Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Brate po svetlima ja mislio vanzemaljci kad on FERDŽA:ppozdrav:
 
Volimo kad sve radi, prvo zbog bezbednosti, a i lepo je raditi po mraku kad su svetla dobra.
Necemo Maticu poceli smo za dana tako da nema selidbe:haha:
 
Не би ја терао тањирачу за 4 црвене и то два пута, ни за живу главу...ту нема никакве рачунице, бар за мене...али изгледа да некима и томодговара...нек ради свако ко како хоће јер зна своју рачуницу најбоље...
 
Kod nas je 3000 po prohodu koliko čujem.Ja sam odavno prestao da tanjiram i sejem uslužno.Nema tu para,svi lažu za površinu a o nezadovoljstvu da ne pričam.Ovako odradim svoje kada i kako hoću i parking.Ne gubim vreme koje mi niko ne može nadoknaditi,trošim gorivo i mašine bez preke potrebe a imam dužnika koji nisu i ne planiraju da plate.
 
Исти случај и код нас има дужника који нису 20 година платили за сетву и не мисле...зато не сејемо задњих 15 так година....тањирамо углавном веће парцеле услужно. Углавном су то људи који одмах плате и задовољни су послом...код осталих не идем јер не окрећњ ми се за једно кј, јер је утрошак свега огроман...
 
I kad ce da nikne, mislim koliko ima vlage, ja tek sad zaprasuljem seme i planiram pre neke ozbiljne kise.

Neznam dali sam zakasnio ili sam jos u proseku!:ppozdrav:
 
Ниће чим прва киша падне...најбоље да на буде у сувом ,па нек чека влагу...најгоре по њу је да има нешто влаге, онда она крене да клија услед исте а када ова нестане, заустави се клијање и онда имаш супер принос следеће године...стари су говорили да се пшеница сеје у прашину....
 
Malo je falilo da ne sejem pšenicu ove godine,al nepto sam prelomio,naručeni foksil i alkantara sa djuntom...od ponedeljka krećem u akciju...
 
Ja tebe u blato ti mene iz blata.... tako su kod nas govorili

Može i ovako .
Stavi me u blato, dobit ćeš zlato. :ppozdrav:
Jučer posijano pa sad što Bog da. Zaorano 300 kg/ha 7-20-30, 40 kg/ha uree (zbog zaorane kukuruzovine) i predsjetveno 200 kg/ha 3x15.
Jedino me malo mući što je u vrećama bilo pomiješano tretirano i netretirano sjeme. ::lose::
 
Radi se i dalje.
Valjak bukur u akciji...
8d18f8eae1b9155deedffdc6338692e2.jpg
5bf245f63f11d949c1b6ee2e954af865.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh