Uljana repica 2018/2019

koji hibrid od Pioneera je u pitanju,
Imam posijan mislim 1113 ali niti izbliza ne deluje ovako dobro?
 
Ima Mita Fara jos ga nije utopio,nismo nista radili fugicidom , setva 06 . 09.2018.LG ASRSENAL. Zakosili jedno 20 do 30 metara uz leniju cisto da probamo. Radili bi je danas ali otkupno mesto gde predajemo nije spremno a nebi da nam stoji u prikolica,jer ima i zelenog zrna i crnog i braon a vlaga oko 9.5 ,pa curi solidno,za to malo ,6 puta je radjena zastita insekticidom,kod nas ko je preskocio prskanje nema nista,ni mahune

a jeste imali puno crvavih mahuna, bolesnih mahuna i manje mahuna na bočnim granama budući da solidno curi? ovo nas muči kao proizvođače ove godine. 1 topli savjet, čekaj da uzriju sve mahune gubiš u normalnim godinama i do 20% prinosa ako siliš a imaš jako puno zelenih mahuna. mi skidamo inače uljanu u normalnim godinama kad joj je vlaga oko 5,5% onda ne izbacuje zelene mahune kombajn jer ih skoro ni ne nema.
 
Koji je JUS ili SRPS kvalitet po kome se ona otkupljuje?Vlaga,primese,hl tezina?Postoji li pozitivna bonifikacija vlagu ili nečistoće?
 
Pusana u najavi sto se tice cene repice i psenice,ko nam je kriv kad cekamo da drugi rese problem umesto sami da ga resavamo. Gledam kod mene u selu svi kukaju,pricaju,jede se,a kada im kazes aj nesto da preduzmemo nigde nikoga
 
farmkomerc 41 din sa pdv!!

- - - - - - - - - -

spustili cenu 38,40 Vazi od : 18/ Jun/ 2019 14:26 spemaju se na zetvu!!!
 
Poceli repicu vlaga 7.7 curi solidno ,veceras detaljniji izvestaj
11vje6h.jpg
xkvwwz.jpg
dr8mqh.jpg
bzupw.jpg
 
Kome da predam? Da vucem u Nemacku ili gde vec?

- - - - - - - - - -

Ja bi voleo da svi dobijemo po 50 din za kg,ali necemo dobiti,kao sto ne dobijemo ni za psenicu , kukuruz i soju a o suncokretu da ne pricam.
 
Ja sam se bar nadao da ce biti 40 - 42din, oni se svi dogovorili 38din, gde god da pitam svi isto kazu. Cak kazu u zetvi ce mozda da bude i jefrinije...
 
Danas parcela od 11 jutara odradjena,vlaga 7.2 necistoca 2.5,ukupno predato 16.000 kg,pa racunajte ,prosek. Setva 06.09.2018 ,sorta Arsenal,baceno jesenas 100 kg po jutru 6/12/24,zatim u prolece prva tura 100 kg ana a zatim 150 kg sulfana kroz mesec dana. Prskano 6 puta,tri puta jesenas i tri puta u prolece. Ono sto sam primetio a vidi se na slikama ,stablo skroz suvo ,deformisano,uvrnuto. Nisam pametan,sutra nastavak

- - - - - - - - - -

2a0kwe9.jpg
x4g1gn.jpg
2ajtahl.jpg
33kyus1.jpg
 
Mala i cena ,sranje a i godina usrana ,od jesenas vlage do proleca malo,napatila se jadna ,buba koliko hoces,po prikolici pipe milion,ma ne mogu ni sam sebi da dam neki racionalan odgovor, zasto je tako malo rodilo. Bar ima mahuna,ne znam sta ce ovi ostali navrci nema mahuna ni pola kao kod nas
 
Nazad
Vrh