg.
Ne reče samo koje količine i kada će se to desiti...
 
82bef11df306c45a9586241b642177b3.jpg

95764fe75973b311abd8e79fbe073cdc.jpg

Danas jecam krenuo, sorta Nonius


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Malo pre reče ministar poljoprivrede odgovarajući na pitanja poslanika u skupštini da će država otkupiti pšenicu interventno po ceni od 21din/kg.
Ne reče samo koje količine i kada će se to desiti...
Obicno kupe manju kolicinu, i od poznatih vecih proizvodjaca, i stim samo stvore pometnju.A nama sitnima koji moramo prodati, platice neku dosta manju cenu.
Da ne pricam o onima koji su izdali arende, svi ce traziti onu cenu koju je drzava odredila.
 
Nisam ja mirodjija,nego kad neko takve debilne izjave napise,ja ne mogu a da ne prokomentarisem.
U poljoprivredi nikad jacih i novijih masina,svaka moguca ledina preorana i posejana(nema neobradjene zemlje) a zakupi i kupovina na vecito nikad skuplja...i onda neki lik kao ti napise,kako se nema svrhe raditi.

Kod tebe tu je druga situacija i bolja zemlja,dodji ti da vidis kod nas kako je pa onda nesto kazi.

Dodji ti kod nas u ritove,imas parloge koliko hoces najmanje 500-600ha.
 
Sad bas video na rumunskom forumu, 2500kg/ha.Susa je ucinila svoje od novembra do sada im je palo sve ukupno nepunih 80lit.
Da da treba i kod nas da vidite njive,, mnoge se ne moze prepoznati sta je posejano toliko je sirak rizomski prerastao psenicu.Mislim da ce i kod nas biti slicna situacija sa prinosima,ko dobaci 20 meteri/jutru bice dobar
Da se ne zaboravi,mart -april oko 10 lit kise ukupno !!!!i onda potopi koji su samo korovima odgovarali
 
Jecam nedovrsena parcela prinos oko 32 m po kj videcemo na kraju plus 15 % stete procenjeno od strane osiguranja (osigurano na 6 t po ha)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh