Leska - opšta tema

Pozdrav svima,
molim vas za pomoc.
Pre 15-ak dana sam prskao plantazu Leske sa Everestom ( zasadio sam je proslu jesen ).
Napravio sam permutaciju i nakon sto sam poprskao sva 3ha shvatio sam da sam iskoristio prejaku koncentraciju.
Umesto 30ml na 10l ja sam upotrebio sigurno 100-120ml/10l.
Molim vas za pomoc sta predlazete da sada uradim odnosno ako mozete da mi kazete da li i kako moze ovo prskanje da naskodi sadnicama?
Unapred hvala na pomoci.
hvala
 
Poslednja izmena:
Zahvaljujući vašim komenatrima,savetima, moji lešnici izgledaju ovako. Hvala vam...

attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
 
Свака похвала. Је ли то калемљени на мечјој лесци и које сорте поседујеш? Поздрав.

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka

Nije kalemljen nego žbunasti lešnik sam je tako formiran, a od sorti ima Tonda, Rimski, Halski džin i istarski dugi..
 
Verovatno je moguće da će se dodirivati. Mada imam primer da se dva lešnika (nekalemljeni) isto oblikovana kao stablo udaljeni oko četiri metara jedan od drugog i da se dodiruju ali ne rastu veliki kao kada se formira žbun sa pet-šest, da tako napišem, izbojaka ili osnovnih grana. Imaju širinu ali mi se čini da idu manje u visinu. Moguće da zavisi i od tla u kome su. Moja prvobitna ideja je bila da tako formiram oblik ali sam kasnije odustao jer sam pročitao da je posle 10-15 godina potrebno zameniti rodne grane odnosno ove 'matore' skidati a puštati mlade da rastu.
Prednost žbuna je i to što toliko zaseni površinu da manje raste trava. Mada ako se i ova 'drveća' sastave ni tu trava neće nešto bujati.
 
Poslednja izmena:
Ja sam najvise to pitao da bih proverio dal sam se zajebo sto sam isao na 5.2m od sadnice do sadnice, a 5.5m od reda do reda. Par puta sam dolazio u iskusenje da poduplam u redu, al sam odustao, valjda ce biti taman razmak u 10oj godini...
 
Ja sam čitajući na nekom forumu posadio na 2.5x5m sa ciljem da posle deset petnaest godina vadim svaki drugi u redu....
Nakon dve godine nagovoriše me da povadim i presadum svaki drugi jer ko da seče lešnik u desetoj godini
E sad na 5x5 žbunasti lešnik vremenom dodirne jedan drugi. Može se rezidbom regulisati ali gušća sadnja mora ozbiljna rezidba i velika muka
Mislim da nisi pogrešio

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh