Uljana repica 2018/2019

Ja prosle godine zadnju posejao 28 sept imao ove godine u susnoj godini za nju 2000 po jutru bolje je dala nego ona iz optimalnog roka

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
U aprilu soju, eventualno kukuruz, mada ako nikne i bude imala koji list, a zima bude blaza ima solidne sanse.
 
I mi smo ove godine prvi put posejali repicu, ali sam vec digao ruke od nje. Orano krajem avgusta i odma jednom podrljano, 24. sepembra palo oko 15l kise i sutra odma podrljano i probali smo da valjamo pre setve ali je valjak i traktor upadao pa smo odustali i 27 posejano, posejano je oko 642 000 biljaka po ha(namerno sam hteo vise od preporucenog), nismo valjali posle setve jer smo se uzdrali u kise koje su najavljivali(stvarno sam se zapitao sta rade ti meteorolozi ako se uposte tako mogu nazvati i ko li sve radi tamo ::jako_besan::) da smo valjali posle setve a da je pala kise sigurno bi bilo kore i smetala bi repici jer je takva zemlja, markir je izbacivao vlagu a negde gde je prosla sejalica i ona je izbacivala vlaznu zemlju, njive jos nisam obisao da se nebi nervirao:ppozdrav:
 
I u mom kraju je takva situacija sa repicom. Dosta nije niknilo, a koja je niknila vecina je pojedena

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 
Kod mene je za sad lepo nikla,dobar sklop al je mala,nenapreduje,imao sam srece da je posle setve palo 12 litara i od tada vise ni kap,tako da je nikla al nema vlage za dalje napredovanje,sta ce biti cekacemo da vidimo,jos je rano za presuditi
 
Presejava je na prolec sada je sve rano da se vudi ima li potencijala za prinos.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Kod mene zadruga seje i dalje jos 500ha.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Videcemo sta ce biti od repice na prolece. U jedno sam siguran, repica bez problema podnosi jaku zimu, e sad...
 
Pogotovo ovi novi hirbidi jaci su od mraza

Jako specificna godina za nju.Ove godine imam setvu od 12.09 pa do 5.10 i razmisljam ovih dana da sejemo jos jedan dan i gotovo.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Rapool Sherpa setva 8-9.09.18,na 35 cm,norma 45 biljaka/m2

10frhhh.jpg


246vrsh.jpg


8yw84z.jpg
 
Koliko je to kise palo kod Vas posle setve?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh