Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prihranjivao sam psenicu 24 - tog marta, u nadi da ce biti sutra dan kise kao sto su javljali, a od kise nista i pitanje dal ce je biti u skorije vreme.
Sad da li ce djubrivo imati efekta kad bude pala kisa ili cu trebati ponovo djubriti? Za sada djubrivo stoji jos po zemlji, isao sa San-om 300kg/ha
 
kisu javljaju kako sam danas cuo petak na subotu, sad ne znam za koji kraj samo to nisam cuo.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
svi molimo boga, danas prehranio psenicu i spremao za kukuruz ono suvo nema gde vise..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Koja sorta je u pitanju ?.

Rwa lennox, 240kg po ha, u jesen ide 180-190kg po ha...... Pošto nema kiše, neidem još u prihranu, jrr se bojim da je to bacanje novca, a na ozimu bi trebalo baciti drugu prihranu..... Ili mozda ići otopinom uree...... Negdje sam čitao da pšenica podnosi 20-30% otopinu...... Možda bolje nego kan sa rasipačem u ovim uvjetima
 
Kod nas polako počinju da se suše pojedina žita. Kiše nije bilo mesec dana, a možda i više. Za 8.mart je palo par litara da pokupi prašinu a pre toga i posle ništa od poslednjeg snega...jednom rečju katastrofa
 
Ja sam juče obišao moju pšenicu i bogami trebao sam popiti jedan za smirenje pre toga. Naime veličina je kao kod Zorana (što je postavio sluku-možda i malo veća ali gušća). Međutim na više mesta odnosno na celoj njivi je prošarano sa liskama na kojima se vidi i neko belilo i neko žutilo, dosta listova je i uvrnuto, a što je naj interesantnije to se javlja na najvećim i najboljim liskama. Zvao sam i ljude iz BASF-a i Bayer-a i nisam pametan šta da radim. Jedan mi kaže da je suša i da čekam da padne kiša pa da se onda vidi šta dalje, a drugi mi kaže da je septorija i da je prskam. A opet ovaj iz Bayer-a mi kaže da nema potrebe sad prskati jer biljka, zbog suše, neće ni usvojiti preparat. A išao sam u obilazak pšenica u mom kraju i ima svega. Ove koje su većeg porasta slična situacija kao kod mene, a one koje su male to je još gore, žute, crvene ma svega ima. A i one su prihranjene. Stvarno mi nije jasno šta da radim.
 
Ja sam juče obišao moju pšenicu i bogami trebao sam popiti jedan za smirenje pre toga. Naime veličina je kao kod Zorana (što je postavio sluku-možda i malo veća ali gušća). Međutim na više mesta odnosno na celoj njivi je prošarano sa liskama na kojima se vidi i neko belilo i neko žutilo, dosta listova je i uvrnuto, a što je naj interesantnije to se javlja na najvećim i najboljim liskama. Zvao sam i ljude iz BASF-a i Bayer-a i nisam pametan šta da radim. Jedan mi kaže da je suša i da čekam da padne kiša pa da se onda vidi šta dalje, a drugi mi kaže da je septorija i da je prskam. A opet ovaj iz Bayer-a mi kaže da nema potrebe sad prskati jer biljka, zbog suše, neće ni usvojiti preparat. A išao sam u obilazak pšenica u mom kraju i ima svega. Ove koje su većeg porasta slična situacija kao kod mene, a one koje su male to je još gore, žute, crvene ma svega ima. A i one su prihranjene. Stvarno mi nije jasno šta da radim.
Nema od prskanja nista,dok je ne "oprska" onaj od gore sa 15 l po m kvadratnom,sve ostalo je u ovom trenutku,uzalud.

Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока
 
Ne znam šta bih rekao ali danas tokom premeštanja sa parcele na parcelu videh da je dosta pšenica dobilo po tamburi neki andrak.Po obodima požutele baš dosta i u sredini po oazama takođe.Moguće je da su zdravo žedne a moguće i da je napala Švedska muva jer sam video da je neki spominju ovih dana.Lepo da poludi čovek,ništa više.Nisam išao da obiđem svoje parcele.
 
Ne znam šta bih rekao ali danas tokom premeštanja sa parcele na parcelu videh da je dosta pšenica dobilo po tamburi neki andrak.Po obodima požutele baš dosta i u sredini po oazama takođe.Moguće je da su zdravo žedne a moguće i da je napala Švedska muva jer sam video da je neki spominju ovih dana.Lepo da poludi čovek,ništa više.Nisam išao da obiđem svoje parcele.
Iz te Svedske nam nikad nista dobro nije doslo!Ja imama jednu psenicu sa obe strane mi komsijska uljana repica i primetio sam to zutilo oce li to govno svedsko iz repice mozda da krene?
 
Stiže kiša

7j8kpwb
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh