Chat u malinarstvu

Urusavanje licnosti je kad god krenete da pisete neistine o meni jer vam ne odgovara ono sto ja pisem.

Evo sta si pisao o sebi pa nek procene ljudi ko "pise neistine"..

Iza mene bez obzira sto nemam formalno obrazovanje stoji 10 godina iskustva u izvozu duboko zamrznutog voca, stoje odredjeni rezultati.#1819

Obzirom da sam radio i u malinjaku, hladnjaci, vozio viljuskar i sta sve jos..

Formalno obrazovanje-NEMA
Radno iskustvo-nadnicio za dnevnicu u malinjaku, nosio gajbe u hladnjaci, unapredjen u vozaca viljuskara i "sta sve jos" sto se kod nas zove i potrcko ili spoljni momak..

Ovako bi izgledao tvoj CV..
 
@Srb1n

........................................................................... Pa zaradjivalo se dosta, onda su novinari pisali o tome kako je malina nase crveno zlato a onda su je svi zasadili i posledicu svega toga vidimo danas..........................................

Treba priznati da je za ovo u pravu , i o tome svedoci more tekstova na net-u iz tog vremena . . . SRBI NAŠLI NAČIN DA ZARADE: Masovno sade ovu VOĆKU, jer donosi čistu zaradu čak MILION dinara
[FONT=&quot]računica pokazuje da se na jutru može proizvesti od 8 do 10 tona malina, ................................. [/FONT]Kad se odbiju troškovi proizvodnje, ostaje čista dobit od 800.000 do milion dinara godišnje. [FONT=&quot]To su dve prosečne plate od oko 35.000 dinara mesečno, ili dva radna mesta u domaćinstvu -[/FONT]

profimedia-0182679921.jpg

https://www.srbijadanas.com/biz/srb...rbije-se-sadi-ova-vocka-zarada-je-neverovatna
 
Treba priznati da je za ovo u pravu , i o tome svedoci more tekstova na net-u iz tog vremena . . . SRBI NAŠLI NAČIN DA ZARADE: Masovno sade ovu VOĆKU, jer donosi čistu zaradu čak MILION dinara
računica pokazuje da se na jutru može proizvesti od 8 do 10 tona malina, ................................. Kad se odbiju troškovi proizvodnje, ostaje čista dobit od 800.000 do milion dinara godišnje. To su dve prosečne plate od oko 35.000 dinara mesečno, ili dva radna mesta u domaćinstvu -

profimedia-0182679921.jpg

https://www.srbijadanas.com/biz/srb...rbije-se-sadi-ova-vocka-zarada-je-neverovatna


Pa zasto onda pada proizvodnja u Srbiji iz godine u godinu? To su prazne price,bajke za malu decu.Ovde forumu imamo jednu bledu kopiju Gebelsa.Pokusava da po hiljadu puta izgovarajuci iste lazi ubedi ljude u to.



PP

Sta ces nesrecnice ako docekas starost.Kako ces Bogu na istinu,razmisli malo ili ne verujes u Boga,a?:sta:


 
@Srb1n

Zanimljivo jako. Kako bi vas CV izgledao? Ja sam napisao da poznajem jako dobro taj posao i da sam prosao sve faze u njemu. A vi sta ste vi radili? Kako vas CV izgleda? Ja posedujem reference a vi? Vasa cena kostanja je ??? Koliko su kod vas tamo u Kraljevo placali? Ima li ko da je dosegao tu otkupnu cenu kojom se pokrivaju vasi troskovi?

@miloica

Delom su i novinari krivi za sve ovo sto se desava pa jedno vreme nismo mogli da otvorimo novine a da ne procitamo kako je malina zlatna vocka, hvalospeve koji su stvorili takvu pomamu za malinom gde su se za kratko vreme povrsine pod malinom visestruko uvecale.

@jevto

Hajde da vidimo vi kao strucnjak za ekonomiju da se ukljucite u posao i da nam svima pokazete kako se malina prodaje po tim ekstra velikim cenama.
 
@pp, znaci konacno si priznao si da si hladnjacar

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
@miki44

Postavljao sam zasade malina sto rade moji tako da... I ja sam u tome i jako dobro poznajem situaciju ali za razliku od vecine meni nisu potrebne novine, internet i sl da bih dosao do informacija. Ja informacije dobijam iz prve ruke.

Da ne bude da samo kritikujem, nudim resenje , mora da se radi. U protivnom teska vremena nam tek dolaze a da mi toga nismo ni svesni.

Prvo tvojima pokazi kako se izvozi onda nama soli pamet
 
@Miki44

Sad preterujete, mali zasad, mala kolicina kako? Ja zato i nudim resenje da se vise proizvodjaca udruze da se napravi kolicina i da se sa kolicinom privuce neki dobar kupac, da ti proizvodjaci garantuju sledljivost da se vodi knjiga koji su preparati korisceni, da se napravi maksimalan kvalitet sa dva reda u gajbici, da se takva roba preradi i izveze krajnjem kupcu. Vi necete i ne zelite da radite, uvek je neko drugi kriv... Sve je smisljeno i vec postoji mi samo treba da primenimo vec postojece modele. Ne mora to da bude italijanski model, mozemo da gledamo norveski ili danski, modeli udruzivanja postoje svuda u evropi, samo treba odabrati najbolji i prilagoditi ga nasem trzistu. Pocnite da radite vec danas jer ako pocnete sutra vec ste jedan dan izgubili a vremena za gubljenje vise nema. Agonija koja nas sve pritiska jos nije zavrsena ni za proizvodjace ni za hladnjace...

- - - - - - - - - -

Resenje je tako blizu ali mi ga ne vidimo.

Cene svezeg voca iz supermarketa u Nemackoj.

https://postimg.cc/gallery/1pe6k3e7w/

Tu je po.meni nasa a neiskoriscena sansa. Malopre se cujem sa jednim prijateljem strancem koji je to radio ceo zivot. Ali uvek ima ono ali, znajuci nas mentalitet i kakvi smo mi ne znam kako bi to sve organizovali??? Moramo se menjati na bolje inace nas nigde nema...
 
@Miki44

Sad preterujete, mali zasad, mala kolicina kako? Ja zato i nudim resenje da se vise proizvodjaca udruze da se napravi kolicina i da se sa kolicinom privuce neki dobar kupac, da ti proizvodjaci garantuju sledljivost da se vodi knjiga koji su preparati korisceni, da se napravi maksimalan kvalitet sa dva reda u gajbici, da se takva roba preradi i izveze krajnjem kupcu. Vi necete i ne zelite da radite, uvek je neko drugi kriv... Sve je smisljeno i vec postoji mi samo treba da primenimo vec postojece modele. Ne mora to da bude italijanski model, mozemo da gledamo norveski ili danski, modeli udruzivanja postoje svuda u evropi, samo treba odabrati najbolji i prilagoditi ga nasem trzistu. Pocnite da radite vec danas jer ako pocnete sutra vec ste jedan dan izgubili a vremena za gubljenje vise nema. Agonija koja nas sve pritiska jos nije zavrsena ni za proizvodjace ni za hladnjace...

- - - - - - - - - -

Resenje je tako blizu ali mi ga ne vidimo.

Cene svezeg voca iz supermarketa u Nemackoj.

https://postimg.cc/gallery/1pe6k3e7w/

Tu je po.meni nasa a neiskoriscena sansa. Malopre se cujem sa jednim prijateljem strancem koji je to radio ceo zivot. Ali uvek ima ono ali, znajuci nas mentalitet i kakvi smo mi ne znam kako bi to sve organizovali??? Moramo se menjati na bolje inace nas nigde nema...

Tako je necemo da radimo. Hvatamo zjale po ceo dan. Glavu ne mozemo da dignemo od posla ceo dan. Prskaj, zalivaj, beri maline, cupaj travu, orezivaj, zalivaj. A pored hladnjacara jos treba da razmisljamo kako cemo da izvozimo za sta oni sluze onda?
 
Treba priznati da je za ovo u pravu , i o tome svedoci more tekstova na net-u iz tog vremena . . . SRBI NAŠLI NAČIN DA ZARADE: Masovno sade ovu VOĆKU, jer donosi čistu zaradu čak MILION dinara
računica pokazuje da se na jutru može proizvesti od 8 do 10 tona malina, ................................. Kad se odbiju troškovi proizvodnje, ostaje čista dobit od 800.000 do milion dinara godišnje. To su dve prosečne plate od oko 35.000 dinara mesečno, ili dva radna mesta u domaćinstvu -
https://www.srbijadanas.com/biz/srb...rbije-se-sadi-ova-vocka-zarada-je-neverovatna

Ovo ti je klasika u nasoj drzavi.Nije ovo bilo samo za malinu, istu stvar imas i za paulovniju, aroniju, sipurak, lekovito bilje...narod se zaleti i pokupuje sadnice a najbolje prodju oni koji takve price i plasiraju,rasadnicari i hladnjacari..
Za 300-400e nadjes "strucnjaka" koji ce da objasni narodu kako brzo i lako da zgrne milione kao sto su hladnjacari nasli onog nesrecnika sa Poljprivrednog fakulteta da objasni kako su u stvari proizvodjaci krivi za mesanje sorti pa kaze, citiram "dodje proizvodjac pa MOLI hladnjacara da mu primi malinu, ovaj to primi, stavi negde i automatski je sebi napravio problem"..pa one price o noro virusu pred svaku sezonu..
Tako si u BiH i KiM imao akcije deljenja 2 miliona besplatnih sadnica maline pa se pricalo kako je malinarstvo u neverovatnom zamahu a onda kad narod posadi ide ovo sto nam se sada desava pa vidis da to sto si dobio ne da nije besplatno nego ti je naplaceno x10.
 
@Srb1n

Zanimljivo jako. Kako bi vas CV izgledao? Ja sam napisao da poznajem jako dobro taj posao i da sam prosao sve faze u njemu. A vi sta ste vi radili? Kako vas CV izgleda? Ja posedujem reference a vi? Vasa cena kostanja je ??? Koliko su kod vas tamo u Kraljevo placali? Ima li ko da je dosegao tu otkupnu cenu kojom se pokrivaju vasi troskovi?

@miloica

Delom su i novinari krivi za sve ovo sto se desava pa jedno vreme nismo mogli da otvorimo novine a da ne procitamo kako je malina zlatna vocka, hvalospeve koji su stvorili takvu pomamu za malinom gde su se za kratko vreme povrsine pod malinom visestruko uvecale.

@jevto

Hajde da vidimo vi kao strucnjak za ekonomiju da se ukljucite u posao i da nam svima pokazete kako se malina prodaje po tim ekstra velikim cenama.


A pa ne mogu ja da izvozim malinu,za pocetak mi treba jedno 200 hiljada evra za hladnjacu sa HACCP standardom i sto je mnogo bitnije,blagoslov.Ajesi li ti blagosloven da izvozis malinu?Ne bih ja rekao....Ti si jedna dokona budala.Idi radi nesto,nadji zenu,rodi decu,nemoj po citav dan d..... ovde.N
Ne brini ja necu crci od gladi zato sto je malina propala,kao i 90% drugih i ja imam neke druge izvore prihoda.Bolje je da vidis sta cest ti da radis.....A sto se tice mog poznavanja ekonomije i trzista,mogu ti reci da sam deo kolektiva u kome nije plata zakasnila apsolutno ni jedan jedini dan vise od 60 godina! Toliko o poznavanju trzista,ekonomije i likvidnosti.

Doduse,kod nas se ne dogadja da elektricari rade poslove ekonomista....
:cvetic:
 
@jevto

HACCP vam treba to je tacno, tako je po nasem zakonu? A kakav vam blagoslov treba? Kakve veze ima crkva sa izvozom voca? Ja sam crkvom nemam nikakvih dodira u poslovnom smislu jer crkva je verska institicija oni ne izvoze malinu. Ja nemam problema sa poslom malina nije propala, propala je za vas koji na nju gledate kratkorocno. Drugo nije malina jedina vocna vrsta, ima tu jos raznog voca koje se izvozi... Pokazao sam vam sta je sve potrebno za izvoz i pored toga sto kazete za sebe da poznajete ekonomiju opet tvrdite da je potreban nekakav ''blagoslov''. Podseticu vas da sam ostavio i kontakt podatke firmi koje vam mogu reci sta je sve pitrebno od dokumenata za izvoz a pri tome tim firmam je to osnovna delatnost. Ali ne vredi vi sve bolje znate... Meni je to zanimljivo... Bas me zanima kakav je to kolektiv kad vi osnovne stvari ne poznajete. Ja u tom vasem kolektivu ne bih nikad ni voleo da radim jer vi ne poznajete osnovne stvari, negirate stvari koje svako zna. Vidite , ti sto kupuju nasu malinu, njih zanimaju reference, gde ste radili sta ste radili, sa kime ste radili, kakvo je vase iskustvo... Ja nemam problem sa time zato i radim to sto radim ali vi... Ne znam. Opet ja vam nudim resenje na vama je zelite li da radite ili ne.
 
@jevto

HACCP vam treba to je tacno, tako je po nasem zakonu? A kakav vam blagoslov treba? Kakve veze ima crkva sa izvozom voca? Ja sam crkvom nemam nikakvih dodira u poslovnom smislu jer crkva je verska institicija oni ne izvoze malinu. Ja nemam problema sa poslom malina nije propala, propala je za vas koji na nju gledate kratkorocno. Drugo nije malina jedina vocna vrsta, ima tu jos raznog voca koje se izvozi... Pokazao sam vam sta je sve potrebno za izvoz i pored toga sto kazete za sebe da poznajete ekonomiju opet tvrdite da je potreban nekakav ''blagoslov''. Podseticu vas da sam ostavio i kontakt podatke firmi koje vam mogu reci sta je sve pitrebno od dokumenata za izvoz a pri tome tim firmam je to osnovna delatnost. Ali ne vredi vi sve bolje znate... Meni je to zanimljivo... Bas me zanima kakav je to kolektiv kad vi osnovne stvari ne poznajete. Ja u tom vasem kolektivu ne bih nikad ni voleo da radim jer vi ne poznajete osnovne stvari, negirate stvari koje svako zna. Vidite , ti sto kupuju nasu malinu, njih zanimaju reference, gde ste radili sta ste radili, sa kime ste radili, kakvo je vase iskustvo... Ja nemam problem sa time zato i radim to sto radim ali vi... Ne znam. Opet ja vam nudim resenje na vama je zelite li da radite ili ne.

Ne mozes ti da se zaposlis u mom kolektivu ni kao elektricar,sumnjam da bi prosao lekarski pregled....A sumnjam da li ista znas oko struje....



Cekaj,dao si mi kontakte speditera,dakle prevoznika.Valjda ja nisam znao da postoji sleper hladnjaca,koja takodje poseduje HACCP,ti si morao to da mi objasnis:haha:.Ti stvarno nisi u vinklu.Gde su tvoje reference?Daj svoj CV? Ili cak imas i hladnjacu,akako se zove?Da li si ti obavio periodicni lekarski pregled za vozenje viljuskara?Je li to zakonska obaveza u vasoj firmi?

- - - - - - - - - -

Praznoglavi HACCP,zahteva EU!Cak ni to ne znas!

- - - - - - - - - -

Zadaci i uloga špedicije u spoljnotrgovinskom sistemu


  • Pronalaženje i osiguravanje najboljih uslova za otpremu, dopremu, prevoz.
 
Kakvo bre resanje nudis, kome nudis resenje. Covece mladi su otisli i odlaze, kome nudis resenje.Ti kojima nudis, mogu i bez tebe, dok im je ove vlasti i nacina na koji otimaju.Sedim glavama, koje ostaju ovde ti nudis resenje, standarde i hladnjace, da nije smesno, bilo bi zalosno..Jos jednom ti kazem, izadji malo iz tih zgrada, ne vidis dobro zemljace. Gde je tvoja hladnjaca ili pogon, imas stari zapusten , roditeljski malinjak. Juce si zamenio opanak za lakovanu mokasinu i eto , sve znas. Zavrsio neki od privatnih fakulteta i znas. Ajde posalji mi tvoju platnu listu, kopiju radne knjizice.. Nemoj da glumis, sem ako nisi neka sporedna uloga u serijama o zlatnom dobu.
 
@jevto

Nista niste smisleno napisali, ja ne bih nikad ni radio u kolektivu gde je ''potreban blagoslov'' da bi se nesto izvozilo... Ja na takav nacin ne znam da radim... Ti da li bih ja prosao neke testove ili ne hajde da ostavimo nekim drugim ljudima ili se vi i u to razumete.
Kakve relacije imamo nas dvojica da bih ja Vama dao svoj CV? Zbog cega? Zasto da Vam pokazem svoje reference? Problem vas i drugih na forumu je sto ne shvatate da je forum javan prostor i normalno je za ocekivati da odredjene informacije ne mogu da se dobiju... Onaj kome je trebao uvid u moj CV i moj rad je to dobio a vama?

Ja znam mnoge stvari ali ne tako sto kopiram nesto sa interneta nego sto to prakticno radim. Pravite famu oko izvoza a mrzi vas da okrenete nekog speditera i pitate sta je sve potrebno za izvoz??? Pominjete blagoslov??? Pa da li da se smejem ili? Neozbiljni ste za nekoga ko se predstavlja da radi u velikom kolektovu a pri tome ne poznaje osnovne stvari oko izvoza.

I za kraj @jevto nije me mrzelo da vam prikazem dokumenta sa carine cisto da demistifikujem da je za izvoz potreban blagoslov. Potrebno je znanje koje vi @jevto ne posedujete. Potrebne su reference i iskistvo a to isto ne posedujete.... Usput mozda nesto i naucite...

https://postimg.cc/gallery/3gdvxnv0c/

@zorane55
Cemu frustriranost? Nudim resenje za vase probleme ali vi ne zelite sa radite, lakse je kukati i smisljati teorije zavere.. Izvoz sam vam demistifikovao i dokazao sa nije potreban ''blagoslov'' vec znanje i iskustvo... Ako ja jos treba da radim umesto vas, pa da nije malo puno? Platnu listu bi da vidite, hocete li mozda i krvnu grupu da vam kazem... Vi ste kao i drugi ocekujete da dobijete sve na tacni, besplatno, zasto bih ja to uradio? Pisem vam jer ne zelim da slusam stalno kuknjavu, ne volim ljude koji nista ne pokusavaju, koji su staticni, inertni a koji krivca za svoje neuspehe uvek traze na nekoj drugoj strani... Resenje postoji ali je potrebno da se radi.

- - - - - - - - - -

@jevto

Za razliku od vas ja sve sto napisem mogu da dokazem dokumentima ali vi??? Ne znam nisam bas siguran... Uz to, ja nikad nisam koristio recnik kakav vi koristite u komunikaciji sa mnom. Ali dobro, imam puno sanduce podrske od ljudi koji shvataju da sam u pravu i koji zele nesto da promene, koji su hrabri i voljni da rade i idu napres. A vi , nastavite po starom...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh