orijas- orijaski sarac

Sarce je jako tesko drzati, da bi dobio pravog treba mnogo znanja i iskustva.
 
A po kojoj ceni da se nadam kad budem uzimao muzjaka mesanca? Mislim koliko mogu da spustim cenu? Malo mi je mnogo da dam 2000 din za kunica mesanca. Na ovom forumu neko rece da je cena cistokvnih paprena. Meni je ovo drugi kunic u zivotu i nikad nisam kupovao.

Inace ovaj forum je cudan. Ne mogu lepo kao na ostalim forumima da idem na edit. kad odem na edit tamo gde treba da pise tekst je belo samo.
 
Hoces da kazes da sto vise lici na cistokrvnog to jest ima standarde kao na proslim stranama da mu to dize cenu?
 
Ja imam 3 mesanca i od ova 3 imam brdo potomaka, samim tim su oni jos vise mesanci. http://prntscr.com/3b5oda muzijak kojeg hocu da prepariram :). U Srbiji je prakticno ne moguce naci cistokrvnog. Ali kako god, ja bih voleo da mogu da nadjem cistokrvnog.

- - - - - - - - - -

Izvinjavam se zbog lose kamere, ali i zeka se pomerao http://prntscr.com/3b5woz
 
Muzjak od 5 meseci.
...
cam00355.jpg

....
20140418163658.jpg

...
20140418163637.jpg

...
20140418163705.jpg

....
Bice na prodaju negde na jesen
 
Pozdrav ljudi, tražim savjet. kupio sam mužjaka njemačkog šarca za rasplod. Stari vlasnik kaže da ima preko 6 mjeseci. Zanima me kad ga mogu prvi put pariti sa ženkom ? Uzgajam za vlastite potrebe a ženke su kalifornijska i činčila, obje odlične majke.
 
Orijaške rase navodno ne prije 10 mj. starosti a neki kažu i više . Osobno mislim da se sa 10 mj. dovoljno razvije za parenje posebno što se radi o šarcu a oni su malo brži u sazrevanju od Belgiskih.
 
Pozdrav svima, da se malo i ja priključim ovoj temi..
Po knjigama piše da krupnije rase poput šarca (nemačkog,engleskog), orijaša polno sazrevaju kasnije od srednje velikih rasa..
Mužjak prvi put može da se pusti sa 8 ali je najbolje pustiti ga sa 10 dok se dobro razvije...
Ženku treba pustiti do 10 meseca jer posle toga postoji mogućnost da joj karlična kost sraste što otežava okot.
 
Otkad je engleski šarac krupnija rasa?

Velike rase jesu kasnostasnije od malih i srednjih, ali ženkama neće srasti karlična kost do oko godinu dana starosti. Ja ovnolike parim sa 9 meseci, orijaški šarci su veća rasa od ovnolikih, ali mislim da se sa 9-10 meseci mogu pariti bez problema.
 
Otkad je engleski šarac krupnija rasa?

Velike rase jesu kasnostasnije od malih i srednjih, ali ženkama neće srasti karlična kost do oko godinu dana starosti. Ja ovnolike parim sa 9 meseci, orijaški šarci su veća rasa od ovnolikih, ali mislim da se sa 9-10 meseci mogu pariti bez problema.

To sam i ja rekao da mogu da se pare sa 10 meseci starosti..
Ja moje parim od 8 do 10.Doduše ja držim mešance orijaša.
 
Nazad
Vrh