Uljana repica 2018/2019

Ne znam tačnu količinu ali ovu moju je zapljeskao jedan pljusak pa je imala problema sa nicanjem i na par oaza na njivi se vidi da je tu redja gde se slila i sjurila voda.4-5 dana posle pljuska je dobila jos nekih 2-3 litre i to joj je to do sada.Raste lagano i moli za kišu.
 
Danas mi je bio zadnji dan setve,barem ce biti zelena mase za zoravanje u januaru.:haha:
 
Da li se u uljanoj repici sada u jesen koristi neki fungicid ili regulator rasta?Nalazim svakakve informacije a i čujem od ljudi svašta.Da li miševi prave štetu u njoj?Iskustva?
 
Ja sam koristio Magnello, prskao u jesen. Regulator rasta i protiv bolesti. Ne znam djeluje li ili ne pošto sam sijao prvi puta uljanu prošle godine.

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 
I moja ce tako da zavrsi samo sto ce biti posejana uljana rotkva u rano prolece. Mesec i 10 dana kako je posejana a ni kap kise nije palo, misim sa reci...
 
Nije joj kasno ni sada kisa ali nema tako da nece biti nista od nje.i ja cu je tanjirati ili sada da sejem nesto psenice ili u prolece za stocni grasak, no videcemo.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Da je palo ovih 20l kao u okolini Beograda pa da se nadamo necim ovako mosa...a koliko sam dobro obavesten nece je biti do polovine novembra.
 
Poslednja izmena:
Pitanje je da li ce je biti ove godine

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Sherpa sejana 05-06.09.2018 na 35 cm. samo tanjirano preusev psenica,100kg/jutru MAP

jjwi3b.jpg


1zd291e.jpg


najvecu biljku sam iscupao....vrat korena 9mm.

2elqwiv.jpg


29urihj.jpg


Ujakova Artoga sejana zitnom sejacicom na 12,5cm i povecom setvenom normom(zeznuo traktorista),setva 08.09.2018

wmnt34.jpg
 
Tripsi,lisne vaši,razne bube i buve... tretirati ili ne?Prvi mraz će verovatno rešiti svu gamad a dokle ga čekati?Da li je normalno da donji listovi počinju da žute i da se suše?
070619d1197b80f73b5666d07846e418.jpg
2b9291ed9eac5196ed9bfa1cf7ff73ed.jpg
62166ff73f036964c5f1beed8901b93b.jpg
06e5c4e2cff4f36176e32b49d6fd7087.jpg
 
Neki kažu da treba (Byfin 0.1-0.15lit ili Cythrin 0,15-0,2 lit) a neki kažu da ne treba. Što se tiče biljke ,lišće,ono sad i nije možda toliko bitno,ali možda su ti insekti ujedno i prenosioci nekih bolesti... nzm. Nemam repice,niti sam nešto previše upoznat sa tehnologijom gajenja ali ja bih to tamanio. Ako ti nešto znači, vidim da se kod nas prska masovno. Čak kažu da tih bubašurbi ima i na ječmu,žitu i da se to takođe treba prskati. Jbm li ga je l' ih ima,nikako da odem u pregled.
 
Slika je nastala na danasnjem skupu pp u juznoj Madjarskoj .
Rapol hibrid setva 09.09.2018. na 75cm u strip-til tehnologiji, sejano 150.000 biljaka/Ha
Ovogodisnji prinosi repice ovom tehnologijom su preko 5 t/Ha
Ova repica je tretirana sa Caramba turbo 1,5L/Ha
Zadnja kisa 20 lit je bila krajem avgusta, posle toga u nekoliko navrata po koja litra sve u svemu bez znacajnih padavina do danas

2j35zs2.jpg


263ejqq.jpg
 
Repičari sta kazete za ove repice sto su nikle pre 20dana sta ce biti sa njima na ovim minusima?
 
Nazad
Vrh