Uljana repica 2018/2019

20190102-133416.jpg
Danasnji obilazak Kws umberto.
 
Kod jednog prijatelja pogledah novine koje dobija iz madjarske.
Jako mi zao sto ne znam jezik,jer imaju jako puno strucnih poljoprivrednih novina gde izvode razne oglede.
Npr. dubina setve kod uljane repice i tabela sa nicanjem zavisno od dubine.
Zao mi sto nisam slikao.
Jedna reklama za uljanu repicu na zadnjoj strani.Bas me zainteresovala kao i agrotehnika s kojom postizu ovakve prinose.
7db69e86029962c6b71a2a9a15d9837f.jpg


Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Imam ja isto takav ali BASF-ov ali na rumunskom kako su postigli 6t repice.taj ga imam sigunro jedno 5godina.Kad ga video Puhar i Basf odmah ga uzeo da ga kopira.ALi ovaj od preko7 t deluje mi bas zanimljiv. Kao agrotehnika mislim i tvrdim da nisu uzorali.i fungicid 1 tretman u jesen,i jedno 3 tretmana u prolece. I molis Boga da badne kisa ko narucena:haha:
 
Prvi put posejao jesenas repicu, nije neka površina (3kj) ali sam uspeo da je posejem a da mi iznikne lepo, s obzirom kakva je jesen bila što se repice tiče. Sad me zanima sa koliko Uree kg/kj idete, i da li ako idem u februaru sa Ureom, trebam računati još jednu prihranu u martu sa AS-om, recimo?

Ili šta bi bilo bolje a da se radi napamet, bez Nmin analize:
Samo Urea, Urea + (AS,San), ili samo AS, San, AN ?
 
Jedna firma koja seje velike površine pod repicom radi obe prehrane sa Amosulfanom.Kazu da repica odlicno reaguje na njega.Nekoliko godina unazad ne koriste An ni Ureu u repici.
 
120kg N,a imas punu avliju vestaka,600kg/h?Treba izracunati cenu N pa kupiti najjeftinije djubre,stim sto se pre toga odredila kolicina N....Ja idem 150-160 N i to ima efekta...vuce dosta djubreta ali i ostavi poprilicno,zita se npr "cepaju" na njoj kao predusevu.
 
Ja je imam ove godine prvi put, veze nemam sa njom kao biljkom tako da učim.Čime si je Nikola prethodnih godina prehranjivao,kojim djubrivima?
 
Bas naprotiv, posle uljane repice ostaje odlicno zemljiste. Ogromna kolicina kalijuma ostaje, potrebno je dodati fosfor i azot. Kukuruz posle repice se samo smeska. Koren repice toliko izbusi zemljiste da malte ne nema potrebe za obradom.
 
Ja idem jesen 3x16 200kg/ha, i krajem februara An ili San 250kg/ha, za sada mi se tako dobro pokazalo.
A sto kaze kolega Paor, posle repice se tako ugodi zemljiste sitno da to nije normalno.
 
Jedna firma koja seje velike površine pod repicom radi obe prehrane sa Amosulfanom.Kazu da repica odlicno reaguje na njega.Nekoliko godina unazad ne koriste An ni Ureu u repici.

Zasto ASom, pa zato sto ima 24% u sebi sumpora, a repica trazi oko 80kg/ha sumpora...Cak i psenica zahteva 50kg/ha sumpora... Tako da je to jedini razlog zasto mu se dobro pokazao AS.
S tim da kod nas nije tolika potreba za sumporom jer se dobro akumulira u zemlju sa padavinama... Ali ne bilo lose urea + AS u prehrani... Ako se pogode uslovi bude vrhunski.
 
Posto smo i mi ove godine prvi put u Uljanoj repici. Zanima me termin kad odprilike radite prihrane. Nedavno sam isao do Subotice. Uz put sam video da je vecina repica gazena. Jel kasno pocetkom februara raditi prvu prihranu?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh