Uljana repica 2018/2019

Logistika je odlicna,da si se javio na vreme obezbedio bi ti,ono sto ja sejem brzo se rasproda pa ga u samom startu vec nestane i tesko ga nabaviti,ja sam za vreme zetve porucivao za sledecu setvu,a ono sto losije ide te kuce i prave prezentacije i pricaju pricu kako samo oni imaju u vreci 1.500.000 "klijavih" zrna za razliku od konkurencija koja imaju samo 1.500.000 semenki
 
Znači u tome je caka.Ja kao momak slušao na prezentaciji kako hvale jednu devojku,oženio je,a ono... samo bila logistika za EPP.
 
Do sad nisam imao problema. Samo prve godine nisam radio zastitu semena i tad mi je ona crna gusenica pojela dosta. Od tad redovno aktarom zastitim seme.
 
Od nedelje-ponedeljak krecem najverovatnije sa setvom, da iskoristim ovu kisu bar, subotu bacanje djubriva i spremanje i posle polako u akciju dok jos ima vlage. Jer posle kisa tek pred kraj meseca to ce biti posle vec kasno
 
Oce smetati sva ova kisa za posejanu repicu u petak? ::namigivanje::
Jel ti nikla repica? nema problema sa pokoricom?

- - - - - - - - - -

Setva u utorak 4.sept posle 4 dana vec se i lisna osa stvorila?? odakle?? :zli:

r1mxy8.jpg


2ekkej6.jpg
 
Pričao si na ovom foruma šta radiš i na kojoj njivi,a ona isto pratila i dočekala te na spremna.Sve to ide po školama i obrazuje se.
 
Ja bio da obidjem moju repicu koja je lepo nikla, ali ose ima u milionima, maltene na svaku biljcicu po 2-3 ose........
 
Da li je moguce da jos nisi probao da zakacis sejalicu na rd i tako posejes?
 
Odradjen jedan tretman po pojavi gusenica sa deltametrinom,sada hocu da se spremim za sledeći tretman a hocu da radim sa nekim drugim preparatom.Šta preporučujete?Ciljani insekti su larve tj gusenice repičine lisne ose i buvač.Prvi put imamo uljanu repicu pa učimo.
 
Kise nema ovog meseca a pitanje i da'l ce je biti do 10okt

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ljudi ja jos nisam posejO repicua kise ni u najavi u planu mi je da rasusim skroz I u prasinu posejem,pa neka ceka kisu ?
 
Ja sam posejao 20% ali cekam kisu makar je sejao i 10okt,bolje neka mi stoji seme neotpakovane nego da je sejem i nece pasti kisa 30 dana.


Ali najave za 8 dana kise.Sacekacu prognozu u ponedeljak detaljnu ako daju i dalje znakove za kisu onda krecem.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Valjanje zemlje gde ce biti posejana uljana repica:

s1uf60.jpg


wbuer4.jpg



Jel mozes navesti prednosti valjanja zemljista prije sjetve? Jel povaljas i nakon sjetve sjeme ili ne?
Bez valjanja nista ili barem bez tockica na sijacici nista,sijali smo bez toga 1. Dan sjetve je niklo ok 40 biljaka po m2 sto je dosta. Al 2. Dan sjetve kilavo.... oko 25 biljaka i kise nema
 
Nazad
Vrh