ELektricne testere za drvo

ben roj

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2013
Poruka
1.651
Lokacija
uzice & novi sad
Evo da otvorim temu s obzirom da se moze dobiti puno korisnih informacija na forumu.
Mozda nije interesantna pravim poljoprivrednicima koji koriste motorke ali se nadam da ce se naci vikendasi I amateri koji su zainteresovani.

Povod je da sam bio bas bandoglav I bas svojom krivicom
sam izgleda pogonske zubcanike divne elektricne testere
Mc Cullosh 16 E ostetio. Testera je stara jos od 1982 ili 1983 malo koriscena uglavnom za spremanje drva za rakiju I poneko secenje suve manje vicke.
I ja kada sam spremio drva za rakiju hocu pametan sljivove velike suve panjeve uzduz da struzem.
Dva istrugao a na trecem zubcanik stradao. Lanac bio tup
I to nije testera za to.
Usijana glava htela vise negi sto se moze, greska I evo samo kritican sam.
Zao mi lepe testere , sada mi nesto za srce zapela zovem servise ali kada cuju model I godiste niko nece ni da je
otvori. Zauzeti su.
A izgleda I da su to uglavnom serbisi vise sto moraju da budu zbig garntnog roka.

No zakljucak moracu najverovatnije da kupim novu.

Za sada znam da mi motorka ne treba, da su mi potrebe veoma male , uglanom drvo za rakiju I poneka vocka debljine 20 do 30 cm.
Verovatno svake druge godine da se nece uopste koristiti.
Ali za ranc treba jedna testera.

Prvo pitanje da li uopste treba automatska pumpa za ulje I oni mehanizmi za zatezanje lanca.
Drugo pitanje ako je gornji nivo cene oko 15 000 dinara koje bih dao , snaga koliko vidim je izmedju 1,5 kw do 2 kw
nije toliko presudna koja marka je preporucljiva.
Citajuci motorke ove jegtine kineske cu zaobici
odprilike na netu sam nasao sledece marke
Bosch, Partner, Alpina , Villager Stiga a ima I na akciji I Makita.
Moze se u inostranstvu naci I Mc Cullosh za tu cenu.

Koju marku preporucujete I eventualno model.
Ukapirao sam da je brzina lanca bitna a sto se tice maca
uzeo bih ili 35 ili 40 cm ako jedna vocka ili grana bude deblja da mogu da je odsece.
Molim za misljenje I iskustva.

Inace pokusacu I da ovu popravim jer imam skicu svih
delova stare testere I oznake svih delova pa cu nekako preko poznanika pre svega u engleskoj gledati da potreban dei nabavim.
Koliko vidim majstori su dosta zauzeti pa cu sacekati zimu kada je manje posla. Nece sada da se bakcu.
Odizih malo, ali da imate kompletnu sliku situacije.
A ovu staru testeru sam zavoleo, izgleda da starim pa pistajem emotivniji....
 
Mi smo koristili neku Gude testeru i sve dok je malo korištena,trajala je godinama. Evo sad kada smo je počeli malo više cepati,za kratko vreme je 2x probila namotaj... jbg još neko je emotivac pa to plaća... Ali sve mi se čini da ću uzeti novu womax ili vilager koja spolja liči na ovu. Pa valjda je podjednakog kvaliteta.... A ćaleta moram da odviknem od električne testere i naviknem na motornu.
 
Kako sam ja skapirao, kroz komšijska iskustva, problem je zupčanik koji je neka tvrda plastika. Ako malo više zapinje brzo se pojede, a ne može se naći da se zameni.
 
Posto sam se raspisao ajde da dodam I ovo.
Po preporuci odem ja u servis koji je uz prodavnicu.
Kazem imam dva problema jedan veliki verovatno pogonski zupcanici otisli I drugi da mi se lanac naostri.
Majstor pita koje je godiste testera I kada cu odgovor, odma mi rece nema delova za nju,
a mozete kupiti novu na nekoj akciji,
zupcanicke ne ostrimo ali imamo lanac novi koji mozete kupiti.
Ja mu na to rekoh sta ce mi novi lanac ako mi nije popravljena testera, malo je bilo u novonastaloj tisini bilo neprijatno , a ja normalno izadjoh nezadovoljan nastupom
a ne cinjenicom da sam ukapirao da ce biti problem naci zupcanik ...

- - - - - - - - - -
Jooj....
Ma moje su potrebe mnogo skromnije, opisao sam ih.
Niti ima tu kunikaze niti debelih drva.
A panjeve cu ubuduce sto celi ne stanu u loziste za kazan da dajem rodjaku...
 
Da li vredi rizikovati i kupiti polovnu el. testeru bez lanaca sachs dolmar 271 za 1500din? Prodaje se kao neispravna zbog toga što bez lanca ne može da se isproba, ali el. motor radi.
 
Mislim da ne. Vrv su zupčanici kaput. Ali kad pogledam da za 1500din ne mogu da se provučem ni kod murije za kaznu.... možda vredi rizikovati. Ali da je nešto neispravno i to zajebato neispravno,to je sigurno.
 
Mislim da pre odluke treba da proveris da li postoje rezervni delovi za tu testeru I da li je majstori popravljaju I onda da proveris sta kod njih najcesce strada, verovatno zupcanici.
Ne vrediti kupovati ako ona nema delova, a opet laicki gledano da su delovi lako dostupni verovatno
bi je vlasnik popravio.
 
Očekivao sam da će neko više svoje iskustvo reći.

Evo cunjajui po netu , odprilike našao sam da se u inostranstvu, najbliza madjarska mogu naci dve solidne električne testeri sličnih
karakteristika i cene a da su povoljne cenovno.

mcculloch cse 1835
Partner P818

obe imaju snagu 1,8 kW
mac 35 sm
i priblizne cene oko 85 evra, sto je cena nekih polovnih nestera i priblizna cena villagera koji se kod nas nude.

Sto mislite o modelima ili sta je jos bolji izbor cenovno za 10 000 do 15000 dinara, eto da kazem oko 100 evra +- 20 %. .

- - - - - - - - - -

Evo nadjoh na kupujem prodajem
Einhell gh ec 20 40 nov po ceni 9700 din
sa 2 god garancije.

Od ove tri sta je najbolje.
 
Nemam potrebu, treba mi samo oko vikendice
I da nije teska. Sve ove tri me zadovoljavaju.
Kada idem u sumu imam coveka koji ima traktor I testeru
njemu sam ranije davao travu a on mi sekao drva kada treba. Sada je smanjio broj krava I ne treba mu trava ali
uvek hoce da ide u sumu. Posto zimi ne idemo na vikendicu to se svelo bas retko.
Eto zato a cini mi se da su cene ok I da je bolje ovo da kupim nego koriscene jer su mi male potrebe.
 
@ben
u te pare ulaze bosch ake30s i villager vet-2035 video sam da su u metrou na popustu, a na kp jos jefitinije od metroa.
 
Ok bosch ali ima mac od 30 cm ane bih manji od 35 ni veci od 40 cm.
A vet 20 35 je ok samo sam stekao utisak po diskusijama da je zuti villager slabiji od ovih ozbiljnijih.
Da li je enihell ozbiljniji od villagera, a jeftini je.
Mc cullosh mi izgleda ozbiljno I cena je oko 85 evra.
Za njega mi se cini to povoljno.
Ok neka I vet 20 35 udje u izbor.
 
ima i black villager 2000p samo sto je skup.
mc izgleda cool, i ozbiljno sto kazes ali nema kod nas.
Einhel ne bi kupio, ne volim... pre bi woby.
 
Ja ne znam pa zato pitam, zatei sam naveo brandove
a koliko vidim da I od 9000 do 12 000 ima ponude
koja se moze razmatrati.
Crni villager kazu da je profi I znacajni je skuplji.
A sto ne volis einhell subjektivno ili nesto drugo.
Ja inam odavno brusilicu malo je koristim ali
mi je potpuno ok.
Partner je vidim redji I vise se ne proizvodi.
Woby nisam uzimao u razmatranje bez osnova sam smatrao sa su ovi drugi ozbiljniji.
 
https://youtu.be/rvXDMYQ8V7s
2000p ima ok rucku, ok oregon vodilcu i 3/8 lanac.
Ono sto mi se ne svidja je sto na slici izgleda da se lanac zateze iznutra, umesto sa spolja.
p.s. ali kutija :) da se zna da kupujes el.testeru :):)

Mc izgleda na slici ok rucka, pise da se zateze spolja lanac, isto plastika se zatvara sa kljucem kao kod motorke na sta sam navikao.
Definitivno mi se najvise svidja od ponudjenih.

Ove ostale nemaju neku rucku, pretpostavljam da im je podesavanje iznutra?
 
Postoji i jaca 2000w. Kad ima S u nazivu onda ima mehanizam za zavrtanje drzaca i zatezanje lanca rukom, mada ja sam se navikao na klasicno zavrtanje, bolje mi je bez S oznake - vidi se na videu da nije dobro zategao lanac.
https://youtu.be/Jmq3jOBV5WI?t=6m18s
mislio sam da nece skontati da je stavio naopako lanac, ali se brzo ispravio :)

a ovaj sece bez dobre rucke (rucka je sam za drzanje gore dole a ne i za drzanje sa strane):
https://youtu.be/dbci0940H0o
Umalo nije sebi odsekao nogu :)
 
Nazad
Vrh