Uljana repica 2018/2019

Uhaj ovde se bas napatilo. Toplo vreme im ide na ruku da se mnoze, ja ih sutra resevam i to je to, cekamo posle ako Bog da kombajn.
 
Repica oprskana juce sva nurelom d,peti put od setve a mozda bude jos koji tretman. U pupoljku bilo od tri do cetiri sjajnika
 
Aco,kojim si preparatom radio?I kod mene ih ima puno,sutra cemo je oprskati ponovo.Koliko puta se prska ta žgadija i koliku štetu pravi ako se ne suzbija?
Da li je neko dodavao bor u tretmanu?
 
Nurelle D 1.2l/ha, meni je ovo bio treci tretman, jedan jesenas, i sada 2 puta u razmaku od 15-20dana, sobzirom da sam to drugo isao protiv pipe samo, i sada sjajnik.
Moze napraviti veliku stetu, pojede dosta pupoljaka sto se posle odrazi na prinos.
 
Jeste da jede, ali kod repice nije bitan taj centralni pupoljak. Kad izbaci bočne pupoljke e onda je bitno da se tretira od sjajnika i to samo dok ne procveta. Posle je ogromna steta prskati repicu insekticidima.
 
Ja danas zavrsio prskanje repice,bice za koji dan jos jedan dok nepocne da cveta,da zastitimo bocne grane,Fasac 150mil+Savanur 0,5lit/h,drugi tretman ide sa Proteusom 0,5lit/h...
 
Posto sam odradio prvu prihranu 03 .marta sa 100 an planirao sam sada za vikend da odradim jos 150 sulfana posto javljaju neku kisu za od nedelje. Ima li svrhe sada bacati drugu prihranu na tako vecu repicu?Ili je mozda vec kasno za tako nesto?
 
Za par dana ocekujem ozbiljnije cvetanje.
Nadamo se kisi i dalje.
080f2082eac89cdc87800ed0b1389039.jpg


Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Jel imate deformiranih uljanih repica?vamo kod nas ih ima kao u prici.... jedan od razloga upotreba sistemika dok je manja bila ili 2 i vise puta upotreba sistemika sa nekim drugim parametrima....
 
Žarko da ste mi i ti i mali zaštitar živi i zdravi ali ako ti moraš da se truješ nemoraš njega, sigurno si tu repicu prskao skoro nekim insekticidima, rano je da se i on truje, ima kade, drugarski pozdrav:ppozdrav:.
 
Sale@Prskana pre 7 dana ,a vetar je 100puta izduvao koliko je duvao,inače ga slabo vodim po takvim ekskurzijama.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh