Uljana repica 2018/2019

Ima i kod mene na svim parcelama ,vredi li raditi nesto?

- - - - - - - - - -

Obilazak danas . Dokle vise???pipa,muva
egcz6o.jpg
v4p8i8.jpg
dytbmt.jpg
im5u04.jpg
 
A u pm... ja sam danas obisao moju,nema takvuh mahuna,za sada.Jedan deo jos uvek cveta.Da li ce to biti razlog za neujednačeno sazrevanje?
 
Ja se prvi put sada susrecem sa tim, za sada srecom nema puno, po koja na uvrtini tako sprzena mahuna. Sad i da hocu da tretiram nema sanse, ne mogu podignuti prskalicu preko repice
 
Ja isto imam samo na obodima parcele ,pricao sa zastitarom on kaze nije strasno ali doci ce da pogleda
Ja mogu da dignem krila al nema sanse da prodjem kroz nju,peske sam se zaglavio danas u njoj. Ma sta joj bog da
 
Imao sam ja prosle godine malo stete,ali to nije nesto uticalo na prinos,vise bi bilo da sam je gazio,tako da msm da nije ekonomski opravdano.
 
Kod nas je dosta ljudi istarupirao i uzorao repicu ,presejali ili soju ili kukuruz,mislim da realna cena treba da bude bar 50 din/kg e sad dali ce tako i biti videcemo. Mnogi poznanici koji su je radili i lose prosli nece vise da je seju,realno nikada losija sezona za repicu.
 
neka po meni nerealna cijena za nas (Hrvatsku) sad hoće li ju ispoštovati ostaje za vidjeti. Vamo su izašli sa cijenom od 36 dinaraa inače smo možda 5% jeftiniji od vas. inače ispod 42 dinara ni kod nas ne bi smjelo biti ali takva je banda svuda....
 
Uspeo sam da udjem 2m u njivu i uzmem jednu biljku repice.Šta kažu iskusniji od mene,da li je ovo neko normalno grananje i stanje sa maunama na granama?Ja se nadam da će biti ok do kraja.
8ab47d6c22ac7096034cc34cc77ca5c0.jpg
 
Nazad
Vrh