Uljana repica 2018/2019

Mene je mnogo njih savetovalo da nesejem pre 15. septembra, a kako stvari stoje nece mi pre ni stici sejalica :osmeh:, a ni seme mi jos nije svo stiglo.
 
Eto vidis kod mene je bolje ispalo setva do 10-tog,bas je pratim godinama.

P.S. od hibrida ide DKC,KWS,LG,ima nesto i Maisadour za probu.
 
Mene je mnogo njih savetovalo da nesejem pre 15. septembra, a kako stvari stoje nece mi pre ni stici sejalica :osmeh:, a ni seme mi jos nije svo stiglo.
Ni meni nije stigla sejalica.Rekli su mi do kraja sl nedelje.A i ne planiram ranije od 10 da krecem jer mi je teren dosta grudvas,juce palo nekih 10lit videcu danas kako se sprema.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Valjanje zemlje gde ce biti posejana uljana repica:

s1uf60.jpg


wbuer4.jpg


 
Kod nas svi koji su sejali imali su KWS zato što je jedino jedna zadruga donela seme i svi su imali istu sortu.Uglavnom najbolja je bila 1500 kg a većina je imala oko 1 t.Da li je do neznanja ili do sorte ali odreda nijedan od njih više je ne seje.Ja sam rešio da posejem ali menjam sortu,ova mi se nije svidela na oko.
 
Jel to bas sorta neka ili hibrid??

Da je do hibrida ne bih rekao mogu konkuretni hibridi da variraju tu oko 200kg+-,vise je do proizvodjaca,kako ko je zastitio i cime je i koliko djubriva su bacali.Ako bi sve uradili na vreme i kako treba kladim se u bilo sta da ne bi imali prinos manji od 1900kg po kj i to u ovakvoj teskoj godini kao ova.
 
Nazad
Vrh