Chat u malinarstvu

Ma dere se koza svima. Nije vise normalno sta rade kupe sve celu drzavu ce da uzmu pod svoje. Samo dodju i kazu ovo je moje izlazi napolje. Inace one silne skode sto su pokupovali za policiju je po naredjenju ceske vlade jer je ona debilcina burazer dosao kod Kola i rekao ovo je sad moje. Kole zvao u cesku obi tamo dosli do vlade i napravio se skandal. Eto ko nama vodi drzavu a inace skoro sve hladnjace su njihove. Kupuju i zemlju po ivanjici za bagatelu gde ce prolaziti auto put da i na tome zarade. Ko nece da im proda sikaniraju koliko mogu a mohu dosta. Najbolje ne naci im se na radaru. Po beografu da ne pricam sta su sve pokupili zato malinu vaditi i ostavljati koliko moze kucani da odrade jer nece biti cene dok ne bude vrlo malo robe skoro pa da nema da se namiri pola kupaca e tad ce opet od maline moci da se zivi.
 
Ma nije nikakav problem ako neko zeli da prisvoji pola Srbije ,nije problem ni sto su na celnim mestima smrkaci kokaina ,hronicni alkoholicari ,nestrucna lica,pripadnici lgbt populacije ,vodocitaci i ljudi sa poternica[jer cas jesu na poternici cas nisu ] sve zavisi kada se dobro istale i namire svi u lancu poternica se cepa sve je to meni postalo normalno jer od rodjenja zivim u totalnoj anarhiji u sistemu u kome nisu bas na ceni kvalitetne ljudske vrline ,talenti i moralne norme.Sve je ovo po meni i ocekivano i normalno[nenormalno je postalo normalno] i sada ce cela zapadna Srbija da glasa jednoglasno za vrhovnog poglavicuI TO JE NORMALNO [ZNACI NENORMALNO JE NORMALNO i lider ce se opet izivljavati na svom napacenom narodu posle ponovnog ukazanog poverenja i ponovo ce im OTIMATI BUBREG BEZ ANESTEZIJE reketirace ih do besvesti TO MU JE FETIS TO GA UZBUDJUJE nenormalno a i narod JE UZBUDJEN jer mu prija izuzetno da ga neko zlostavlja .Bice to jos jedna briljantna rutinska pobeda u celoj Srbiji i tu nema razloga za brigu a meni jedino PRAVI VELIKI PROBLEM STA DA KAZEM DECI SUTRA dao sam ih na veronauku trudim se da ih vaspitam u tradicionalistickom duhu DA VOLE SVOJU PORODICU I DRZAVU I DA BUDU PRIVRZENI ISTOME I DA SE SKOLUJU DA BI SUTRA ZIVELI OD SVOG RADA I TALENTA I DA BUDU STO DALJE OD SEKTI ,POLITICKIH PARTIJA ,KRIMINALNIH LJUDI, cak sam bio spreman da im kazem ako rese da idu preko DECETE BRE POLAKO BICE I OVDE DOBRO VIDECETE SAMO MALO STRPLJENJA ali mi se cini da necu imati odgovor ni na jedno jedino pitanje jer KAKO SINU DA ODGOVORIM AKO ZAVRSI VOJNU AKADEMIJU DA CEMU PRVI COVEK BITI HIPIK I PANKER VULIN KOJI NIJE SLUZIO VOJNI ROK ILI CERKI KOJA JE ZAVRSILA ZA POLJOPRIVREDNI FAKULTET DA CE PRVI COVEK BITI VODOCITAC IZ SAHTE SA MAGATRENDOM .Iu svim ostalim sverama je ovako cak i u SPORTU necemu najplemenitijem nakotilo se zaraze nevidjeno,sada nece doci do nikakvog udruzivanja sada ce mnogi da posegnu za kreditima jer zima je duga i hladna i bice ovo SIBIRSKA ZIMA POD GARANCIJOM mnogi ce se utapati u zelenaske kredite jer steka nema a mnogi ce krenuti raznorazne mutne radnje a VUCIC je covek iz naroda i on zna staru narodnu poslovicu DOBRA PATKA MIR U KUCI i on se pridrzava toga i za sada to donosi zlatne plodove A NAROD KOJI JE TOLIKO RAZVALJEN OD PATKE DA NEMOZE DA HODA CUTI KLIMA GLAVOM ,malo i zarezi ponekad ALI JE ZADOVOLJSTVO OBOSTRANO STO CE SE VIDETI I NA SLEDECIM IZBORIMA
 
Poslednja izmena:
О јбт па ово кад се прочита,пола чланова зна више него БИА и све агенције заједно.Само не разумем јел толико тешко сконтати да без кооперативе у сваком виду пољопривреде више нема шансе за опстанак,па тако и у малинама.То је толико компликовано до бола.
 
ZA PUTINA e sad fali udruzivanje pa ce sve da bude kako dolikuje pa radila je malina zadnjih 25 godina bez udruzivanja KAO JAPANSKI BRZI VOZ e sad odjednom potrebno je nesto novo DA SE VLASI NE DOSETE nego ti znas da veliki MAJK TAJSON ili GVOZDENI MAJK nije mogao sam da ugovara borbe nego je tu bio menadzer DON KING a on je skidao sav kajmak GVOZDENOM MAJKU da ga ne uvati gorusica.I ovde se pojavio DON KING doduse malo sa zakasnjenjem nego on je uvek uzimao malo vise od pola ukupne svote a izgleda da je ::novac::sada stvar malo izmakla kontroli ali ni to nije bitno bitno je samo da se ne povade malinari jer ONDA BI SE NAPRAVIO KONTRA EFEKAT I SVI BI TU IZGUBILI NENORMALNO .Ma nije istina ako se izvadi 80 posto maline da ce se vratiti cena treba samo PORAZGOVARATI SA DON KINGOM OTVORENO O SVEMU I STVAR CE BITI RESENA ZA SVA VREMENA
 
ZA PUTINA e sad fali udruzivanje pa ce sve da bude kako dolikuje pa radila je malina zadnjih 25 godina bez udruzivanja KAO JAPANSKI BRZI VOZ e sad odjednom potrebno je nesto novo DA SE VLASI NE DOSETE nego ti znas da veliki MAJK TAJSON ili GVOZDENI MAJK nije mogao sam da ugovara borbe nego je tu bio menadzer DON KING a on je skidao sav kajmak GVOZDENOM MAJKU da ga ne uvati gorusica.I ovde se pojavio DON KING doduse malo sa zakasnjenjem nego on je uvek uzimao malo vise od pola ukupne svote a izgleda da je ::novac::sada stvar malo izmakla kontroli ali ni to nije bitno bitno je samo da se ne povade malinari jer ONDA BI SE NAPRAVIO KONTRA EFEKAT I SVI BI TU IZGUBILI NENORMALNO .Ma nije istina ako se izvadi 80 posto maline da ce se vratiti cena treba samo PORAZGOVARATI SA DON KINGOM OTVORENO O SVEMU I STVAR CE BITI RESENA ZA SVA VREMENA

Sta pricas ti covece,sta se gubis?Taj tvoj brzi voz je izleteo iz sina ocigledno,kao sto je izleteo u celoj evropi pre 20 i kusur godina,samo sto su oni bili pametniji i napravili kooperative u svakom segmentu poljoprivrede,progutali sujetu i inat i krenuli dalje i izasli na trziste kao jake organizaije koje cak NI DRZAVA ne moze da zajebava nego mora ako nista bar da se ponasa fer prema njima.Proteci ce jos dosta vode Dunavom kroz Smederevo da ti to pohvatas.
 
I ja mislim kolega Putin da si donekle u pravu ali ne sve . I meni je glupo citati ovde da ljudi koji su ogorceni cijenom maline , ili neceg drugog, ove godine , okrivljuju npr Vucica , da je on sad kriv sto je malini pala cijena . Sve nemogu da vjerujem kolko ljudi misli tako . Boze kakve veze ima Vucic sa cijenom maline ? Da nije i u Poljskoj on kriv ? Sa druge strane nije ni udruzivanje ni zadruge rjesenje , jer nazalost ovde zbog mentaliteta ili neznam ni ja cega jednostavno udruge nemogu funkcionisati .
 
Jevto ko tebi drma kavez?
Sta ti potezes kao argument o malini,pisanja blica i ostalih novina koje vise nemaju ni R od respekta i pravog novinarstva.
U nedostatku argumenata bolje cutati nego se brukati.Usvoji to,inace na svakoj stranici se prosipas da je to neverovatno koliko si zaglupljen.
I dok si potrosio vreme trazeci te glupe clanke bolje da si iskoristio u nesto korisno,procitao i pogledao kako to ljudi u razvijenim drzavama rade.

Ps,neces ti nas sigurno nauciti i spremati za nesto,imamo mi vise iskustva a i m--a od tebe i takvih..Zato ne brini se ti za nas,ti si taj koji kuka.
 
Ne znam decko koliko bas ti imas iskustva,ali zao mi te tako zelenog.Doduse ne stojis bas najbolje sa kucnim vaspitanjem i postovanjem prema starijima.

PS.Dobro je imati muda,ali je bolje imati glavu...:cvetic:
 
Kaze covek koji se prvo obraca u 1 licu pa kad vidi da opet nema sta da odgovori konkretno onda se na finjaka pravi i odg u 3.
Covece oladi se malo,pregoreces,svadjas se na svakoj stranci.A sto pravis off topik non stop i nemas nikakvu vezu sa malionom u svemu tome e to je tek za pricu.A ko ima glavu vidi se po postovima,ja je imam a imam i nesto u njoj a kod tebe izgleda jedna tanka tanka zica drzi usi,i to poprilicno nagorela,samo sto ne pukne.
 
Kako se radi u razvijenim drzavama...Cini mi se da i sa skolom slabo stojis.Treba da ucis,puno,puno.....

Za tebe kao prva knjiga koju treba da procitas

[video]https://www.delfi.rs/knjige/6741_mikrobi_puske_i_celik_knjiga_delfi_knjizare.h tml[/video]
 
Nula,:osmeh:ALI,imam prijatelje koji drze hladnjacu,sa kojima saradjujem 20 godina,a ujedno bavim se isto tako proizvodnjom koja kao i malina nema buducnost prodaje u ovakvom formatu i trzistu.Malina je bila u planu upravo umesto tih kultura.To u skorjie vreme nece biti,dok se ne kristalise trziste tj dok takvi komunjarski dinosaurusi kao ti ne puknu do vode,da normalni,ljudi koje prate kretanje trzista i proizvodnje mogu da krenu napred.Do tada nazalost samo ce se citati postovi tebe i takvih kojima su svi drugi krivi osim njih.Zalosno,i pazi na zicu :)

- - - - - - - - - -

I ja mislim kolega Putin da si donekle u pravu ali ne sve . I meni je glupo citati ovde da ljudi koji su ogorceni cijenom maline , ili neceg drugog, ove godine , okrivljuju npr Vucica , da je on sad kriv sto je malini pala cijena . Sve nemogu da vjerujem kolko ljudi misli tako . Boze kakve veze ima Vucic sa cijenom maline ? Da nije i u Poljskoj on kriv ? Sa druge strane nije ni udruzivanje ni zadruge rjesenje , jer nazalost ovde zbog mentaliteta ili neznam ni ja cega jednostavno udruge nemogu funkcionisati .
Progutali sujetu i inat,to je ono najbitnije.Nikako kod nas da se shvati da je udruzivanje potrebno iz jednog jedinog razloga,FINANSIJSKOG i nista vise,nema tu komplijacije,obavezujuci ugovor jak kao celik da garantuje da ce svako da postuje dogovoreno ili ce da najebe i to je to.
 
Zamajivacima stiglo pojačanje. Džaba se trudite da nas ubedite da je ovo normalno stanje.

Послато са GT-I9082 уз помоћ Тапатока
 
Kao sto rekoh,nemas postovanja....

Ne bih rekao komunisti,vec radni ljudi su izgradili ovu zemlju napravili takve gigante.A sta su napravili ti koji se kunu u slobodno trziste?
Pa valjda bi za takve poput tebe Miskovic trebao da bude reper.Koliko se on poziva na slobodno trziste u svojo knjizi?Slobodno trziste ne postoji to je obmana ....

Najbolje ces pomoci sebi,svojoj porodici,svojoj zemlji tako sto ces zavrsiti neku DRZAVNU skolu i neprestano uciti....
 
Slobodno trziste obmana.Citat veka..:haha:
Ne brini ti za moju skolu,odavno je zavrsena i jedna i druga i treca drzavna,A ti prodji malo dalje od Uzica,obidji bar malo evrope,nauci kako se izvozi..Ovako iz smesnog prelazi u zalosno bilo kakva konverzacija sa tobom..
Ponavljam,nisi ti dobar..
Aj uzdravlje,uzivaj u iluzijama dok ne legnes na rudu.

- - - - - - - - - -

Zamajivacima stiglo pojačanje. Džaba se trudite da nas ubedite da je ovo normalno stanje.

Послато са GT-I9082 уз помоћ Тапатока
Ko kaze da je normalno stanje,pa stanje je ocajno,jel vi ljudi ne znate da citate ili jednostavno ne zelite da procitate?Za stanje nije samo drzava kriva,u velikom delu jeste samo zbog korupcije i ,a onaj deo leze na proizvodjace koji godinama nisu uspeli da se pomaknu od sistema koji je vazio pre 30 godina.Tad je funkcionisao,ali vise nikad nece.
Primer,kupus,pre rata,svaki dan puna turbozeta,beograd,cena odlicna,trziste odlicno,ogromno,bez granica i otezavajucih okolnosti,ljudi zaposleni i solventni.Zarada odlicna,mogucnost napredovanja odlicna.Danas cista suprotnost,i ocekivati da se to vrati takav sistem je u najmanju ruku ludost,a da bi izasao na vece trziste MORA DA POSTOJI KOOPERATIVA,jer DOMACE TRZISTE JE PREMALO,a sami bez udruzenja smo prepusteni spekulantima..DA LI JE TO TOLIKO KOMPLIKOVANO SHVATITI.
 
Slobodno trziste obmana.Citat veka..:haha:
Ne brini ti za moju skolu,odavno je zavrsena i jedna i druga i treca drzavna,A ti prodji malo dalje od Uzica,obidji bar malo evrope,nauci kako se izvozi..Ovako iz smesnog prelazi u zalosno bilo kakva konverzacija sa tobom..
Ponavljam,nisi ti dobar..
Aj uzdravlje,uzivaj u iluzijama dok ne legnes na rudu.

Ok.Hajde daj mi primer slobodnog trzista u svetu?

Nego,zanimljivo je da si protiv crvenih a ono Putin,i da P bi trebalo da bude veliko,opet nedostatak postovanja!
A kokarda ne bi trebala da stoji uz to ime....Malo si pobrkao indetitete....
 
Nazad
Vrh