Pšenica 2018/2019

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A jel se isplati da zalivate psenicu na ovu cenu nafte ?? Svakako ima predispozicije (ako se sklope ostale kockice do zetve) da bude mnogo bolja od ovih koje nisu ni nikle, ali cena zadnjih par godina + skupa nafta bas i nije situacija naklonjena.
 
Komsija oduvek smo bili severni banat.
Карта каже друдојачије,можда северозападни!?
ccf6eaf4c30e66b4d9e3dd7b82da53f9.jpg
 
Prosle god na danasnji dan ovako izgledala



A danas ovako, blagi uzas, gledam i jedim dal ce tu nesto da bude videcemo. Setva 19.10, resto sto je sejano 26.10 stoji u suvim



- - - - - - - - - -

Juce spremao i posejo 2.9ha, suvo je suvo strasno 3x tanjiaca i roto drljaca i opet nije to to, oranje bilo opasno zasusilo.



 
Aco proslogodisnja je bila lepa pa je tuko led ove je malo ruznija ali sto kazu stari nakraj svigar[bic] puca,ko zna mozda bude vise nego ove god :ppozdrav:
 
To nas i drzi ,inace pre dosta god imali smo slucaj da se prihranjivala psenica krajem februara koja nije uopste nikla,ja sam tada mislio da tu nece biti nista i da cemo mi to presevati ali otac nije dao da se dira i bio je u pravu nacurilo nesto preko 3 tone po jutru ,za danasnje prilike malo ali tada to nije bio los prinos [ima tome mozda i 20 god]
 
Bice to ok, mnogi ovde su u jesen 2016 sejali krajem novembra i pocetkom decembra i imali su bolji prinos juna/jula 2017 nego ove godine ali ove je zafalilo kise u maju i junu. A prosle jeseni nije posejao samo ko nije hteo ili iz nekog drugog razloga nije mogao do 1.11. Sto nas dovodi do zakljucka da samo kisa je bitna kad treba za ostalo cemo se vec pobrinuti nekako.
 
Mislim i ja da ce biti ok, samo da jedna lepa kisa padne i poravnace se. Nego na oko ne volim ovako da vidim ali sta da se radi, kad sam sejao nisam spazio da ima vlage, ali ipak imalo po negde malo. Bolje mi je opet ovo sto sam u skroz suvo sejao, to stoji ne mrada. Jecam sam isto sejao mislim 12.10 i on jos nije nista izasao
 
Prve godine kad sam sejao Anapurnu na jednoj parcelinprilikom prihrane u februaru mesecu bilo je za okukati je,ko pp groblju jagode,a u zetvi 8t.... ne plasim se ja da ona nece nici ,(ona sto je u suvom),ja ove godine nisam ppsejao iz razloga sto se plasim miseva ako dugo stoji u suvom i toga da ne pocne da klija pa da se klica osusi ualed nedostatka padavina.... a u koliko zima bide povoljna za nicanje i razvoj psenice i lepo prolece eto i lepog roda u zetvi....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Bez da se iko ljuti,ali sada sejati pšenicu ili ječam, po ovakvim vremenskim uslovima,je za mene čista ludost, u ovo vreme se ljudi kolebaju da li će uopšte sejati kada su uslovi idealni za setvu (vlaga i temperatura ...) a ne kada je zemlja u deficitu sa vlagom i to preko 100 litara.I kad kiše nema na vidiku bar još desetak dana.
 
Bez da se iko ljuti,ali sada sejati pšenicu ili ječam, po ovakvim vremenskim uslovima,je za mene čista ludost, u ovo vreme se ljudi kolebaju da li će uopšte sejati kada su uslovi idealni za setvu (vlaga i temperatura ...) a ne kada je zemlja u deficitu sa vlagom i to preko 100 litara.I kad kiše nema na vidiku bar još desetak dana.

Bolje ce proci ovi sada sto seju jer nece nici do padavina , a ove posejane nikle 50% i ako je pokrenulo klicu i zasusilo nema nista od njega. Prije 6 ili 7 , moguce i 10 godina kod mene ovi sto su sijali polovinom 11 mj imali vece prinose u proljece nego ovi sto u blato sijali u roku psenicu.
 
Danas sam obilazio psenice koje su sejane 13.10 oko 50-60% je niklo.mada planiram jos da posejem samo da repu maknem repu sa njive
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh