Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Лично размишљам о орању пшенице....посејана у оптималном року није никла...клица кренула и стала сад влаге има али сунца тј топлоте не.Шта мислите?Данас један другар оде да сеје ја реко сад је не би сејао сигурно ...
 
Ako se klica nije osušila ne diraj ništa,sve će to nići.Bilo je pšenica koje su sejane i u januaru pa su nikle i stigle za vršaj.

- - - - - - - - - -

Evo slika,setva 12.11.2018.

 
Kod mene na jednoj parceli pšenica prva reprodukcija nikla lepo,a semenska (i to skupocena) nije još nikla. Jedna parcela,isti predusev,u isto vreme i priprema i setva...
 
Лично размишљам о орању пшенице....посејана у оптималном року није никла...клица кренула и стала сад влаге има али сунца тј топлоте не.Шта мислите?Данас један другар оде да сеје ја реко сад је не би сејао сигурно ...

Ništa nediraj.
 
Biće valjda nešto i od ovog mog indijanca.
8d8157c6eb90e365edad440ed9531e02.jpg
 
Ja gledao danas psenicu sejanu 29.10. Odmah klijala cim dobila kisu, klica je izasla svega nekih 4-5mm ali bitno da jr krenula. Kad ce da nikne videcemo, nadam se da ima sanse da izadje do kraja godine s obzirom da oko 1-og najavljuju par dana sa mrazom i mogucim ledenim danima.
 
Na svim parcelama mi je ovakva situacija, srednje zalosna. Dobro je da seme koje nije niklo sada klija, nije izandjalo, i da je toplo. Sve u svemu, ostaje psenica u igri. Ovde se tek sada uveliko seje.
9cd74ca277de44beb018901a88a1a321.jpg


Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Slicna situacija i kod mene , da li ima sanse ovo da nikne u skorijem periodu ako nakon ovih minusa se ustali toplije vreme kao sto trenutno stoji u prognozi ??
 
Poslednja izmena:
Pricao sam sa starijim (citaj iskusnijim) ljudima, i secaju se ‘90-te kazu nikla psenica u februaru. Kukuruz se skinuo i zapalio pa pa pocela da pada kisa, nije se moglo sejati celu jesen, pa zasusilo u januaru, prvi put je tad koristio redukovanu obradu-setvospremacem dva puta i posejao psenicu do Jovana. Tako je bilo toplo u januaru da je izasla do svSave i kaze da je nakosio 4000t po kj. E sad bilo nekad, a kako ce biti nama pricacemo nekom. Treba sigurno dosta dobrih kockica da se slozi da bi i ova nasa psenica solidno rodila, od rekorda nema nista a za ostalo ce nam reci juni.
 
Уф ја се ломим шта да радим дал да је преорем колеге ме саветују да мирујем...а та пшеница и та клица мени баш не уливају неко пверење.Вештак је у земљи за кукуруз,соју,сунцокрет има она сад влаге ал где је топлота за ницање:sta:
 
pricao sam sa starijim (citaj iskusnijim) ljudima, i secaju se ‘90-te kazu nikla psenica u februaru. Kukuruz se skinuo i zapalio pa pa pocela da pada kisa, nije se moglo sejati celu jesen, pa zasusilo u januaru, prvi put je tad koristio redukovanu obradu-setvospremacem dva puta i posejao psenicu do jovana. Tako je bilo toplo u januaru da je izasla do svsave i kaze da je nakosio 4000t po kj. E sad bilo nekad, a kako ce biti nama pricacemo nekom. Treba sigurno dosta dobrih kockica da se slozi da bi i ova nasa psenica solidno rodila, od rekorda nema nista a za ostalo ce nam reci juni.
е те године сам фебруара возио мотор на кратке рукаве, ал незнам тачно која дал је 93-4-5-6.

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
Negde sam citao ako su max dnevne temp. iznad 5-6C,treba i mesec dana za nicanje.Ja pojma nemam iz iskustva kako i sta,i meni je ovo prva godina da psenica ovako kasno nice,tj nije jos ni nikla.
 
Pre 2 god. dosta njih kod nas su posejali krajem Novembra pocetkom Decembra pa je nikla krajem Februara.
Prepotentni i naduveni su imali bolje prinose nego ostali koji su posejali u Oktobru a kod iskrenih nije dala vise od 2.5 t/kj.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh