Chat u malinarstvu

@srb1n

Do
sta sam ja toga napisao i postavio a vi nikad zadovoljni uvek kriv ja, zato vam sada kazem, trziste ce regulisati sve, ako ne budete mogli da se uklopite u realnu proizvodjacku cenu i da budete trzisno konkurentni bicete prinudjeni ili da radite sa gubitkom ili izadjete iz posla, bilo da to sami zelite bilo da cete izgubiti novac.

Oko Polke i Polane rekao bih po mom mi
sljenju da su jedini interes imali prodavci sadnica, svi ostali u lancu su tu na gubitku. Znaju kupci dobro sta zele da kupe i koliko to mogu da plate. A narod kao narod, isti taj narod dozvoljava da ga isti predstavnici godinama bez rezultata zastupaju...
 
@jevto

Lepo je mastati... Nego jel oni imaju taj :blagoslov: o kome vi pisete?

@jevto pa vi najo
snovnije stvari oko izvoza ne znate, pominjete neki "blagoslov" a treba, ja ostavim brojeve telefona od firmi koje se bave time vama to opet nije dovoljno....? Niste spremni da prihvatite istinu, niste spremni da se menjate... Zato ne mozete da napravite rezultat, ne umete da izaberete svoje predstavnike ne umete da se organizujete.


Da,da,dao si mi brojeve speditera.Evo da ti se revansiram :osmeh:


https://www.msc.com/srb/contact-us?lang=en-gb



Ali oni nemaju reference za tebe....:haha:
 
@jevto

Dao sam brojeve speditera firmi koje spremaju dokumentaciju za izvoz. Meni brojevi ne trebaju ja znam kako se to radi, imam svoje saradnike, vama je potrebno jer vi jos uvek zivite u ubedjenju da su potrebni "blagoslovi" da bi neka firma mogla da izvozi, jos uvek mislite da su potrebne nekakve izvozne ddozvole itd itd. Takvim pisanjem zbog vaseg neznanja vi dovodite u zabludu mnoge druge ljude koji ovaj forum citaju.

Ja kad nesto ne znam ja pitam, vi ne zelite nista da pitate a mislite da sve znate...

Izvoz je slobodan, svako moze da izvozi kada ispuni zakonske uslove koje propisuje nasa drzava, to je da hladnjaca mora imati implementiran HACCP sistem... Kupac je puno veci problem nego dokumentacija.

- - - - - - - - - -

@pp
Imamo zvanične podatke koji nisu tačni. Možeš li napisati koje su nezvanični podaci za koje smatraš da su tačni?

Moze se izvesti procena jedino, pravih podataka nema, svako ko kaze drugacije taj govori neistinu.
 
@PP


Pa do pre par dana si tvrdio da izvozniku ne treba HACCP.Pa covece,HACCP zahteva EU,uvoznik.Da bi se izvozilo nesto u neku zemlju,PRE SVEGA NADLEZNI TE ZEMLJE MORAJU DOZVOLITI UVOZ,a izvoznik mora ispuniti zahteve ZEMLJE ODREDISTA,dakle pored uslova koje propisuje Srbija,izvoznik mora ispuniti PUNO VISE USLOVA KOJE PROPISUJE ZEMLJA UVOZA.FTJP je izvozna dozvola.......:ppozdrav:
 
@brka45

Problem kod vecine ljudi je sto nece da budu dosledni, vec informacije koje dobiju prihvataju samo onda kada se to uklapa u njihov sablon razmisljanja, a kada je drugacije onda to nije tacno... Pa koji je to zvanicni podatak o bilo cemu u ovoj zemlji tacan? To se sve koristi u dnevnopoliticke svrhe, za javnost.
 
@brka45

Problem kod vecine ljudi je sto nece da budu dosledni, vec informacije koje dobiju prihvataju samo onda kada se to uklapa u njihovsablon razmisljanja, a kada je drugacije onda to nije tacno... Pa koji je to zvanicni podatak o bilo cemu u ovoj zemlji tacan? To se sve koristi u dnevnopoliticke svrhe, za javnost.


Joj,ako te cuje AV.....::jako_besan::::jako_besan::
 
@jevto

Mene i da cuje nista, ali vas da cuje, borimo se toliko u tu evropu da idemo a vi zagovarate i ubedjujete ljude da su potrebne neke dozvole za koje niko osim vas ne zna da postoje a osnovni postulati na kojima pociva ta ista Evopa su slobodno trziste i slobodan protok ljudi i kapitala.
 
Zaboravi si slobodan protok roba,dok protok ljudi i nije bas slobodan,Da je slobodan Srbija odavno ne bi proizvodila maline....:cvetic:
 
A evo objasnicu nije tesko, ostala je neprodata malina koja je najskuplje placena u srbiji (zapadna srbija uglavnom) i koja nije bila konkurentna u odnosu na druge. Zato su te hladnjace ostale sa lagerima koje su prenele u novu sezonu i jos su pretrpele gubitke a izvozila se i prodavala druga malina za kupce cenovno i kvalitativno povoljnija. Procene su da je ostalo na lagerima izmedju 15-20.000 tona neprodate proslogodisnje maline.

Ja jos ovo da "demistifikujem" i necu vise..
Ta malina "koja je najskuplje placena" pa sad "pravi probleme hladnjacama" je placena 145din ili oko 1.20e pa sve i da ti verujem na rec da sada rolend ide po 1.55-1.60e "sa tendencijom rasta" koja hladnjaca je u minusu?
Sve sa prebiranjem, zamrzavanjem, pakovanjem u najgorem slucaju ce biti neka mala zarada ali nikako minus.
Prosle godine nije bilo kisa, kvalitet odlican, procenat rolenda oko 80%..i ovo je bez gledanja cuvenog "desetogodisnjeg proseka".
 
@Srb1n
vi to bas lepu racunicu napraviste, nigde nema griza, nigde nema bloka, nigde nema ni troskova zamrzavanja, kutija, kesa, radnici, troskovi prerade, zatim troskovi el energije, troskovi za kamatu banci, kad sve ovo ukalkulisete onda mozemo da pricamo o tome da hladnjace posluju pozitivno....

A koliko to sada po vama ide rolend? Jel po 5 eura mozda? Nemojte da pisete ono sto ne znate, sirite neistine a to nikako nije dobro.



 
@Miki44
Samo pisem da se shvati koliko smo ove godine podbacili sa kvalitetom. Posle se neko pita zasto je cena bila mala, pa jel.mogla da bude veca?

Pa da je cena bila bolja kao sto bi trebalo biti onda bi ljudi ulagali u svoje malinjake i kvalitet bi bio bolji. Sta su oni ocekevali da dobiju dzabe maline i da jos budu kvalitetne. Malo su se zajebali. A ti vecito govoris kako su hladnjace radili sa gubicima a mi kao da smo cvetali.
 
@Miki44

Nije ova godina ni za koga dobra. Niti
su proizvodjaci tu mogli nesto da zarade a ni hladnjace se nece bas proslaviti. Ja svestan toga.
 
Nazad
Vrh