Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo kaže Saković posle ovih kiša biće nadprosečnog roda pšenice. O hebem ti pitino polivalo

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Pa valjda oni znaju jeste ili nije ipak su to žita srbije

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Kod tog Sakovica vecito rekordne povrsine i rekordni rod za svaku kulturu i svake godine. Ne znam samo da li se seje na spratovima u njivama pa tolike povrsine ili su posecene sume i pasnjaci po planinama pretvoreni u njive ili mozda oni znaju nesto sto mi ne znamo.
 
Pa na nacionalnoj frekvenciji samo lepe vesti da se objavljuju da nam gospoda u gradu ne brine za lebac

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Duett jeftiniji i od kineza. Naucili i u BASF-u da od 1 naprave 2 (litra). A kao opravdanje ove god reci ce da je zbog vremena bilo jakih napada bolesti..

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Duet je jeftiniji zato sto se ukida sledece godine pa da prodaju zalihe.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Zastarela aktivna materija.Duett je na našem tržištu preko 20 godina a kada su ga smućkali sa tiofanat metilom dodali su mu Ultra.
 
Zastarela aktivna materija.Duett je na našem tržištu preko 20 godina a kada su ga smućkali sa tiofanat metilom dodali su mu Ultra.
Zastarela? pa su istu aktivnu materiju ubacili u ADEXAR .....sve je to biznis kako bi pod izgovorom novim preparata povecavali cene.
Zato je Tiofanat metil glavni u borbi protiv fuzarijuma ali Boze pa necemo valda preskati sa nekadasnjim Fundazolom tj Benomilom ili Benlejt
Sve je to farmaceutska wafija
 
Razgovarao sa covekom iz Pss sluzbe zasto lema na neke sorte ide a na neke ne ili slabo ide. Razlog je sto pojedine sorte na listovima imaju sitne dlacice a druge ne. Tako da ce napad uvek ici na onu sortu koja te dlacice nema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Razgovarao sa covekom iz Pss sluzbe zasto lema na neke sorte ide a na neke ne ili slabo ide. Razlog je sto pojedine sorte na listovima imaju sitne dlacice a druge ne. Tako da ce napad uvek ici na onu sortu koja te dlacice nema.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Taj lupa kao otvoren prozor.

Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока
 
Zastarela aktivna materija.Duett je na našem tržištu preko 20 godina a kada su ga smućkali sa tiofanat metilom dodali su mu Ultra.

dolazi revysol novi triazol koji je bolij i od protiokonazola. a epoxiconazol se ukida zato što zeleni forsiraju što manje aktivnih materija koje su loše po okoliš. navodno revysol malkoc manje ubija životinje po rijekama itd....

kod mene falado koji je obećavao 10 tona po ha patosirao na 35% njive.... nikad ga više ne planiram sijati ali sam bio primoran jer nisam dovoljno sjemena sofrua.... sofru se svuda drži i obećava. obećava radi kiša jel koje smo imali od kraja 3. mjeseca pa nadalje.
 
Znači g-din Saković već krenuo u kampanju za obaranje cene u žetvi a i nakon nekoliko meseci posle žetve. Kako smo mi Srbi lud narod. Jedan drugoga ćemo da potkopamo samo da onom drugom bude bolje a ovaj prvi može i da crkne. Neverovatno.
 
A kako mislite da vrse izvoz zitarica ako objave da je godina podbacila?Ovako se na sva usta hvale rekordan rod i onda kupe i uvezu negde neko djubre ovde nama za hleb da bude,a nasu izvezu u Rusiju po nekim extra cenama i necija tetka ili bata lepe pare uzme na uvoz-izvoz!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh