Video kamerice za snimanje poljoprivrednih radova

Problem sa wi-fi povezivanjem uredjaja je trajnost baterije, kad treba da izdrzi 5-6 pa i vise sati rada.
 
Ima program ip webcam za androide,mi isprobavali u pogonu kako radi,sve super.moze ici i slika i zvuk,mogucnost snimanja.
Radi se o tome da moras imati za traktor/kombajn 2 mobilna uredaja.
Kada pokrenes aplikaciju na mobilnom,imas ip adresu koju upises u chrome/firefox i gledas sve.
Znaci na jednom mobilnom napravis hotspot a sa drugim se spojis na njega i to je to.
Trajanje baterije se rijesi sa "powerbankovima" to su one dodatne baterije za mobilne i odlicno se ponasaju..

Za snimanje bi ipak bilo bolje neku sportsku kameru koristiti.zbog stabilizacije slike..a za nadzor iza traktora/kombajna ovo sto bobo ima je ok..ili sa 2 mobilna uredaja..sluzi svrsi.
 
Imam i ja powerbank ali sve je to cimanje kad vec imam izvor struje od 12V(alternator koji svakako radi kad je traktor upaljen)
 
Koliko su jaki to vasi power bank- ovi
Imam jedan kako Sam mu nadenuo ime KOMULATOR za mobilni Ali je KESA

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Komplikovano je to sam mobilnim.

Pa i nije. To ti je najjeftinija varijanta. A 5 minuta posla. A što se napajanja tiče, gledao sam po nekim mašinama da izvuku ljudi napajanje za upaljač za cigare i u njega udenu punjač za telefon i tako ne brinu za pražnjenje. Skoro sam bio u nekom Dzon Diru, ono bre k'o kuća, em velik, em unutra koža-klima-lamperija :osmeh:
 
Ja cu stari mobilni staviti u stalu posto je 100m od kuce.
Spojim se na kucni wifi posto do stale imam signala i spojim se sa kompa ili mobilnog na ip adresu od "kamere-mobilnog" i pogledam..
Najvise mi je kad se junica treba teliti da nemoram stalno provjeravati..
Mislim ako se kupi aplikacija da se moze na neki njihov server spojiti pa gledas od kuda god hoces kameru..nemoras biti u istoj mrezi.

Ps.ima onih auto usb punjaca za mobilne pa se lako izvuce za punjenje u traktoru..
Fora sa mobilnim je da ima hrpu megapiksela kamera..samim time je slika ostrija..da kazem ljepsa..
 
Dukej, evo ti video o kojem pričaš a kolega forumaš će se sam javiti kad vidi.


Imam Hero 4 black, mozda i 2 godine , koja nema lcd displej od nazad kao jeftinija silver, da vidis sta snimas moras pristupiti preko wifi(mobitel) ili kabla , ali zato nema "lelujanja" slike kao na ovom snimku sa hero 4 silver. Stavljao sam ju na blatobran traktora i dobijao dobre snimke iako blatobran trese, tu dolazi do izrazaja brzina snimanja na stetu rezolucije da se dobije na ostrini slike. Inace mislim da ne moze sa original baterijom da satavi 2 sata kontinualno rada jer je crpi i wifi ako je ukljucen. Inace filmski zapis se mora prvo prebaciti na komp pa obraditi da bi dobio snimak koji mozes gledati. Kupio novu neotpakovanu od nekog koji je dobio na nagradnoj igri u pola cijene, jer ni u ludilu ne bih kupovao tako nesto sto mi 99,99% vremena stoji i skuplja prasinu.
 
Nazad
Vrh