Chat u malinarstvu

@Srb1n

Ne sumnjam da je NEKTAR kupio jeftinije malinu iz Makedonije za njihovu proizvodnju. Ove godine najveci neprijatelj je bilo vreme a na to niko ne moze da utice, tako da ne znam zasto upirete prstom da je krivac neko drugi.

Oko izvozne fakture , niti je najveca cena realna niti najniza a malina se prodavala i po 0,80eura i to sa prevozom do fabrika na zapadu. Nije ni to realno, a nije realno ni ova najveca koja je ocigledno cena robe koja zavrsava negde nemackoj maloprodaji, mislim da cak i znam koji je kupac ali dobro nije sve za javno.

@jevto ja vas uvek postujem a vi mene uvek... Dobro nema veze razumem i probleme i zar ''forumske borbe'' ali treba ipak biti fer.

@jucaxxx

Covek nije anonimus a ne radi se o malini za zamrzavanje nego o malini koja treba da se prodaje dalje u svezem stanju, sva roba je trebala da se pakuje u 125 i 200plasticne posudice. Da su bili pametni da rade i da se delom zrtvuju zarad buducnosti jos uvek bi za takvu malinu dobijali izmedju 2,5 - 3 eur a trziste bise i prosirilo pa bi i kolicine bile znacajnije. Ali kad ljude razmisljaju kratkorocno ona tu posla nema...
 
Kako se narodski zzove taj eksluzivitet???Monopol???
Zove se dobavljač.
Znaš ono, ti odneseš sir na pijac, prolazi mušterija, ti joj ponudiš, a ona kaže, ne hvala, kupujem samo od Mike iz Brusnice.
I šta veliš, ima li mušterija pravo na to, da za svoje pare kupuje od koga hoće, ili mu to treba zabraniti da Mika iz Brusnice ne bi bio monopolista?


.ti si samo bio na strane dusmana naseg naroda.....................Znajte da vas Srbija mrzi
Usuncetikalaisano! :)

Srbija mrzi, dušmani, ni manje ni više.
Jbt koji si ti paranoik.

Većinsku Srbiju, ogromnu većinu građana baš nešto zaboli za malinu i hladnjače, ne interesuje ih ta tema, ne bave se njome, a ako im nešto i smeta, smetaju im malinari koji blokiraju puteva zbog cene maline.
To baš nervira, pogledaj komentare na vesti o tome i shvatićeš.

A pošto je malina, ko koga to vara ili ne vara, *ebe im se.

- - - - - - - - - -

Ne sumnjam da je NEKTAR kupio jeftinije malinu iz Makedonije za njihovu proizvodnju.
E baš ću da proveruim, ali i ako jeste tako, šta tu ima loše?
 
Zove se dobavljač.
Znaš ono, ti odneseš sir na pijac, prolazi mušterija, ti joj ponudiš, a ona kaže, ne hvala, kupujem samo od Mike iz Brusnice.
I šta veliš, ima li mušterija pravo na to, da za svoje pare kupuje od koga hoće, ili mu to treba zabraniti da Mika iz Brusnice ne bi bio monopolista?



Usuncetikalaisano! :)

Srbija mrzi, dušmani, ni manje ni više.
Jbt koji si ti paranoik.

Većinsku Srbiju, ogromnu većinu građana baš nešto zaboli za malinu i hladnjače, ne interesuje ih ta tema, ne bave se njome, a ako im nešto i smeta, smetaju im malinari koji blokiraju puteva zbog cene maline.
To baš nervira, pogledaj komentare na vesti o tome i shvatićeš.

A pošto je malina, ko koga to vara ili ne vara, *ebe im se.

- - - - - - - - - -


E baš ću da proveruim, ali i ako jeste tako, šta tu ima loše?

Ne znam sto se javljas kad te ovde niko ne trazi i ne voli.Idi medju svoje,direktor Nectara ili nesto slicno.Da,tvoji lopovi su morali da uniste sve gigante,pocev od TVOJE Srbijanke,preko Budimke,itd,itd.da bi napravili jednu bednu firmicu,koja isplacuje tako bedne plate da se svaki covek koji ima imalo dostojanstva stidi i kad ih pomene.
I da,Srbija vas mrzi jer vi mrzite nju.Nema potrebe da to priznate,jer sve sto je bitno srcem se vidi.....
 
Ne znam sto se javljas kad te ovde niko ne trazi i ne voli.
A voleo bida se ne javljam, a? :)
Vidiš me ti, dovoljno mi je da tebe nerviram.
A ko tebe traži pa se javljaš?

Jel vidiš koliko si se pogubio, o nekom traženju javljana na forumu govoriš.
Ko ovde čeka da ga neko traži, pa da se tek onda javi?

Isto kao što si tupavo umislio da Srbija mrzi onoga koga ti mrziš, tupavo umišljaš i da tebe neko traži.

A da branim Nektar ne pada mi na pamet, da li su mala firmica proveri, ali da one sa kojima ti posluješ mogu da pojedu za doručak, to stoji.
Inače, i pored solidnih kontakata sa njima, nekad im dam robu, nekad ne.
Ljubav za ljubav a šljive, bogami, za pare, pa ko više da.
 
:ppozdrav:
A voleo bida se ne javljam, a? :)
Vidiš me ti, dovoljno mi je da tebe nerviram.
A ko tebe traži pa se javljaš?

Jel vidiš koliko si se pogubio, o nekom traženju javljana na forumu govoriš.
Ko ovde čeka da ga neko traži, pa da se tek onda javi?

Isto kao što si tupavo umislio da Srbija mrzi onoga koga ti mrziš, tupavo umišljaš i da tebe neko traži.

A da branim Nektar ne pada mi na pamet, da li su mala firmica proveri, ali da one sa kojima ti posluješ mogu da pojedu za doručak, to stoji.
Inače, i pored solidnih kontakata sa njima, nekad im dam robu, nekad ne.
Ljubav za ljubav a šljive, bogami, za pare, pa ko više da.


Da,da....Dobra strana ovoga je da ako ti se sta dogodi,bar nikome neces nedostajati....:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Salim se.Ali se iskreno zapitaj da li te takvog kakav si,voli iko na svetu...:cvetic:
 
Proizvodnja 1kg Willameta kosta 0,80eura sve drugo je preterivanje.
Dugogodisnji proizvodjaci osporavaju ovu cenu jer malina vrlo brzo "osiromasi" zemlju pa se mora koristiti vise djubriva (cija cena raste svake godine) da bi se prinos samo odrzao na istom nivou.
Ovo moze da bude realna cena za nekog ko ne placa berace, plevljenje, ima svoju mehanizaciju..ili na dobroj parceli sa optimalnim % humusa i u godinama bez ekstremnih vremenskih uslova kada nije potrebno malinu dodatno zasticivati ili oporavljati aminokiselinama.
Recimo, ove godine ja sam zbog kise morao da radim dva tretmana protiv sive trulezi umesto jednog.Prosle godine zbog velike suse 2x aminokiseline, slavol, fitobio 20..itd samo da bi odrzao malinu i prinos.Na jednoj njivi mi je nizak humus (1.48%) pa Italpolina ide x2..dosta tu faktora utice da bi se cena zakucala na 0.80e kao da je Sveto pismo.
 
Što se šališ, kreni i ti slobodno, vidi se da bi voleo al fali bubrega.
To je tvoj nivo, prostački.

Pa ako me ti ne voliš onda niko, podrazumeva se, jer koga ti mrziš svi ga mrze, sledi da koga ti voliš svi ga vole.
Odoh sad da se ubijem, jer posle ovog saznanja - čemu život :)

- - - - - - - - - -

(cija cena raste svake godine)
Osim ove kad je pala, a ne daj se ti zbunjivati, samo telali o kalkulaciji.
Mislim, kalkulacija je uvek i kod svih identična,pa ako tebe košta evroipo onda niko na svetu ne može da je proizvede za manje.
 
Ma ništa,sad ćemo da blokiramo puteve, ima nas više od malinara, pada vidimo kom opanci kom obojci.

Pazi, verujem da će šljiva biti jefitna, sve je jeftino ove godine, što ne bi bila i šljiva.
Ali isto tako verujem da će to ljudi dostojanstvenije podnet od vas napaljenih "biznismena" malinara.
Milsiš da će mi ovo biti prva godina sa lošom cenom?

Ne brate, truinaeste sam je prodavao po 12 dinara i vozio do Smedereva, pretprošle po 15, i niko nije kukao.
A znaš što?
Zato što ovde, u šljivarstvu, uglavnom nema skorojevića poput tebe koji mašta kamioniavionijabiznisnemjebote, nego su mahom ljudi koji znaju da ih čekaju i loše godine, i koji ne očekuju da u selu napave milione.
Ti i tebi slični, što se bili ( i ostali) tupavi, pa pomisli da ćete sa motikom i eventualno frezicom da zgrnete lovu, pa se sad razočarali, jebiga, pizdite, šta drugo da vam kažem
 
Ma ništa,sad ćemo da blokiramo puteve, ima nas više od malinara, pada vidimo kom opanci kom obojci.

Pazi, verujem da će šljiva biti jefitna, sve je jeftino ove godine, što ne bi bila i šljiva.
Ali isto tako verujem da će to ljudi dostojanstvenije podnet od vas napaljenih "biznismena" malinara.
Milsiš da će mi ovo biti prva godina sa lošom cenom?

Ne brate, truinaeste sam je prodavao po 12 dinara i vozio do Smedereva, pretprošle po 15, i niko nije kukao.
A znaš što?
Zato što ovde, u šljivarstvu, uglavnom nema skorojevića poput tebe koji mašta kamioniavionijabiznisnemjebote, nego su mahom ljudi koji znaju da ih čekaju i loše godine, i koji ne očekuju da u selu napave milione.
Ti i tebi slični, što se bili ( i ostali) tupavi, pa pomisli da ćete sa motikom i eventualno frezicom da zgrnete lovu, pa se sad razočarali, jebiga, pizdite, šta drugo da vam kažem

Malo smo nervozni....:cvetic:Da,da skorojevic od 1996kao i ovi ljudi.

- - - - - - - - - -

Bar sam jaci i sa mehanizacijom od tebe,imam dva traktora,jedan je stari IMT,em jaci od tvog em ima i kabinu,zatim nov duplak,opet sa kabinom,mnostvo prikljucaka i jos mnogo toga sto ti mozes da sanjas.....ali vidis ja nikada nisam verovao u slobodno trziste,jer sam ga suvise dobro poznavao.
 
Da,da skorojevic od 1996
Hehe
E štovolim kad pišeš što više...
Jbt, ti ni značenje izraza skorojević ne znaš.
Skorojevićevština je mentalna karaketristika, karakterna osobina, i nema mnogo veze sa godinama.
Ti češ npr ostati skorojević do kraja života,
Vidi, nauči

Imenica

skorojević, m
Značenja:

  1. (značenje izvedeno preko sinonima) laktaš, nametnik, izr. tikva bez korena izr., arivista, parveni, fam. gurgur (i gur-gur) fam., guralo fam., štreber [SUP][1][/SUP][SUP][n 1][/SUP]
Sinonimi:

  1. laktaš, nametnik, izr. tikva bez korena izr., arivista, parveni, fam. gurgur (i gur-gur) fam., guralo fam., štreber [SUP][1][/SUP]

- - - - - - - - - -

evo ti tipično skorojevićevskog primera

Bar sam jaci i sa mehanizacijom od tebe

Ajd piši još malo, molim te :)
 
`Ne budi nervozan,pa sada pobedjuju tvoji,slobodno trziste....:ppozdrav:Nisam ja skorojevic,vec ovi tvoji iz npr. Nectara.Moji su davno porazeni

- - - - - - - - - -

PS `

Dugujes mi mustuluk....::novac::
 
Nisam ja skorojevic
Jesi, dok si ovo napsiao, jesi.
Jesi jer se hvališeš, ja kao ekonomista, ja mnogo dobro poznajem tržište, ja sam čitao opvoga ili onoga pa navedeš neka imena koaj sagovornicima ama baš ništa ne znače. a ti bi da fasciniraš, to je oni kad gastabajter dođe iz Nemačke pa krene o svojim uspesima..to je to, tipično skorojevićski.

Ne možeš ti to da shvatiš, jer kada bi mogao ne bi bio skorojević.

Muštuluk vest iz novina?
E kad od tebe budem saznavao novosti o ceni šljiva vešam se.
 
Suvise cesto pomisljas na samoubistvo Limeni...Da si bar vernik,znao bi da je to najveci greh.Ali ti si vernk slobodnog trzista,pretpostavljam da je tu najveci greh biti covek.

Nego,vidis mene skorojevica ne zovu ovi tvoji novokomponovani,pa ajde da ih precenimo,direktorcici,ili kako to oni vise vole,menadzercici u svoje drustvo.Doduse,mozda sam i ja malo kriv,ja direktora gledam kao generala,a zaposlene kao oficire i vojnike.Pa kad mi posalju nekog golobradog,a on pocne da mi truca o tzv. trzistu,ja volim da ga presecem pitanjem uz obavezan osmeh:a koji si ti rod,koliko godina imas,imas li dece,kuce? i sl.Jos ako je ekonomista,ne mogu da prevalim preko usana ono kolega,pa to ti je....
Ali tebe vidim zovu da se druzite,mozda te cak i vole...:haha: Ti naravno te gey momke razumes,to ide uz tzv. slobodno trziste.Vidis imas razloga da zivis (ako se to kod tebe zivotom moze nazvati)
 
Nego,vidis mene skorojevica ne zovu ovi tvoji novokomponovani,pa ajde da ih precenimo,direktorcici,ili kako to oni vise vole,menadzercici u svoje drustvo.
Baš me čudi.
Kako tebe tako velikog i njima važnog proizvođača ne zovu :)
 
Ma ja sam nebitan.Nego ti kao titan slobodne trzisne misli,objasni meni neukome,zasto sve cene poljoprivrednih proizvoda ove godine moraju da padaju?
 
Zove se dobavljač.
Znaš ono, ti odneseš sir na pijac, prolazi mušterija, ti joj ponudiš, a ona kaže, ne hvala, kupujem samo od Mike iz Brusnice.
I šta veliš, ima li mušterija pravo na to, da za svoje pare kupuje od koga hoće, ili mu to treba zabraniti da Mika iz Brusnice ne bi bio monopolista?
E prijatelju moj od sad i tvoje postove uredno ppreskacem i necitam,da ti objasnim zasto i zahvalim.Vidi ja godinama kupujem sir od JEDNE babe iz JEDNOG sela neznam ni ime babe ni ime sela al znam za njen SIR ziveo sam u zabludi od sada kupujem samo kod Mike iz Brusnice hvalaaaaaaaaaaa !!!!!
 
kad smo kod budimke , evo ga jedan od bivsih dao intervju....

 
Nazad
Vrh