Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo i moje mucenice:
1.slika datum 8.05
2.slika 20.03
3,4 i 5 slika su sa setve 30.okt.
dd5452b5f0cc6244c838e2a265d41078.jpg
5c60169ef1a752278063d5ae69d8aabe.jpg
fed5c5bae30d8e940d6f21086bd4aae4.jpg
c3ca66d96b614269ddc2f83fff34be08.jpg
ef503d7f2856987eda1fb5b60885a270.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Koliko se secam ovde je ranijih godina bilo komentara da ako krene psenica da cveta na uvratinama to je najbolji momenat da se udje i prska a ne kasnije kad je u punom cvetu. Ja cu verovatno u subotu da prskam. Isklasace do tad 100 % sva a ova na uvratinama koja je i prva nikla ona ce vec cvetati. Pa sta bude bice. Da cekam vise necu. Jer od ponedeljka najvljuju velike padavine i onda dugo nece moci da se udje a tada ce sva vec dobro cvetati i cak i preci tu fazu.
 
Niko nije kriv stonje kod njega pala kisa,a kod nekog nije....problem nastaje kad neko ko je imao uslove pocne da se hvalai kako mu je losa godina ili imao malo padavina.... A ima usev kao u da kazem prosecnoj godini....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
I sta je sa onom preporukom da najbolje zastiti klas na pocetku cvetanja ?

У оваквој лудој години тешко да ће се поготиди заштита у цвету, зато је препорука да се овако ради заштита за ову годину...

- - - - - - - - - -

Пшеница се поправља доста...
Софру који није уопште почео да влата, друга њива коју нисам сликао извлатао као што сам написао на прошлој страни....
nxkop3.jpg
 
Konačno su dobila boju, sad se dohvatila hrane koju smo nabacali, što se tiče prskanja fuzarijuma to se mora prelomiti šta se gubi a šta dobija preranim ili prekasnim tretiranjem, vremenski uslovi su takvi kakvi su i shodno tome i radite, jedno kajanje negine, uslovi i vreme joj nisu bili od početka naklonjeni pa nek ide u materinu i ovo.
 
Ми смо када се прерачуна дали ~110кг азота по КЈ...што је по речима заштитара сасвим довољно за пшеницу, па прихрана преко листа није потребна. Сад зависи колико си ти дао својој пшеници азора, све испод 100кг/кј је недовољно за исту, па би ако си дао мање било пожељно да је прихраниш преко листа...

- - - - - - - - - -

11t6few.jpg

Солехио и Модерн....
 
Lepo izgledaju psenice u nasem ataru sada posle ovih kisa,sta mislite da li ima svrhe baciti joj sada za vikend 50-100kg kana?


20190508-130050.jpg
 
Ako hoćeš da joj digneš kvalitet tj proteine onda ima. I ja se razmišljam da rknem An-a. Makar deo.... za ogled.
 
Sta vi očekujete da će biti 5 ili 6t/kj pšenice, kad je potrebna tolika količina azota?

На ову сву палу кишу, очекујемо род од бар преко 3500кг/кј, јер пшенице колико год лоше биле, сада су се опоравиле и обећавају да ће род бити нормалан. Фала богу има до вршидбе преко месец дана, тако да што да не..увек се надамо најбољем....
 
@nikola ilić Ako vam je niklo kad treba i bilo padavina, onda je opravdano, ali u većini mesta nije. Kod nas su jedino nešto bolje pšenice koje su sejane na većoj dubini, ali ni tu ne može biti roda preko 5t. Mada videcemo, bolje se nadati manjem, pa se prijatno iznenaditi ako bude veći prinos Generalno su se popravile, ali koliko će dobaciti Će vidimo. Mi smo uradili 3. prihranu cisto ako uspe da se izvuče bolji kvalitet, naspram ovogodišnjeg manjeg prinosa. Mada nije ni bilo potrebe jer sam na jednoj parceli u drugoj prihrani duplirao djubrivo, i nema uopste razlike, tako da nije iskoristila ni to djubrivo.
@Galacije83 Rod od 3.5t/kj je daleko od normalnog i dobrog prinosa...
 
Zar nije tocno da ako padne nakon zastite klasa 2 dana nakon toga ovih najavljenih 80 litara u 3-4 dana da ce isprati fungicid i nece prskanje imati efekta?
 
Nema problema,ipak kada se koriste dobri fungicidi to bude ok

@Druskan
Ne moras mi persirati,nisam ja toliko mator...Bilo je iole "neke" kise ali da ne tupim,za svaku godinu treba biti "proracunjiv" kada i kako sta raditi,normalno za to treba imati i dobru mehanizaciju..
Kazem opet nemoj te me pogresno razumeti,svako radi onako kako moze...
 
Nisam persirao, već to "vam" se odnosilo na tebe i ostale, kao množina, koji su imali solidan raspored padavina. Da sam persirao napisao bih "Vam", no nema veze .
Bas nas prilikom žetve obavesti sa prinosom kao i agrotehnikom, i rasporedom padavina ako si vodio.
Dobra mehanizacija je mogla malo da utiče na prinos, ali da budi kao u normalnoj godini to se nije moglo desiti, barem ne kod mene. Da je posejano direktno, pšenice bi nikle, pa se osušile jer padavine nije bilo do prvog snega.

I da, ubeđen sam da će kasne sorte dati poprilicno bolji prinos.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh