Uljana repica 2018/2019

Koliki je optimum biljaka po ha, vidim da se dosta razlikuje 400 hiljada i 250 hiljada?
 
Uf uf uf, da je ne ureknem ako ti takva na celoj povrsini imaces ti tu daleko od prosecnog roda.:bravo:
 
Danasnji obilazak,ne znam ni sam sta da kazem ,ostaje da se vidi krajnji rezultat
160aflx.jpg
jakn5f.jpg
 
Danasnji obilazak,ne znam ni sam sta da kazem ,ostaje da se vidi krajnji rezultat
160aflx.jpg
jakn5f.jpg

Ti si jos dobar sa mahunama, kod ovih moji sto su ostavili nema mahuna 20% ako ima samo stablo od nje.
Ima negde gde ima mahuna ali nema tu roda ako budr 500kg i to je premija.Kako je kreniula godina nijednoj kulturi ne ide pod rukom sta li ce biti do kraja videcemo, ali dobro bit nece!
 
Led sto je tukao pre 10 dana šta će biti videćemo,da li raditi deaikaciju za 7 dana pa posle toga vršaj i šta joj Bog da nisam više pametan.
20190603-180723.jpg
 
Danas pri obilazku repice primetio sam nešto što mi se ne sviđa neznam dali je neko imao nešto slično . Po meni je sad već prekasno za ulazak i tretiranje pogotovu što za 10-15 dana kreće žetva . Samo se nadam da će ovo toplo vreme osušiti ovu buđ i da neće praviti veći problem ...


Na zadnjoj slici se najlepše vidi o čemu pričam . I na susednim parcelama ima a najizraženije je tamo gde su sejane kasnije sorte koje su još zelenije . Ovo je Dekalbov Extorm

Ima toga i kod mene ima i na kwsovim hibridima.... sta je tko ce ga znati. Traljava godina za zitarice,traljava i za uljanu. Nadao sam se bar 4 tone po ha (moglo je i vise) a sad kad sam sa tatom gledao mahune i zrna u njima tesko razocaranje.... znaci ima mahuna gdje ce 25% zrna kombajn kroz vjetar protjerati. Pa onda crvi u ZELENIM mahunama.....ako bude 3 tone po ha bit ce pjesma.... a 8 prskanja od dana sjetve.... da poludis. Kladim se da u ataru i u 2-3 susjedna sela ako se ovako losi pronosi obistine da ce ljudi barem 50% prepolovit povrsine pod uljanom. Mozda i bolje. Cijena mozda ode kroz koje razdoblje prema gore, da nas izvuce u buducim godinama....
 
U međuvremenu sam se raspitivao i poljo stanici kažu da je to pepelnica .Kažu da je uvek prisutna jedino kad su vrem. uslovi ovakvi dođe do izražaja . U principu prska se kad i protiv sjajnika sada je već kasno (više štete se napravi). Takođe su rekli da ne bi trebalo bitnije da utiče na prinos ... Videćemo za desetak dana ako ovako nastavi sunce da tuče . Vaga će reći sve .
 
Nemogu vjerovati da se ona cec vrsi.... i da ti je ovako zrela. Jesi rqdio fungicid? Kojeg datuma si sijao okvirno? Mi u zetvu sigurni jos 2 tjedna ne mozemo. Kako ti naoko curi?
 
Poslednja izmena od urednika:
Ima Mita Fara jos ga nije utopio,nismo nista radili fugicidom , setva 06 . 09.2018.LG ASRSENAL. Zakosili jedno 20 do 30 metara uz leniju cisto da probamo. Radili bi je danas ali otkupno mesto gde predajemo nije spremno a nebi da nam stoji u prikolica,jer ima i zelenog zrna i crnog i braon a vlaga oko 9.5 ,pa curi solidno,za to malo ,6 puta je radjena zastita insekticidom,kod nas ko je preskocio prskanje nema nista,ni mahune
 
Nazad
Vrh