Poljoprivreda 21. veka

Bio je takav i ovde kod mene samo je obrađivao malo više ari.Čudio se kako nema prinose kao njegovi drugari u Bačkoj na šta mu je otac rekao nema veze što smo svake godine u minusu preko 100k eura samo kad se ti sine više ne drogiraš. :haha:
 
:haha::sjasi::haha:I da ne sedi na ladnom betonu...Ako ovaj kupi dron možda probam da oprskam kukuruz protiv zlatice...
 
Ne razumem cemu ovo sprdanje? I prozivanje par nerealnih ljudi u temi koja nema veze sa tim. Nije ovde prica o koriscenju najmodernije mehanizacije preskupe za prosecnog poljoprivrednika u Srbiji. Nego o inovativnosti i modernom pristupu poljoprivredi. Zar je stvarno vase misljenje da o tome razmisljaju samo idioti koji ne znaju sta je 10 ari zemlje?
 
Da planiranje je kljuc uspeha:haha::haha::haha:HVALA

"Svako može da ima plan, sve dok ne dobije direktan udarac u lice" --citat izjave Majka Tajsona. Slabo ima koristi od dugotrajnog planiranja na ovim prostorima.

@ Stanke

To se zovo trolovanje. U principu troling je kada se na otvorenom moru vuku mamcu iz brodića u nadi da će se nešto upecati. Tako i na Internetu, pojedinci nasumično lupaju gluposti u nadi da će neko pametan pokušati da im objasni stvari. Kad se taj pametan javi, onda ga podjebavaju (flejmovanje). I tako, ono kao zabava za manji krug ljudi. Na žalost to je nemoguće da se izbegne na Internetu, bitno je takve ljude prepoznati kao i u RL i ne biti im drug.
 
Zanimljive te b92 forum teme tipa čeri paradajz i minijaturne tikvice i ostale gluposti.
Kao da je to bog zna šta uzgojiti. Prvi ti koji mlate o tim budalaštinama u životu nisu kupili nijednu od tih izmišljotina. 200gr jetrene paštete u debelom crevu al zato zna da šuketa po internetu.
Još kad nalete ovi netalentovani sa aj ti akademije pa pokušaju da valjaju neke softvere za vođenje kojekakvih evidencija. Kao da je neko pao sa Marsa i ne zna šta radi sa svojim parama.
Sve to treba najuriti i banovati.
 
@novii Ne znam u trenutku da li sam se nadao da li troluju ili su ozbiljni. Ukoliko troluju stvarno mislim da je ovaj forum u neku ruku izuzet toga. A ukoliko su ozbiljni imaju jaaaaako veliki problem sa percepcijom realnosti.

@nesko2563 Moje neko misljenje je da svaka roba ima svog kupca, samo je bitno da li imas dovoljno kupaca za tu svoju robu i da li mozes to naplatiti. Taj neki vid premijum robe jeste neki vid opstanka malih gazdinstava, farmi, nazovi ih kako hoces. Jer ako neko moze da kupi kombajn za visnju i gaji na npr 50ha Oblacinske visnje u Vojvodini, zasto bih ja sa 50 ari rucno brane Oblacinske visnje bio njemu konkurentan? E sad tu ne mislim da treba gajiti kockaste lubenice i jabuke sa nacrtanim srcima. Mislim da svako manje gazdinstvo mora u najskorijem vremenu shvatiti da ukoliko rade neke stvari po automatizmu ne pise im se dobro. Ili da predju u velike ili da svoju proizvodnju nekako izdvoje od ostalih, pa da nemaju isto trziste, da budu jedinstveni. Ili ce ih veliki pojesti. Ili mozda gresim?

P.S. Najveci je problem sto celu digitalizaciju poljoprivrede rade ljudi koji nemaju dodirnih tacaka sa istom. Pa se zato i javljaju aplikacije koje su 80% identicne jedne sa drugima a prakticno su 100% neupotrebljive, jer kao sto rece @nesko2563 ljudi stvarno nisu pali sa marsa pa da im treba neka aplikacija da im otvori oci sta rade sa svojim parama. Takodje, trenutno se u Srbiji dron sa kamerom smatra kao vrhunac tehnoloske opremljenosti, iako realno gledano je skoro pa beskoristan.
 
Ovo okospajanja je tačno, ali će Monsanto morati da proda delove svoje firme da bi to prošlo kako treba.
 
Nazad
Vrh