Uljana repica 2018/2019

Suvo blagi uzas.....

b6czvb.jpg


1zwz3fm.jpg
 
Moja u kesi stoji sejacu za 4,5 dana pa kako bude.Rabadzija koliko imas pp kvadratu niknutih biljaka?
 
Moja u kesi stoji sejacu za 4,5 dana pa kako bude.Rabadzija koliko imas pp kvadratu niknutih biljaka?
Nisam brojao, u delu gde mi pokisla pa je muci pokorica probija se svaki dan i sve bolje i bolje izgleda, deo koji sam sejao posle kise najbolje nikao,a 3 dana kasnije vec se pati od suse ali i tamo svaki dan sve bolje i bolje nice a odakle crpi vlagu ko ce je znati, inece sejano na 35 cm sklop po masini 450.000/Ha
brojacu za koji dan, u petak ide prskanje kletodimom +Nagan ME
 
Buvača ima baš puno.I pravi priličnu štetu.Gusenice smo jednom suzbijali,jos se nije izlegla druga tura.Da li uz herbicid dodati Decis da bi se suzbio samo buvač ili ipak čekati drugo leglo gusenica( repičina lisna osa)?Taj buvač leti po celom ataru,ima li smisla prskati samo zbog njega?Imam utisak da ce odmah nakon prskanja doleteti drugi i nastaviti da sisa lišće.
98f94abbac9c81c5121cc3a7829d82cb.jpg
 
Počeli i mi malo danas sa setvom zemlja suva ko barut i subotu još dase povalja pa nek čeka kišu
76f08c76f808986c72ab73c72e3b3f63.jpg
78ff6248c80329805718779897b670e4.jpg
c1a5d5bae1be2ba78d45a9d725e16864.jpg
f5828b819bedd54ac45cb29d49f537dd.jpg
c4b2d914766408072fcb8e099dbdb469.jpg


Poslano sa mog Moto G (5) koristeći Tapatalk
 
Ja cu sutra ili prekosutra krenuti sa prskanjem repice od buvaca i osine gusenice,nema ih mnogo malo ih davi Imidor,uz to ide negde hemija za samorast i sirak negde ide Lontrel zbog tatule palamude,kada se dobro formira ici ce Salsa za kraj pred zimovanje.
 
Predlazu mi da uradim tretman sa Galerom+Salsa odjednom u kombinaciji.Kakva su vasa iskustva?Da li uz ova dva preparata moze da se doda i insekticid?
 
Moze da ide Insekticid,mada mislim da je rano jos,Galera ide ako imas Galiuma,i Salsa malo davi ali kada je mali.
 
Danas sam obilazio, za sada jos nema nikakvih insekata, nisam naisao na izgrickane listove. Ali cu najverovatnije sledece nedelje ici sa Pirineks super, i nesto za samoniklu psenicu a ima malo i po koji sirak. Da li od korova moram ici odvojeno od insekticida ili moze da se mesa? Posto ce mi biti ovo prvi put u jesen da radim od korova
 
Ljudi do kog datuma vredi sejati repicu? Zemljiste je spremno vec 3 nedelje. Seme u dzaku. Kise nema na vidiku. Sta raditi?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ljudi do kog datuma vredi sejati repicu? Zemljiste je spremno vec 3 nedelje. Seme u dzaku. Kise nema na vidiku. Sta raditi?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Ako imas hibride koji imaju brz pocetni porast stignes jos ako ti je danas pala kisa sijati. Osobno nama je do 3.10.uspjevala sjetva i rekorde smo imali. Ali to jako ovisi o zimi. Dok npr 10 km dalje od nas drukcija zenlja itd ako sijes 1.10. Od te ljubavi nece bit nista. Po meni jos nije kasno amo ste sad dobili kisu. Neznam koje sjeme imas.
 
Nismo dobili kisu to je problem. Tj jesmo nepune 2l. Seme je Euralis Darko.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh