Uljana repica 2018/2019

Jedna od pre par dana,što je prskano-prskano je,trebalo bi da su sad već i košnice donete na njivu.
aa41d65a81ae054e8eb29168044dc82c.jpg
 
Evo malo podataka sa komsijskog sajta,
Zasejane povrsine u odnosu na proslu godinu.....
EU-28 repce betakarított terület 2019 előrejelzés: 5,84 millió hektár (-15% vs 2018
Stratégie Grains, 2019-03-28
Franciaország repce betakarított terület 2019 előrejelzés: 1,23 millió hektár (-24% vs 2018
Stratégie Grains, 2019-03-28
Németország repce betakarított terület 2019 előrejelzés: 0,95 millió hektár (-22% vs 2018
Stratégie Grains, 2019-03-28
 
Ponuda na zeleno repice je 315e, po meni kako je nema trebalo je biti sad min. 415e.Gledam berzu kod komsija u octobru bila 380e najjaca cena sad u april pala na 330e
 
Mislite da će ovi procenti o smanjenju povrsina uticati na cenu kod nas?Nemojte zaboraviti da zivimo u Srbiji u kojoj je sve moguće i ništa nije nemoguće.Svedoci smo ludila cena od 2017.pa na ovamo.Šta više pričati.Svašta bih još pisao ali ipak neću.Neka nam je sa srećom ove godine,trebaće nam.
 
Mi smo jako mali proizvodjaci repice da mozemo uticati na cenu,kod nas je bio problem a i jos uvek je,od njenog sejanja,sto kod komsija i ostalih nije bio problem,tako da sto je je nema i jako je losa nece uticati na cenu,kod nas..
 
Ja vam pricam i stanje kakvo je kod rumuna,i kod njih je bila susa kao i kod nas,samo da kazem da oni seju na preko 500.000ha, I kod njih je cena u padu a nema je?! Uvek su najjace cene repice krajem kalendarske godine.Zato oni koji mogu cuvaju je i prodaju i zarade 50e jace po ceni 1/t
 
Ja vam pricam i stanje kakvo je kod rumuna,i kod njih je bila susa kao i kod nas,samo da kazem da oni seju na preko 500.000ha, I kod njih je cena u padu a nema je?! Uvek su najjace cene repice krajem kalendarske godine.Zato oni koji mogu cuvaju je i prodaju i zarade 50e jace po ceni 1/t

Znaci Svabe je siju oko milijun ha godisnje. Vec nakon par tjedana od sjetve 200 000 ha u Njemackoj je pretamburano i nije presijano. A od ostalih 800 000 ha sigurno ima losih jer i tamo ima suse u nekim dijelovima. E sad cijena hoce li gore tko to zna....
 
Znaci Svabe je siju oko milijun ha godisnje. Vec nakon par tjedana od sjetve 200 000 ha u Njemackoj je pretamburano i nije presijano. A od ostalih 800 000 ha sigurno ima losih jer i tamo ima suse u nekim dijelovima. E sad cijena hoce li gore tko to zna....
E da mi zavisimo od svaba gde bi nam bio kraj......vec zavisimo od nasih jajara koji su uvek gladni
 
Pozdrav kolege, repica mi odbacuje mahune velicine 1-1,5cm, da li je to normalna pojava ili bolest, odradjen fungicidni tretman Amistrom extra pred samu cvatnju
 
Polako zavrsava sa cvetanjem, ove godine mnogo duze u odnosu na proslu kad je 7-10 dana cvetala
Ove godine bice preko 3 nedelje u cvetanju

sy07jq.jpg


ne odustajem od setve na 35 cm. biljke robustne,jake,ozbiljno grananje

2jg1nie.jpg


2vwbjiv.jpg
 
Imas li u blizini neku repicu da je sejana na 50cm?Video sam nekoliko parcela u susednom ataru sejane na 50cm-ekstra dobro izgledaju!Jako stablo,mnogo bocnih grana sa mahunama,odlicne za ovu godinu.Moja je sejana na 25cm,prvi put mi je ove godine,videcemo kako cemo proci sa njom.
 
Imas li u blizini neku repicu da je sejana na 50cm?Video sam nekoliko parcela u susednom ataru sejane na 50cm-ekstra dobro izgledaju!Jako stablo,mnogo bocnih grana sa mahunama,odlicne za ovu godinu.Moja je sejana na 25cm,prvi put mi je ove godine,videcemo kako cemo proci sa njom.

Kolega je sijao na 12.5cm i imao prinose 2 putavu 6 godina 5.4 tone. Necu reci da se na drufim razmacima ostavre i bolji prinosi ili da je biljka robusnija al evo i na 12.5 cm se dobri reziltati ostvare
 
Nazad
Vrh