Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U indjiji jedine zelene njive pod pšenicom su upravo one sejane horsch dsd3 sejalicom,a čini mi se da ti imaš istu...jel tu leži kvaka?
 
Kod nas su ovi Matijevicevi sejali sa Vadestad nekom grdosijom,mislim da je samo oni u Srbiji imaju. Treba 280ks da je vuce,ali dzaba joj sve,nicanje je kao i kod ostalih.
 
Ovde samo onon sto su turci sejali, pardon arapi domaci, se počinje zeleniti. Sejali su sa nekom JD krš mehanizacijom. Ostali mi koji imamo najbolje sejalice naše još ćute, ali probija polako.
Oni su sejali a za njima oblak prašine.
Uglavnom ovo još nikad bilo nije da u kasnu jesen gotovo da nemožeš videti koliko je pšenice posejano.
 
Ja sam moju pšenicu posejao 16., 17. i 18.oktobra (u prašinu), tri puta tanjirano nošenom V tanjiračom i četvrti put setvospremač (predusevi kukuruz, suncokret i soja). Posejano sejalicom IMT 25 diskova. Povaljano kembridž valjkom 19-og, petak.

A kvaka za njihovo zeleno stanje je u tome što je u noći nakon valjanja palo 14 lit kiše, pa posle dva dana još 8 lit.
 
Kod nas su ovi Matijevicevi sejali sa Vadestad nekom grdosijom,mislim da je samo oni u Srbiji imaju. Treba 280ks da je vuce,ali dzaba joj sve,nicanje je kao i kod ostalih.


Sa vaderstand rapid 600p, imaju jos ljudi po vojvodini takve masine dobre su.ALi i kod nas sta je sejao matijevic nicanje je katastrofa,bolja je moja psenica od drzavne zemlje nego njihova sejana sa vadersandom a njive u nam jedna pored druge.
 
Reko da je slikam pre nego sto je pokrije sneg,NS40S i Zvezdana na ovoj slici,za sad razlike nema.Sreca u sneg sto pada,uplasio sam se da slucajno ne prerastu pa stradaju od mraza....


Ovakva je sva psenica u ataru,al cemo obarati rekorde,niko nam nece biti ravan.
 
Bas katastrofa,covek bi rekao potanjirano oranje gde nice po neki samorast...

@sremac
Bratic ima svega,od pripreme preko sejanja do ponesto kise...
 
Svestan sam da je kiša najbitniji faktor ove godine,i da zato ima razlike kod tebe i matića recimo,i kod mene gde još u opšte nije nikla,ili tek po koje zrno...
Al kad uporedim njive u indjiji,gde u celom ataru je ista situacija sa kišom a nikla samo pšenica sejana sa gore pomenutom sejalicom...ili je mnogo blagosiljao njive...sa nekom garavom,ili švalerkom...
Ja sam se bio zezno par puta pa blagosiljao sa rodjenom ženom,i dobio kontra efekat... žena nikako,samo švalerka...
 
E a žena patrijalhalno vaspitana i ne razume da to blagosiljanje sa drugom služi da njiva dobro rodi i da se uspostavi dobar režim kosmičkih sila.
 
Na suncokretištima je bilo suvo 20-setak centimetara tako da tu ni priprema a ni sejalica nisu ništa mogli da urade bez padavina. Koje sejao Pšenicu posle Kukuruza tu je dolazila do izražaja kvalitetna priprema i setva koja je rađena odmah posle pripreme.
 
slike.php
[/URL] [/IMG]
Sve na suncokretu sejano sa imt sejalicom.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh