Elektronicar

Djordje V

Novajlija
Učlanjen(a)
30 Jun 2018
Poruka
14
Lokacija
Borca
Pozdrav svima,

zovem se Djordje po struci sam elektrotehnicar elektronike i radim u PKBu (Brazda) na odrzavanju elektronike na svim nasim masinama - traktorima(fendt i same), kombajnima(class i crone), presama(class i crone) i prikolicama(tehnostroj).

Ako nekom trebaju informacije neka se javi na privatnu poruku


jos jednom pozdrav i nadam se da cemo imati zajednickih tema.
 
Poslednja izmena od urednika:
Što se neprijavi na forum pre mesec dana,kontrolnu jedinicu od prese sam morao slati u Poljsku na opravak[video=youtube_share;3Ri7rxT4VZc]https://youtu.be/3Ri7rxT4VZc[/video]
 
Pozdrav Đorđe i dobro došao na poljoinfo forum
 
Sve klasove kombajne, bar sto se elektronike tice

- - - - - - - - - -

Hvala svima na toplom doceku :ppozdrav:
 
Dobro došao,Đorđe! Di si dosad? :)
A je l' radiš i druge vrste kombajna,izlaziš na teren? J.Deere 2056 je u pitanju. Ne rade senzori sečke,povratne mase i još jedan al' nzm koji....
 
Bolje vas nasao :osmeh:
Radim sve kombajne za koje mogu da nabavim dokumentaciju..posto ne volim da radim na slepo.
Radio sam skoro 2266, mislim da je slican. Proveri osigurace prvo, to je najcesci problem, posle toga instalaciju... i na kraju sam senzor.
Na teren izlazim naravno, ali bi neki dan morali da me sacekate zbog trenutnog obima posla (sezona je razumecete)
Sto se tice slika ubacivacu naravno, ne znam sta bih vas zanimalo samo.
Savet broj jedan ne ostavljajte kombajne i prese na kisi. Ne perite ih vodom nego izduvavajte vadzuhom.
Zimi otrovi i lepkovi protiv glodara.

36895455_10216813374434953_6237540218971357184_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Ma nije hića! Ućutkali smo piezo koliko smo mogli i tako je odradio sezonu. Što se tiče elektronike mislim da su isti potpuno. A što se tiče provere osigurača.... Pa mogu da proverim ali mislim da nisu oni u pitanju..... Od 6 senzora 3 rade a 3 se 'lade. Senzor za sečku ne radi jer je mehanički oštećen (koliko sam uspeo da vidim),senzor za povratnu masu je isključen iz nekog razloga a treći se ni ne sećam koji je i zašto ne radi.... A senzor ventilatora ponekad trokira zbog nečega...
Sve u svemu,kombajn nije moj (mog drugara je) ja samo mehanički deo održavam za elektroniku sam duduk. Kad i ako se on odluči za popravljanje ja ću se javiti pa ako uspostavite saradnju,eto posla. :)
Dokumentacija? Imam nešto nadam se.... Sad ću da proverim i okačim link.
------------------------------------------
Eve gi,bar mislim http://storage6.fermer.ru/2013/02/160506/john_deere_2066_diagnostika.pdf
 
Poslednja izmena:
Ja tražim elektroničara da mi sredi monitoring na Claas-u 98.Imam dokumentaciju i šemu pa možemo uspostaviti saradnju.
 
@Sinisa Nije problem, javi se ti ili drugar kada bude hteo da sredjuje to :osmeh:

@Matic moze naravno, ceo sistem ne radi ili samo delovi? koji je model kombajna?
 
Claas Dominator 98 SL je u pitanju.Ne rade senzori rastura na sitima i slamotresima kao ni kontrola obrtaja osovina.Hoće nekada tokom vožnje da se javi sijalica rastura ali na kratko_Osigurači su u redu,za releje nisam siguran.Sve je povezano,nema prekinutih žica ali ima neki problem a hteo bi da sve radi pa tražim ko se time bavi da dođe i sredi sve.
 
Ok,hvala!
A imam i jednog drugara kome je na // D.Fahru 4080 balance // crko valjda monitor-kompjuter i nije uspeo da ga reši.... Pokrene sistem očita neke vrednosti i dalje neće. Tako nešto mi je pričao njegov radnik.
Opet ponavljam duduk sam za elektroniku,i možda nisam dobro opisao kvarove, ali ako se i on odluči za popravku kod tebe on,kao i prvi pomenuti,oni će ti reći šta ne radi.
Pozdrav Đorđe!
 
Vazi Sinisa, drugar kada bued bio raspolozen neka se javi pa cemo videti sta moze da se uradi.


Popravka ploce class rollant 62s

36965811_10216833617501017_2132654856798732288_n.jpg
 
Nazad
Vrh