Potrebna pomoc za UMO 8 motor

ben roj

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2013
Poruka
1.651
Lokacija
uzice & novi sad
Evo prva tema koju otvaram iz nuzde a ne iz zadovoljstva .
Naime imam kosacicu batuje ptuj sa Tomosovimmotorom UMO 8. I stalno me nesto istina sitnice , zezala.
Dodjem po meni do dobrog majstora I sve sredi ali kaze treba karburator skroz rasklopiti I iskuvati da se ocisti.

I nadje da na glavnoj dizni da je pukao dihtung spoljni precnik 0,5 mm a unutarnji 0,2 mm od prešpan papira.

Moze li neko da mi pomogne ili uputi da resim problem.
Postoji li komplet dihtunga za karburator UMO 8.
 
Evo prva tema koju otvaram iz nuzde a ne iz zadovoljstva .
Naime imam kosacicu batuje ptuj sa Tomosovimmotorom UMO 8. I stalno me nesto istina sitnice , zezala.
Dodjem po meni do dobrog majstora I sve sredi ali kaze treba karburator skroz rasklopiti I iskuvati da se ocisti.

I nadje da na glavnoj dizni da je pukao dihtung spoljni precnik 0,5 mm a unutarnji 0,2 mm od prešpan papira.

Moze li neko da mi pomogne ili uputi da resim problem.
Postoji li komplet dihtunga za karburator UMO 8.
imaš firmu gemosd.o.o backa palanka ima ju delove za tomos program http://www.gemos.rs/tomos.html nazovi ih možda imaju delova za taj motor ili kontaktiraj clana brkin sonta da možda on ima ili zna gde mogu da se nađu delovi imaš i ovde https://www.microninc.rs/basta-delovi-oprema/kosilice/tomos-kosilica.html
 
Poslednja izmena:
Ljudi hvala vam , u ponedeljak tj sutra zovem naso sam ih na netu a jeste cuo sam za clsna brkin sonta odlican majstor I dobar covek ali kako motor da mu iz okoline Uzica nosin. Ovaj moj majstor izgleda sasma dobar.
Hteo da pravi dihtung ali kaze nesto oko alata imao problem.
U ponedeljak idem u akciju I javljam sta sam uradio.
 
Evo, da kazem da sve servise i koji se reaklqmiraju oko Tomos motora sam bio zavao i
niko od tih servisa i prodavnica nema sta ja trazim.

Jebaiga da zanm da napravim i da imam materijal ja ne bih ni pisao, tako da je to otpalo.

Kontaktirao sam clana Brkin Sonta i on mi je reako da on topravi, i da ce mi posalti ali je zauzet kaze ima puno posla.

Tako da ostaje da cekam.
 
Najzad je moja kosacica popravljena I radi kao sat.
Prvo ona je bas idealna za vikendase , laka a kazu da je
taj motor UMO 8 izdrzljiv I da se lako popravlja.
Preko kolege sam dosao do majstora u jednom selu koji pravi dihtung. I poslao mi je postom 10 tak komada.

Majstor je kaze rasklopio karburator I kaze odkuvao ga I sklopio.
Sada kosacica radi kao pre I lepo reaguje na dodavanje I smanjenje gasa.
Brkin mi poslao email I pitao da li sam dihtunge, medjitim
ja nisam dobio a posle mi nije odgovarao na email. Verovatno je zauzet.

Najvaznije da je kosacica u punoj formi.
Inace danas sam pokosio 35 ari I ostaje mi sutra jos oko 5 ari. Isli smo kod komsija u posetu I nosili jabuke na cedjenje I zato nisam uspeo sve da pokosim za dan.
Sutra cu to nadam se lako zavrsiti.
 
Nazad
Vrh