Leska - opšta tema

Koliko sam sad procitao, sulfan sluzi za zakiseljavanje zemljista, suprotno od kreca, sto bi znacilo nikako u lesnik

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Sada sam video vase postove oko Yara bela,meni bi odgovarao sulfan ako zakiseljava zemlju jer je kod mene alkalno zemljiste,PH mi je preko 7,5.Cela Vojvodina kuburi sa alkalnim zemljistem koje sprecava biljki da koristi mikro elemente iz zemlje.
 
Kod mene je zemlja kisela i losa, ja mu sada do nove godine bacam 8:24:24 i dva puta kan april maj ili juni, sve su jarina djubriva i biljke rastu predobro, na novi zasad idem 100g po biljci na trogodisnje 200g po biljci

Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока

Smiki, bacas li ovoliko obicnog Kana ili Yarinog extraN ?
 
Sada sam video vase postove oko Yara bela,meni bi odgovarao sulfan ako zakiseljava zemlju jer je kod mene alkalno zemljiste,PH mi je preko 7,5.Cela Vojvodina kuburi sa alkalnim zemljistem koje sprecava biljki da koristi mikro elemente iz zemlje.
Babin, to je moja pretpostavka, proveri to oko zakiseljavanja sa sulfanom

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Pripremao sam parcelu za sljive, ovo je plan, ali me nesto vuce ka lesniku, sta mislite o planu i sta zasaditi ovde, koju sortu a koje oprasivace i koliko..? Nemam pojma o leski, jedino ovde sto sam citao i na netu?
Kako vam se cini?
6f372d1b8a7f7032ab368caf89c3148b.jpg


Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk
 
A jel bi ti to sad sadio leske? Ne znam koliko ih još (sadnica) ima na tržištu. Ja sam već u Junu zakasnio za rezervisanje dvogodišnjih. Ako imaš mogućnost da ih nabaviš, možda ne bi bilo loše da uzmeš neke sa slabijom bujnošću zbog manjeg rastojanja između sadnica. Ima ovde kolega koje se bolje razumeju u te stvari. Imaš industrijske i stone sorte. Navodno se plod industrijskih lakše proda na veliko. Stone bi trebalo da su ukusnije. Ja sam hteo da mi primarna sorta bude Langa. Po preporuci rasadnika u dvesta komada imam 125 Lange, 50 Gifoni i 25 Mortarele(5, 2 i 1 reda). Sve su Italijanske sorte koje se međusobno oprašuju. Čuo sam da je crveni Lambert dobar oprašivač i da ljudi ubacuju po neki u zasad. Imaš snimak sa drona ogromne plantaže negde u Srbiji i baš se vidi u redovima tu i tamo po neki crveni žbun. Takođe je i divlja leska(to nije Mečija leska) dobar oprašivač za koju kažu da retko kad omane sa cvetanjem. Ja sam pristalica toga da se sorte ne mešaju između sebe već da jedan red bude jedna sorta. Kod tebe bih stavio 3 reda primarne sorte za koju se odlučiš i dva reda između sa sortama koje su dobri oprašivači za nju. Znači tri sorte u zasadu bi trebalo da bude minimum.
 
65 kom
Halski dzin 53
Enis 4
Kosford 4
Crvenolisni lambert 4
Ja sam ovako nekako razmisljao
Moracu da se raspitam za sadnice.
Sta mislite o ovom planu?

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk
 
Pozdrav,imam u ritu 2 lanca zemlje odmah pored kanala sa vodom...da li bi u takvoj ritskoj zemlji mogao lesnik da uspe?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav,imam u ritu 2 lanca zemlje odmah pored kanala sa vodom...da li bi u takvoj ritskoj zemlji mogao lesnik da uspe?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
Ja bih odneo tu zemlju na analizu sledeće godine. Uzmeš posebno uzorke sa 30 i 60cm i kažeš im da ti treba za lesku. Ako nemaš poplave na tom parčetu možda bi i moglo da uspe.
 
Spavaju, krajem zime formiranje zbuna, moracu ih radikalno orezati da mi ostane po cetiri pet ramenih grana.
496b56f7224473a4a59096ef2a29b9f0.jpg
c79bf9a8bd0c070a145f4f3d848348b2.jpg
bb5100619ce6ef5a9e8590b714d45770.jpg
423feded0b73484cb0d742eced94855d.jpg


Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока
Poz Smiki, u kojoj su vegetaciji i da li si ih još orezivao do sada...?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Treca vegetacija jesam prosle godine izvadio po koju centralnu granu

Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока
 
Smiki gledam ove tvoje slike-evo i ja se vratio iz zasada,ama identicnu travu imamo oko lesnika :),ko da gledam svoje:),tako se zeleni i tako je bujna kao da je pocetak vegetacije:)!Nego reci mi,ove starije grane,jel su pocele onako kao da im puca kora kako da kazem,da se hrapave?!Jesi zagledao mozda?Imam na nekim takvim hrapavijim granama i kao neke crne tacke da li si mozda i ti to primetio na svojima?Grebao sam malo noktom sto se kaze onako lagano-kora se zeleni,nadam se da je sve u redu!Mada hrapave su mi uglavnom centralne i na njima su uglavnom te promene te ce svakako da lete napolje jos malo...
 
To crnilo sam vidio ali ta kora se guli tanka je ko papir,a te tackice pisano je vec na prethodnim stranama pravi ih cvrcak, trava je krenula sa jeseni poslije tanjiranja, nek ceka proljece otice pod tanjirace

Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока
 
Te starije grane su zaustavljene u razvoju. Kad se posade, korjen ne može dati dovoljno hrane. Kad mladik krene on svake sezone može povući dovoljnu količinu hrane i zato ima onu jedrinu. Kod mene su kalemljene i koje nisam odrezao a tako zakržljale, one su i dalje žive ali muče se i slabo napreduju. One koje sam odrezao pa makar i kasnije, izbiju mladike i brzo napreduju. Naravno pošto su kalemljene ne režem do zemlje.
 
Upravo nasatkovane koje su se posusile..
7fc39ce1a1007ac03a0e19fa5a10ac70.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Poruka za Stvarnog-koliko su ti sad stari lesnici i koliko si imao ove godine roda?Znam da su u pitanju nekih 60-70 zbunova!
 
Nazad
Vrh