Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I mi smo danas završili pšenicu prinosi šareni najmanji znam zato što je nošen posebno 2280kg bruto po kj,sveukupan prosek 3080kg/kj bruto.Svašta se špekuliše za odbitke kod hl pa čekam .Inače nikad lošiji hektolitar 67,1,-72,5-74- najveći 75,5.Sorta farineli.
 
Čudna ova godina, kad čovek gleda ove slike sa žetve,na oko mnoge izgledaju jako dobro i misliš biće ovde lepog roda, a kad pređe preko vage, katastrofa.
 
Solehio 79hl,vlaga 13.5 najmanje.Prinos odlican.:osmeh:

Ipak za nas kraj Solehio je no.1 sto se tice psenice.

- - - - - - - - - -

Katastrofa i kod mene. Anapurna 26-27m/kj, hl 71, sreća pa nije zaraženo zrno pa je otišlo u stočno. Rodjak ima sofru sa 75hl ali je toliko zaraženo zrno da je jedva i u stočno otišlo. Dok recimo komšija ima Katarinu koja ima odlične karakteristike ali džaba kad nema kg! Avenue mi je malo bolji ali i to je bedno.... Uzdam se još u Solehio i Modern... Ali generalno-pušiona. Džaba što je niklo jesenas skoro kao u normalnim godinama kada je prolećna suša učinila svoje.

JEL SI SKINUO ONU PARCELU KOJA TI U PROLECE BILA RETKA ?
 
Uf, čekaj potseti me koja je to parcela bila.... Kačio sam slike ali nzm na koju misliš.
Inače rođakova Sofru nije imala 75 hl nego 70. Nzm odakle mi onih 75....
 
Juce skidao baletku na 2ha 5580kg,vlaga 16,9% i hektolitar 67,5.Na oko i u toku prskanja psenica izgledala odlicno njiva pre dve godine nadjubrena ovcijim stajnjakom i jesenas 120kg MAP-a,u prolece 150kg AN-a.Slame ima kao da je kosio kombajn sa 8m adapterom ko god je prolazio pred njive tipovali su na extra prinos ali djoka ili ti pusiona.Danas popodne nastavljamo nadam se da vise nece biti iznenadjenja.Tako da onih 2500kg/kj kojih sam se potajno pribojava mi sad deluju kao svetski rekord.
 
Zavrsena zetva psenice za ovu godinu. Prinosi sareni, od 19960kg na 5kj sa 11.2 vlagom, 3.2 primese i 79.5 hektolitar do 6280 kg na 5kj sa 11.5 vlagom, 8 primese i 70 hektolitar.
 
Aca97 jel ovo na slici Modern? Kad sam video sliku mislio sam da ima veći prinos od onoga što si napisao. Kako ti se čini Modern? Jel otporan na bolesti i jel mora da se radi regulatorom?
 
Anapurna (na 103 strani imaju slike kako je izgledala ako nekog interesuje),pre pet dana potpisao bi na 20 meteri po jutru.zbog bolestine i sirka koji u zivotu nisam u toj kolicini na mojoj njivi video,bilo me sramota da pokazujem slike ali evo proslo je pa mogu.Naime rezultati posle zetve iste:
VLAGA-11,2
HL-75
PRIMESE-6%
3490 SRPS-a po jutru.Prezadovoljan.
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Ove godine prvi put imam osječku Kraljicu. Trenutno je dosta tamna, klasovi povijeni, zrno tvrdo da je jedva pregrize i onda glasno pukne. Takvo stanje je već 4-5 dana, ali zrnje je još jako čvrsto učahureno. Jel to možda zbog naizmjence kišovitog i onda jako vrućeg vremena ili je do sorte. Bojim se da zrnje u nekom trenutku ne počne samo curiti, a ja ne mogu onda dobiti kombajn.




 
Lacarac i mi Anapurnu već godinama sejemo, isti slučaj, tokom vegetacijskog perioda očajna. Kad dodje vršidba od hektolitra do prinosa odlično. Ona je takva, izgleda retkog sklopa, nikakva a opet daje dobre rezultate . Inače mi uzorkovali anapurnu, 15.3 protein, hl 75,4 a prinos još ne znam.
 
Ja skinuo juče Falado,ali ga još nisam odneo na mlin da bih znao koliko ga je bilo_Ovako na oko je delovao bolje od Avenua a njega sam imao nešto preko 7t/ha.Javljam kad ga budem predao na silos.
 
Ja skinuo juče Falado,ali ga još nisam odneo na mlin da bih znao koliko ga je bilo_Ovako na oko je delovao bolje od Avenua a njega sam imao nešto preko 7t/ha.Javljam kad ga budem predao na silos.

Ja sam ga juce skidao.Imaces manje od 7t i los hektolitara.Bolje je izgledao od solehija a na kraju ga solehio obisao dosta
 
naspram sofrua, dosta loša prinosom (10% lošija zasigurno a možda i 15%) hl je 76 a kod sofura i do 79 ide ove godine... uglavnom ne planiram sijati više. protein je bolji za pola % al džabe kad je hl loš i previsoko naraste. imao sam ga oko 8 tona ove godine ali sofrua daleko rjeđeg nego ovog falada sam imao 8 tona također.
 
Nama ostalo jos 2 jutra u Knicaninu,mozda je ovrsemo oko Svetog Ilije kada ode voda,a opet javljaju kisu,e jbg
k12trc.jpg
2h2pg0j.jpg
2njjc08.jpg
 
Kod mene ima i jednog i drugog, uopste u celom ataru. Nikad nije bilo da prodje kroz zito (a isto je bilo i u ječmu) ali takodje zito nije bilo tako retko. Sutra bi trebalo da radimo zito. Ne ocekujem mnogo vise od 2200kg po jutru, moze samo manje da bude ali prezivecemo, nemam da placam arendu, ako je za utehu. Kad bude uradjeno bas cu napisati koliki je bio prinos.
Euklida je u pitanju.
Urađeno 2kj euklide. Vlaga 13.6, necistoce 7.7 i prinos 6200kg. Nisam ocekivao da ce toliko roditi, videcemo dalje. Vlaga i necistoce su povecani iz razloga sto ima dosta sirka, sto je neko rekao bilo me sramota da slikam.
Morao sam da sedim u kabini.
d7a5b1a2d816ed46b65b63fcf6bc4e7e.jpg
14d92696ef000b984e464bfeab17cd90.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh