Uljana repica 2018/2019

Ako smem pitati,kako je ova gore repica sejana ?,vidim po neki dupli red,jel to pneumatskom ili zitnom sejano ?,koji razmak ?.
 
Ostavljam sve repice :)
Nadam se dobroj ceni :D
Svaki dan duva jak vetar,jako je tesko naci momenat za tretman,a buba na nekim repicama more a na nekim jedva da se moze naci.
fd7f3491cf98ff28db7674cf0648fee5.jpg


Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Po meni nema jos efekata da se prska protiv repicine pipe, ali za vikend kad poraste temperatura ima za zuje parcele pod repicom!
 
Sta je moglo da pojede repicu? U novembru kada sam je obisao niklo je 50% krajem novembra je poniklo 80% posto i nije bilo tragova na biljkama da je nesto jede,juce kad sam je obisao nije bilo ni jedne niknute biljke.Parcela je 30 hektara

Posle informisanja od dosta ljudi dosli smo do toga da su srne pojele repicu zimus,haos su pravile po ataru posto nista od ozimih kultura nije niklo,i to malo sto je niklo su pojele.
bio sam prekljuce u obilasku parcele i repica je ponikla ponovo,ali je to nicanje sada nekih 30% i moje sve repice za ovu godinu se sve iskombajnirane...nazalost
 
I kod nas po prvi put bar koliko ja znam je neko probao repicu da seje,tj nije iz naseg sela ali radi ovde zemlju.....situacija je ista kao kod clana Milovan Vrsac ,sejano na vreme ,ali dzabe kad je jesen bila barutana.Na parceli je cak nikla neka samonikla psenica tu i tamo ,dok repica nista ,ni 1%.
 
Nazad
Vrh