Uljana repica 2018/2019

Setva od pre par dana :

12c3bce726fa07f801898a899390a3fa.jpg
bc079ad4a442c6cdd7c174ed4b8bbd76.jpg
8bb0ee946fdfe7ec8c25c15ebd71ee71.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Sejao pre 2 godine 2.10 40ari 1800kg ali sve zavisi kakva je jesen i kada ce prvi mrazevi.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Danas prskao repicu protiv insekata po treci put, a po svemu sudeci izgleda da ce dobiti plug........
Pojedena 95%, katastrofa.......
 
Mi tek danas poceli sa setvom. Kod nas u okolini je jako malo posejano, gotovo nista. Jutros malo lepilo, ali posle islo odlicno. Malo smo podigli setvenu normu zbog kasne setve.
 
Cujem da je gore bas malo posejano zbog suse. Mi smo dobili bili 5 sept. 18 l i odmah posle toga sam sejao 9-tog, te nas je to malo izvadilo. Nije skoro bilo ovako susno za setvu repice
 
Nisam je sejao i ne planiram, ali gledam kako je svaka godina sve nepovoljnija po nas seljake sto zbog loseg rasporeda padavina, preranih mrazeva, previsokih dnevnih i nocnih temperatura, a o bolestinama i gamadi da se ne prica.
 
Cujem da je gore bas malo posejano zbog suse. Mi smo dobili bili 5 sept. 18 l i odmah posle toga sam sejao 9-tog, te nas je to malo izvadilo. Nije skoro bilo ovako susno za setvu repice
Ne znam gde gore mislis ali kod nas je cudo repice posejano skore je 70% izniklo vecina velikih igraca koji su sejali suncokret su presli na uljanu repicu ako je nesto ne sje...be bice je podosta.
 
Gore Vojvodina, cuo od par da nije jos dosta posejano, ali izgleda da su to dezinformacije
Nisu, prosle nedelje isao starim putem za NS malo posejano a jos manje izniklo, znam neke koji sad seju cekali kisu jer nisu mogli ili hteli u prasinu. Videcemo za mesec dva situaciju kakva je. Inace najbolja recipa koju sam usput mogao videti je posle N.Zednika od jednog mladog uglednog domacina ostale slabo ili nikakvo nicanje.
 
Cujem da je gore bas malo posejano zbog suse. Mi smo dobili bili 5 sept. 18 l i odmah posle toga sam sejao 9-tog, te nas je to malo izvadilo. Nije skoro bilo ovako susno za setvu repice
Ja u mojoj okolini jos nisam video repicu da je nikla. Mi smo posejali pre 7 dana, nikad suvlje za ovih 5 god sto je radimo.
 
Blagi uzas, bas se ne pamti skoro da je ovako sasavo bilo. Ja sam danas oko podne oprskao 2.5ha ostalo jos 3.5ha dalje nisam mogao zbog jakog vetra, pa cu nastaviti u petak posto se sutra ne radi. Isao sa Pirineks Super 0.8l/ha i Rafal 1.5l/ha za uskolisne korove.
 
Nazad
Vrh