Chat u malinarstvu

20180902_180034.jpg
[/URL]



[/IMG]
@Majstor Gera

Seticete se mojih postova ubrzo i kajacete se sta ste uradili...

Ova parcela je imala kad je posađena 1100 metara dužnih, do prošle godine je postepeno smanjivana do 670 metara dužnih, a sada je ostalo 330 metara. Parcela je smanjivana iz više razloga: fitoftora, zrnasta malina, prinos ispod 4 kg po dužnom metru. Prošle godine se stanje stabilizovalo, ali je problem što ne možemo porodično sve da kvalitetno obradimo, a plaćanje radnika na ovu cenu se ne isplati. Inače ostalih 34 ara je obrađeno kao na gornjoj slici.
 
@Zoran Kostovic

Zasto je po vama lose drugacije razmisljati? Zar niste videli da sam ukljucen i u samo proizvodnju. Neko me kritikova kako sam postavio malu sliku samo par d/m, js tu osobu sada pitam, jesam trebao drona mozda da angazujem pa iz vazduha da slikam plantazu? Svako dobro.
 
@Zoran Kostovic

Zasto je po vama lose drugacije razmisljati? Zar niste videli da sam ukljucen i u samo proizvodnju. Neko me kritikova kako sam postavio malu sliku samo par d/m, js tu osobu sada pitam, jesam trebao drona mozda da angazujem pa iz vazduha da slikam plantazu? Svako dobro.

nešto mi se ne traži post gdje ste rekli da nista proizvođač i da za to imate prijatelje proizvođače koje pitate kad šta treba vezano za proizvodnju a sad tvrdite suprotno.
Ipak bi trebali poslušati @srb1 i pamtiti kad šta napišete da vas ljudi ne fataju u laži.
 
@sokkia

Pisao sam kako sam ukljucen u proizvodnju... I pisao sam da zbog posla i obaveza nemam vremena vise da se posvetim tome... Ja sve napisem a vi sve tumacite uvek kako vama odgovara... Navikao sam na to...
 
Poslednja izmena:
@sokkia

Pisao sam kako sam ukljucen u proizvodnju... I pisao sam da zbog posla i obaveza nemam vremena vise da se posvetim tome... Ja sve napisem a vi sve tumacite uvek kako vama odgovara... Navikao sam na to...

Nema meni šta odgovoriti ili neodgovarati, ti ovdje zamajavaš , smaraš , izmišljaš i lažeš pošten i čestit narod. Pusti ljude malo da prodiskutuju bez tebe jer si bezgranično dosadan .
 
Pisu ljudi, nikome ja ne drzim ruke. Razmisljam drugacije jer imam tu privilegiju da stvari mogu da posmatram iz vise uglova. Smetam ljudima jer ne pisem populisticki ne zelim i ne treba nikome moje pisanje da se dopadne, samo treba da bude istina.
 
Moji malinjaci sada izgledaju isto kao sto su prosle godine izgledali na kraju novembra..ima li neko neki savet kako je sacuvati za sledecu sezonu?
Razmisljam da prodjem tarupom i pokratim lastare koji su krenuli jer od njih sada nema koristi, pa da malina ne gura u njih nego da razvija koren.
 
Poznaje li neko biologiju ,Mikera...cudno mi se ponasa...
Cena prosle god. i ove je ucinila "ne ulaganje" + 7 jan. sam primetio da iz zemlje nicu lastari,,,zatim vremenske prilike i ne prilike tokom vegetacije znamo ...zakidanje lastara nisam radio ..sem u aprilu Desixas ..prvo kolo .lastara al i tad po neki tek nikli lastar nije dobio Desixas.... ..uglavnom samo iz panja je niklo po nekoliko lastara sto su do sad porasli i do 4-5 m ...iz nekih panjeva je niklo samo 2-3 kom .....uglavnom su tanki al dugacki sa veoma cestim pupima,za razliku od ranijih godina.

Sad primecujem na vise mesta vrhovi lastara ucvetali i dali rod ima zrelih dovoljno za zimnicu ...veoma sitni plodovi reklo bih se da su manje slatki nego obicno..? lisna masa je uveliko opala a na nekom% krenula ponovo vegetacija skoro na svim lastarima sto sam ih malcerom skratio pre 20-ak dana....

Ne znam za Vilamet al za Miker je sigurno da prica "" ne ulagati ove god zbog cene." ne pije vodu ...mora se ulagati da bi se plantaza odrzala....u protivnom bilo bi KRAJ plantazi...? Miker je veoa zahtevaaaan.
 
Ne tvoji nego vecina, sacekaj malo sa tarupom dok ne prodje miholjsko leto, da ne bi poterali mlade i u novembru ih mraz sprzio. Meni se to desilo na jednom redu, koji sam probao.
 
Pokaza se kao istinito sve ono sto smo pisali zadnje tri godine.
"Kako bi prikrili poreklo robe, sumnja se da su uvezeno voće mešali sa istom vrstom voća koje su kupovali od domaćih proizvođača i izrađivali lažnu dokumentaciju o poreklu robe koju izvoze."
 
"Novine od sledeće sezone u našim ugovorima ...................................................................................................................................................je minimalna cena za prvu klasu maline 120 dinara," navodi Sandra Tomonjić, iz kompanije koja se bavi otkupom.
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/57/srbija-danas/3279763/losa-godina-za-malinare.html

Malinari ponovo u glas: Ovo je najgora godina, ali od sledeće okrenućemo novi list

https://naslovi.net/2018-10-05/tele...-ali-od-sledece-okrenucemo-novi-list/22349475
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh