Kada koristiti ureju ?

Tako je.
Izvinjavam se sto nisam napisao da je po ha.
 
Sutra treba da mi stigne urea. Pa mi trebaju neki saveti, da bi znao koliko da narucim.
Koliko se baca na suncokret koliko na kukuruz?
Mislio sam da bacim na suncokret 200kg ureje i nista vise, a na kukuruz 200kg ureje i jedno 150kg Kan-a.
A na psenicu 200kg ureje i 200kg Kan-a.
Sta mislite? Ne znam samo za suncokret da li bi mu trebalo jos Kan a, ili je dovoljna samo urea?
Prvo izracunaj koliko 100kg Ureje 46% zamenjuje Kana,do zakljucka ces doci sam.
 
Pa racunao sam ja to. Ovako ispadne da na psenicu bacim 550kg kan a, mislim kada basim 200 ureje i 200 kan a...
 
550 Kana na psenicu je van svake pameti,bacis do 150kg ureje i ostatak Kan do 200kg.Po meni to je niki plafon za centar srbije.
Ja bacam sad 120kg Urea i kasnije An ili San.

Moja iskustva govore da ni 100kg Kana nemoze zameniti 50kg Ureje.Probao i uverio se.Praksa je jedno a teorija drugo.
 
Razmisljao sam i o tome. 150kg ureje, zato sam i hteo da vidim sta vi kazete.
 
Ni to nije lose. Dodje 132,5 kg azota i u jesena je baceno jedno 20kg azota. Bude taman za psenicu.
 
Kod mene u kraju dosta ljudi koristi ureu jer je nesto jeftinija kada se uporedi sa kanom ali to je veliki promasaj za nas kraj gde je zemlja kisela.ako vec mora da se baci 100kg azota po hektaru bolje je da se baci kroz kan nego ureu u vecini slucaja.Kan je kvalitetno djubrvo ne skodi zemljistu a daje dobar rod.kod mene se pokazao dosta dobro poslednje dve godine sam ga koristio kao osnovno djubrivo u Kukuruzu i bilo je odlicno.
 
Kod mene je zemljiste blago kiselo, PH od 5,8 do 6,5. A vidim da neki clanovi foruma bacaju Ureju, a imaju PH vrednost zemljista ispod 5. Psenici treba 25kg azota po jednoj toni.
 
Ja sam takođe planirao na pšenicu da idem sa 200 kg Ureje i 200 kg KAN-a ali se plašim da će možda biti prejako, naročito jer sam išao jesenas sa 200 kg MAP-a a bilo je soja predusev.Kad se doda i sva hemija na proleće,kakva li će biti računica u Julu?
 
Ja sam odlucio da cu ici 200kg ureje na svim usevima. Na psenicu i kukuruz cu posle dodati 150kg Kan a, a na suncokret samo tih 200kg ureje. Baceno i jesenas 200kg 10:20 ili 8:16:24, zavisi kako gde, negde nije baceno nista. I to je to.
Danas mi stize Ureja.
 

Stigla Urea. Nego mi cudan dzak, nema nikakva deklaracija da pise kada je proizvedena. inace nima grudvi, lepo izgleda...
 
Da li je mozda stigla iz Panceva,pitam iz razloga jer i ovde imaju imaju halu za skladistenje i masinu za pakovanje iz rinfuza u dzakove?
 
Pa ne znam odakle je stigla. Meni je doterao jedan iz Krusevca, kome sam zito prodao.
 
Inace Promist je jedan od sestrinskih firmi MK-komerca i jako korektna i OK ekipa radi u toj firmi dok su oni drzali u zakupu Vital cena suncokreta je bila zesca ali nekome to nije odgovaralo pa su ih otkacili malo je :off_topic: ali eto da se cisto zna i u Vrbasu imaju svoje skladiste u nekadasnjem Backatransu koje je dobrano puno!
 
Bacio sam pre oranja map 100kg po jutru,koji djubar sad da bacim pre zatvaranja brazdi i koju kolicinu,kukuruz sam planirao da posijem,a na drugu njivu sam bacao 150kg 15x15x15 pre oranja,koju kolicinu i sta da bacim sejacu suncokret malo je peskovitija zemlja
 
Analiza bi dobro dosla...
Ovako "naslepo": 150(+) kg/kj za kukuruz, i 100 za suncokret (zavisi i od hibrida, u peskovitoj ja ne bih isao preko 100). Jako je nezahvalno ovako "pucati" gluposti bez analiza, ali ako su njive u iole normalnom stanju moze ovako.
 
Nazad
Vrh