Slobodna diskusija o žitnim kombajnima

Iliću aj uslikaj trap da uporedimo. Ubeđen sam da su one cevi u pitanju, pogotovo kad kazeš (Atila) da pucaju pri okretanju. Klip dejstvuje na rukavce preko spone a lomi ih na polugu preko onih cevi. Da li se cuje onaj karakterističan zvuk iz orbitrola kada namotaš volan do kraja u levo ili desno?
 
Uslikacu...
Mozda trap nije ustelovan,klip je na jednoj strani i gura jedan tocak,a drugu gura preko stangle sa sponama,msm da jedna treba da je kraca cev(granicnik).
Krajevi spona pasu od Zmaja 191.

- - - - - - - - - -

28jwgtu.jpg

31484no.jpg


Bio sam u pravu sto se tice razmaka granicnika,na jednoj strani je sraf 30mm,drugoj 26mm
 
Pozdrav ljudi. Da li neko zna gde ima da se kupi lim koji se stavlja pored doba za vrsu deteline i lucerke na mf31 ili tim starijim malim kombajnima. Posto imam sito od 2-3mm

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Na tolikoj površini je sebe otplatio samo u ovoj godini.Trebalo bi ga polako u penziju a neki jači i noviji uzeti.
 
Sve je to ljudi u redu, ali pregazilo ga je vreme.
Nekad su ljudi isli na daleke puteve sa automobilima bez klime ili vukli prikolice sa fapovima, orali sa starim Ruseviđa 82ojkama.
Danas to retko ko radi, ili radi tako ka sitno.
 
И сада важи да уредан змај подешен и намештен је за узор и пример како одради

Sa zmajem uvek mora lagano,i onda nema problema, sigurno da manje prospe nego neki mnogo veći i mnogo skuplji i moderniji...
Jedino što je on sad samo za lične potrebe,za usluge ne vredi,neće niko da ga čeka ceo dan,ni gazda ni prevoz, mada u kade i ne može da kipuje...itd itd..
Al za jedno prosečno domaćinstvo sasvim lepo odradi i posluži...ko radi dosta stvarno treba da uzme nešto modernije..
 
Pšenica 2018/2019

Trenutno ovako smo u mogucnosti, razmisljamo da zamenimo 142ku za 171cu. Trenutno to bi moglo da zadovolji sve potrebe. Bilo koji veci novi strani kombajn je rentabilan ako ima da pokosi toliko povrsine da kada bi se naplatila usluga imao bi da pokrije sopstvenu ratu. ( bilo da kosi sopstvenu zemlju ili radi usluge drugome).To je moje misljenje, jer ipak to je masina koja se naj manje dana u godini koristi.Da je prinos bio bolji platio bi deo usluga da mi kose drugi ovako sa ovim prinosom nije bilo racuna placati drugima , zato malo smo se pomucili i odradili posao. Ali znam da jos 200kj kukuruza i suncokreta nije u mogucnosti bas da odradi ( narocito zbog ucinka u suncokretu koji brzo dospeva i lako se desi da vise izgubim radeci sa zmajem nego kada platim da mi neko drugi sa vecom masinom pokosi )

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Trenutno ovako smo u mogucnosti, razmisljamo da zamenimo 142ku za 171cu. Trenutno to bi moglo da zadovolji sve potrebe. Bilo koji veci novi strani kombajn je rentabilan ako ima da pokosi toliko povrsine da kada bi se naplatila usluga imao bi da pokrije sopstvenu ratu. ( bilo da kosi sopstvenu zemlju ili radi usluge drugome).To je moje misljenje, jer ipak to je masina koja se naj manje dana u godini koristi.Da je prinos bio bolji platio bi deo usluga da mi kose drugi ovako sa ovim prinosom nije bilo racuna placati drugima , zato malo smo se pomucili i odradili posao. Ali znam da jos 200kj kukuruza i suncokreta nije u mogucnosti bas da odradi ( narocito zbog ucinka u suncokretu koji brzo dospeva i lako se desi da vise izgubim radeci sa zmajem nego kada platim da mi neko drugi sa vecom masinom pokosi )

Sent from my iPhone using Tapatalk
Pin ti je inbox pa moram ovako.
Vidim da gledaš veći kombajm. Ima moj starac u Novom Bečeju, Đuru Đakovića mislim da je 6m zitna varijanta, i kukuruzni adapter ne znam koliko redova. Uzeo ga za dug, ceni ga 12500. ,samo da istavi novce. Znam da je motor dobar, a ostalo treba pregledati. U principu je iz kukuruza izašao jesenas i od tad stoji.
Znam da ti je Dušan brat pa ga pošalji da izvidi.
Il zovi Dragan Nešić 0638336513
Pozdrav
 
Nazad
Vrh