Chat u malinarstvu

@jevto

Od vas nista bolje nisam ni ocekivao. Konstruktivno nemate sta da napisete. Imate nerealna i prevelika ocekivanja a samim tim vam i istina smeta. Kazete da ste veliki strucnjak i da se razumete u ekonomiju a za izvoz kazete da treba ''blagoslov''... Najprostije stvari ne znate. Postavljate sa interneta dokumenta dok ja postavljam prava. Itd itd jako slabo je sve to.
Hahaha
A šta si ti napisao konstruktivno?
Lepiš slike koje nemaju veze i ponavljaš "rešenje" koje blage veze nemaju sa realnošću. A kad ti neko traži nešto konkretno, onda vrtiš kako to nije besplatno. Ajde, stavi svoj cenovnik, ovo košta tolko, ovo ovoliko, možda će neko i da plati.
Nego, nemaš ti ništa da ponudiš, sem prazne priče.
 
@brka45

Sta nisam napisao konstruktivno. Demistifikovao sam vam izvoz, dokazao i pokazao kako mozete da izvozite. Postavljao sam realne slike, gde svako ko se razume moze da ustanovi da su prave. To sto nije vas posao i sto se u izvoz ne razumete ne znaci da treba tako da pisete. @jevto je pistavljao slike sa interneta jer drugacije i ne moze da postavi kad se ne bavi time a i nema iskustva u tome. Dao sam vam puno a opet niste zadovoljni. To nije u redu.
 
@pp, kako ti nikako da shvatis da nas tvoji predlozi i saveti kako da zaradimo, u stvari ne interesuju uopste, hocemo da kaliramo i svesno idemo u minus. Stvarno mi nisu jasna tvoja lomatanja da nam kao pomognes, a u stvari to niko ne zeli ni da procita ni da primeni.
Ne razumem oko cega ti gubis vreme?

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
@jevto

Nema potrebe da sa vama pisem na engleskom ako se na svom maternjem jeziku razumemo.

@frigy

Ima ljudi koji to vole da citaju i zahvaljujuci tim ljudima koji mi podrsku daju putem inboxa ja i dalje pisem. A i priznacete tema je uvek posecena kad ja pisem na njoj. Puno ljudi cita i prati forum a da uopste ne pisu na njemu.
 
P_20180826_212650.jpg
 
Poslednja izmena:
@Jevto

Ima ljudi koji to vole da citaju i zahvaljujuci tim ljudima koji mi podrsku daju putem inboxa ja i dalje pisem. A i priznacete tema je uvek posecena kad ja pisem na njoj. Puno ljudi cita i prati forum a da uopste ne pisu na njemu.

Nismo nesto primetili da te ljudi obozavaju. A u inbox ne znamo ko ti pise i sta ti pise. Mogu i ja da kazem da mi u inbox pise Vucic i ako to nije istina
 
@amper91

Mi zaboravljamo jednu stvar nasa prehrambena inddustrija je unistena, ono preraddnih kapaciteta sto je nekako prezivelo pljackasku privatizaciju nedovoljno je da preradi sve kolicine poljoprivrednih proizvoda koje nasa zemlja proizvede. O trzistima koje smo izgubili nema potrebe pisati, tako da sta nam onda preostaje, cemu da se nadamo kada proizvodimo samo sirovine koje uzgred proizvode i drugi... Cene skoro svih proizvoda ove godine su izuzetno niske jer jednostavno na trzstu evrope svega je u ponudu u vise nego dovoljnim kolicinama i zato su cene takve kakve su. Moramo jacati nase preradne kapacitete a drzava mora naci nacina kako proizvodjacima da pomogne, subvencijama i slicno, treba naci model koji ce biti odrziv.
 
https://www.vaseljenska.com/vesti-dana/u-ponedeljak-u-pozarevcu-protest-traktorima-zbog-suncokreta/
Nisu samo vocari nezadovoljni otkupnom cenom ima i drugih, i bice sve vise... zamislite protestuju...

Strašno, koliko je samo gorivo poskupelo, a cena oborena 30 posto.
Ne treba njegova pisanja shvatati suvise ozbiljno.Sto se tice cene,neki mnogo inteligentniji ljudi donose te odluke.Naravno da oni znaju kako stvari realno stoje,ali postoje interesi,planovi i borbe koje se uvek vode iza kulisa.

- - - - - - - - - -

Vrh pokusava da zemlju izvuce kroz neke modifikovane kineske metode razvoja.
Licno mi se to ne svidja jer je Kina zrtvovala milione svojih radnika,kroz jeftinu radnu snagu,da bi privukla kapital i nesto tehnoloskog znanja.Baze ljudskih resursa Kine i Srbije su definitivno neuporedive,pa ne znam da li ovaj koncept moze imati takvih uspeha kod nas kao kod Kineza.Uzgred,mozda ste primetili da kineske radnje po Srbiji slabo izdaju fiskalne racune.Inspekcije nisu ttako ekspeditivne,kao kod srpskih privrrednih subjekata.To je cena prijateljstva sa kineskim klijentistickim drzavno-kapitalistickim sistemom.
AV racuna sa snagom kineskih banaka i investitora,posebno u infrastrukturi.Ono sto je lose je kineski investicioni "totalitarizam",tj. da ne ostavljaju prostora za lokalne firme da pokupe ni mrvice.Mislim da se tu pokusava nesto ispregovarati sa Kinezima.Medjutim,pitanje je koliko ce Kinezi ci daleko u Srbiji obzirom na ubrzano zatvaranje vrata na koje nailaze na Zapadu.



https://www.dw.com/sr/strah-od-kineskih-apetita/a-44860456


Da,ovo ima itekako veze,kako sa cenom maline,tako i sa cenama svih drugih poljoprivrednih proizvoda.

"Vrhovi" jedino pokušavaju da svoj džep napune, na štetu svih nas. Primenjuju metodu koja će im kratkoročno doneti potpise za sigurne glasove i omogućiti muljanje i izvlačenje para. Ukratko, primenjuju dinkićevske metode.
 
@Miki44

Nemogu me svi obozavati, ja pisem drugacije od ostalih, pisem ne da se nekome moje pisanje dopadne vec pisem surovu istinu a to danas nazalost nije popularno.
 
@amper91

Mi zaboravljamo jednu stvar nasa prehrambena inddustrija je unistena, ono preraddnih kapaciteta sto je nekako prezivelo pljackasku privatizaciju nedovoljno je da preradi sve kolicine poljoprivrednih proizvoda koje nasa zemlja proizvede. O trzistima koje smo izgubili nema potrebe pisati, tako da sta nam onda preostaje, cemu da se nadamo kada proizvodimo samo sirovine koje uzgred proizvode i drugi... Cene skoro svih proizvoda ove godine su izuzetno niske jer jednostavno na trzstu evrope svega je u ponudu u vise nego dovoljnim kolicinama i zato su cene takve kakve su. Moramo jacati nase preradne kapacitete a drzava mora naci nacina kako proizvodjacima da pomogne, subvencijama i slicno, treba naci model koji ce biti odrziv.

Evo konaćno nešto mudro i od tebe.
Možda ovo ide u off topic ali da se malo manje srbovalo i manje bilo za dom spremni to se nebi desilo i sad bi ovdje ovih dvadeset i kusur miliona ljudi imalo bar nešto što se zove privreda, ekonomija i tržište, ali ovako smo svi nula i obićne sluge judozapada.
 
@jevto

Ako bas insistirate na engleskom onda neka to bude na ispravnom engleskom, makar bez slovnih gresaka. U skoli bi ste za ovu dobili jedan.

- - - - - - - - - -

@sokkia

Sami smo sebe doveli u sadasnju situaciju. Bez trzista od 20 miliona ljudi, bez preradnih kapaciteta, izgubljene pozicije na trzistima koje smo drzali, bez jasne strategije, bez podrske drzave... Mogu ovako do sutra... Tu leze nasi problemi... Razjedinjeni i suvise mali lak smo plen za puno jace i organizovanije igrace.
 
Mene u stvari stvarno zanima sta u celoj ovoj prici PP radi? 3 godine vrti jednu pricu, ali cak ni najdokonija budala nece to raditi bez nekog ozbiljnijeg motiva. Motiv? Humanost? Tesko... Ako je tu iz humanih motiva, a pri tom ne dobija nijedan pozitivan komentar, niti ga iko slusa- odavno bi se spakovao i otisao. Politika? Iskreno, ne deluje tako. Hladnjacar? Cak ni to ne verujem, ne vidim da navrce vodu na odredjenu vodenicu. Vrlo cudna i sumnjiva rabota. Ooooo, da, ima tu i tamo po nesto pametno sto je rekao, ali sve to jako cesto ponisti izjavama koje nemaju veze sa mozgom, koje cesto ukazuju da nema bas realne veze sa stanjem na terenu. Vrlo cudna rabota... Cas nudi resenja, cas tvrdi da nece da daje informacije besplatno. Jebo lud zbunjenog. E, da, ko tvrdi da sopstveni rad ne treba racunati- silno gresi. Taj isti rad mozete da upotrebite kod nekog drugog i da poslujete sa cistim dobitkom. Toliko i toliko radnih dana x minimum 20 evra dnevnica. Ja sam npr ove godine imao oko 20 radnih dana oko visnje, na kraju sam bio na nuli zbog jako lose cene i to NE RACUNAJUCI sopstveni rad. Znaci, da sam dvadeset dana radio kod drugog, a batalio svoju visnju, ostalo bi mi izmedju 300 i 400 evra, ovako sam za dzabe radio 20 dana. Serem se i na drzavu i poljoprivredu...
E, da, s obzirom na ovoliku ostrascenost na temi, ovaj Vice mi je delovao kao prilicno realan i pametan clan foruma, steta sto utece covek...
 
@PP

You don't know read English...End you don't know anything....

- - - - - - - - - -

@Miki44

Nemogu me svi obozavati, ja pisem drugacije od ostalih, pisem ne da se nekome moje pisanje dopadne vec pisem surovu istinu a to danas nazalost nije popularno.


Going anything to work.For West you wash in a restaurant.So you signed up for a shift.....


https://posao.site/cistacica/posao-u-nemackoj-hitno-potrebni-peraci-posudja-u-luksuznom-hotelu/


Maybe you see cake raspberry.....:haha:
 
@2pan

Naravno da vam je moje pisanje cudno jer ne navijam ni na jednu stranu. Ja zelim da proizvodjacima dokazem kako su neke stvari moguce, ne zelim da gledam kako ih uglavnom njihovi predstavnici varaju stalno vrtevsi jednu te istu pricu do momenta dok ne ostvare svoje interese. Vidite ja sam samostalan nemam gazdu kao pojedinci... Jedan se juce registrovao @vice pa izjavi kako i kad bi se udruzili proizvodjaci nijedna firma iz Nemacke ne bi od njih kupila robu... Cista laz koja ima za cilj da ljude demotivise, verovatno ga gazda poslao da pise, plase se konkurencije ili sta vec... Vidite ovo je samo jedan primer obmane koji se koristi da bi proizvodjaci bili u mraku. Ja sam pokazao i dokazao da je moguce izvoziti bez problema, postavio cak brojeve telefona firmi koje rade izvozne papire (osnovna delatnost im je priprema izozne dokumentacije), objasnio sam kako se dolazi do iskusnih strucnjaka , objasnio kako i na koji nacin isti treba da ih zastupaju, napisao kako treba da bude formirano jedno profesionalno udruzenje, prognozirao mnoge stvari koje su se kasnije obistinile , trpeo, istrpeo i trpim brojne pritiske, uvrede i slicne stvari od nedobronamernih ljudi kao @vice ili od ljudi koji ne razumeju sta pisem i kako razmisljam a u stvari koji nisu losi nego eto napadaju me bez nekog razloga tipa @jevto, @majstor gera, @pole, @komadara i sl, jer kada znate posao ovakve stvari su samo nus pojave svega toga, ljudi ili ne znaju ili ne razumeju ili je zele da se menjaju i onda im je uvek neko drugi kriv. Vidite @2pan to sam ja uspeo sve da uradim ... Svestan sam i realan problema i stvarnosti, shvatam sta ce se tek desavati, nazalost steta je sto me mali broj ljudi razume, steta je sto smo kao narod takav sporo se.menjamo, u glavama nam je jos uvek komunizam i socijalizam a svet dakako ide napred nemajuci vremena da se bavi nama malima i nevaznima.

- - - - - - - - - -

@2pan

Vidite npr ovaj @jevto, najobicnije stvari ne zna, dve reci napisao na engleskom i odmah pogresio a ovamo se dici da sve zna... Kad mu kazem postavi papire on skine sa interneta... A ja postavljam pave papire, naravno vodeci racuna da zastitim svoje saradnike.... Cak me @vice pita sa cijom robom trejdujem kao da su bitna imena mojih partnera i poslovnih saradnika, citajte malo i polako donosite sud pa cete da vidite da sam u pravu.

- - - - - - - - - -

@miki44

Ima ljudi koji citaju i prate forum a ne pisu na njemu. Razumem ja da je tesko i da ne ide ali da ja ispadnem ''glavni krivac'' za sve nedace malinara a pri tome sve je ove godine bilo protiv nas , losi vremenski uslovi, losa malina itd itd, ali opet malo je mnogo... A ako se neko trudi da stvari pojasni onda sam to ja.
 
Mene u stvari stvarno zanima sta u celoj ovoj prici PP radi? 3 godine vrti jednu pricu, ali cak ni najdokonija budala nece to raditi bez nekog ozbiljnijeg motiva. Motiv? Humanost? Tesko... Ako je tu iz humanih motiva, a pri tom ne dobija nijedan pozitivan komentar, niti ga iko slusa- odavno bi se spakovao i otisao. Politika? Iskreno, ne deluje tako. Hladnjacar? Cak ni to ne verujem, ne vidim da navrce vodu na odredjenu vodenicu. Vrlo cudna i sumnjiva rabota. Ooooo, da, ima tu i tamo po nesto pametno sto je rekao, ali sve to jako cesto ponisti izjavama koje nemaju veze sa mozgom, koje cesto ukazuju da nema bas realne veze sa stanjem na terenu. Vrlo cudna rabota... Cas nudi resenja, cas tvrdi da nece da daje informacije besplatno. Jebo lud zbunjenog. E, da, ko tvrdi da sopstveni rad ne treba racunati- silno gresi. Taj isti rad mozete da upotrebite kod nekog drugog i da poslujete sa cistim dobitkom. Toliko i toliko radnih dana x minimum 20 evra dnevnica. Ja sam npr ove godine imao oko 20 radnih dana oko visnje, na kraju sam bio na nuli zbog jako lose cene i to NE RACUNAJUCI sopstveni rad. Znaci, da sam dvadeset dana radio kod drugog, a batalio svoju visnju, ostalo bi mi izmedju 300 i 400 evra, ovako sam za dzabe radio 20 dana. Serem se i na drzavu i poljoprivredu...
E, da, s obzirom na ovoliku ostrascenost na temi, ovaj Vice mi je delovao kao prilicno realan i pametan clan foruma, steta sto utece covek...

Ako bi razvijali neke teorije ono sto se meni cini najverovatnijim je da @pp u stvari radi za ovaj forum kontrirajuci na sve i svasta, provocirajuci ljude i izazivajuci bilo kakvu reakciju (najcesce negativnu) navodi ljude da mu odgovaraju povecavajuci samim tim i broj poruka i broj pregleda..
Zato se i "uhlebio" na temi koja direktno ili indirektno pogadja veliki broj ljudi..eto malo stiva za razmisljanje.:osmeh:

Sa ovim sto si napisao se slazem u potpunosti, niti mi je bila namera da ubedjujem bilo koga da svoj rad ne racuna.
Ono sto meni pravi problem je sto sam ja u invalidskoj penziji i dok kod mene u njivi ja radim kad mogu i koliko mogu, napravim pauzu kad meni odgovara..itd..kada bih radio za dnevnicu stvari bi stajale drugacije i zbog toga ja svoj rad ne racunam, recimo da ne zasluzujem tu dnevnicu..:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh