Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kakva su iskustva sa euklid psenicom?
euklid sam sejao i ove godine na svoj povrsini ,ovo mu je treca godina kod mene ,ne poleze a nikad ga nisam prskao regulatorom rasta ,jedan do dva tretmana fungicidima zavisi od godine ,prinos stabilan do vrhunski .kod mene ide sav u stocnu hranu stoka ga lepo jede predavao sam i na mlin u zamneu za mekinje hoktolitar ove godine od 72 do 76 posto ,dogodine ga verovatno necu sejati menjam svake tri godine semensku kucu
 
Данаске сејали пшеницу.....солехио је у питању..,.140кг/кј
f4fpxs.jpg


- - - - - - - - - -

Kakva su iskustva sa euklid psenicom?

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока

Сејемо га већ дужи низ година и ове године је највише подбацио управо он јер је сав био полегао, а прскан је био регулатором раста. Роди као луд, али га свака болест напада, неосетљив је у односу на Софру кога смо први пут сејали прошле године и био је одличан, један третман од боелсти, не расте високо и што је најбитније приносан је...ове године еуклид иде свега на свега 10% површина, заменили су га Софру, Солехио и Модерн на пресоталих 90%....
 
Pa i nije bas malo vise i nema veze sto ga kacio grad,da znas za ubuduce,nisi sejao polutke jel da...
Ja sam semensku deljao 200kg/h a moju doradu sa YQ 240kg/h...
 
I ja idem semensku 200-220kg/ha a reprodukciju selektriranu do 240-250kg/max a ako posejem rano i manje.
 
Na preporučen broj zrna svakako da treba dodati izvestan procenat zbog lošije pripreme i/ili nepovoljnih vremenskih prilika.
U vezi veće setve ne norme - prošle godine u setvi pukne guma od sejalice i taj jedan pohod je dupliran da ne bi bilo da nije sejala. Međutim, sejala je oba puta. Bilo je prilično gusto a zrno sitno ali po prinosu je bilo kao i ovamo gde nije duplirano. To je ekstremno ali gušća setva 10-15% od preporučene ne bi škodila.
 
Ispoštujte preporučen broj zrna po m2 za određenu sortu a od krupnoće semena zavisi kilaža.
Ja ovo pricam vec tri godine,tako meni pricali prosle godine da sam posejao previse semena,a ja iso faustus i modern po 250kg,masa 1000 zrna je bila 51-2g

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Semena su ove godine po prilicno ujednacena sto se tice Euklida, Sofru i Sobred. Euklid je najmanje posejan sa oko 205 kg/ha, a ostali tu oko 225 kg/ha. Dobra setva, seme na dobroj dubini, ali nema kise.
 
Juce zavrsena setva za ovu godinu. Avenue, sostin, anapurna, apac i airbas. Setvena norma je isla od 200-225kg/ha. Kise je palo 10l tako da su svi uslovi ispunjeni za nicanje. Sada je sve u bozijim rukama!

- - - - - - - - - -

Ja sam rodjaku sejao 180kg/h toliko izadje po formuli kad se izracuna
Ja sam avenua isao oko 210-220kg/ha zavisi od njive da li ima utočaka.
 
Završena setva pre nekoliko dana sorte,Sofru selektovan,Sofru semenski,Ingenio selektovan,Modern, i Farmer semenski.Norma setve od 115 do 140 kg po jutru.Povaljano kembridžom juče palo 9 l kiše.:osmeh: Aj zdravo.:cvetic:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh