Leska - opšta tema

Pozdrav,lesnikmajstori ??????...treba mi savet u vezi navodnjavanja...nemam struje u leskaru,pa bih rucno da zalivam...zanima me koliko zbunu treba vode u toku godine,mesecno,ili po zalivanju....???HVALA.
 
Prskam sutra Perfection (ima vaši) razmišljam da ubacim malo folijarnog đubriva ima li ko iskustva sa čim i koliko.

Послато са GT-I9195I уз помоћ Тапатока
 
pozdrav ljudi.planiram da zasadim 4 jutra ( 2.2hektara) Lesnika.naravno ne ove jeseni nego u jesen 2017.godine.zanima me dosta toga.voleo bi da me posavetuje neko od vas iskreno ko ima iskustva sa tim.
zivim blizu Vrsca.kod nas duvaju vetrovi vrlo cesto.nekda i olujne jacine.e sad, zanima me koliko recimo moze Grad (led) da osteti lesnik?
najvise me zanima kakvu zemlju voli lesnik?da li vise voli vislju ili nizu zemlju?kod nas je niza zemlja rodnija.to je zemlja kojoj je bliza podzemna voda.ta zemlja je i teza za obradu ali je kvalitetnija.
 
5x3 ali sledeći zasad idem na 5x4 malo je 3 metra već su uveliko spojeni žbunovi.

Послато са GT-I9195I уз помоћ Тапатока
Pope dobri su ti lešnici. Ja sam išao 5×4. Sada su ušli u četvrtu godinu. Koliko se nadaš rodu i koliko imaš stabala i koje sorte. Poz.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
znac imas lesnike na donjoj zemlji?jel dobro izgledaju?koja je povrsina?koja godina su lesnici?jel to znaci da voli donju zemlju, tezu zemlju?ova moja je njiva 2. klase.

Jesenas sam posadio lesnike na zemlji 4-5 klase,po meni teska zemlja,glinovita.Nisam jos uradio analizu,planiram naravno,komsija radio i kod njega je ph 5.75 pa stoga mislim da je i kod mene slicno i to bi trebalo da je odgovarajuci ph za lesku.Bolje da je kiselija zemlja nego da je vise alkalna.Mislim da podnosi od 5(5.5) do 7.5(8.Radio sam podrivanje tog parceta gde sam zasadio.Lepo se primio.Evo da se pohvalim malo-malo pa na nekim sadnicama imam i roda i to po nekoliko komada po sadnici.Prijatno sam se iznenadio.Imao sam nekih sitnih problema sa listovima(neke ozegotine sitne i kao da mi je nesto grickalo list pa sam zbog toga oprskao i sad mislim da je manje rupa) na ponekim sadnicama ali je moguce da je to bilo zbog ploda na tim sadnicama jer sam citao da zbog zametanja ploda vuce snagu iz listova pa je mozda to bilo i zbog toga.Ne mislim na rupicavost vec na te sitne ozegotinice i to.E sad da li sam u pravu-ne znam.Pozdrav i sadi i naravno pripremi zemlju,uradi analizu.Ja jos nisam i to mi je greska ali uskoro i to radim.
 
Poslednja izmena:
moj ljeskar prije i poslije tanjiranja i frezanja, bila0o me uhvatilo kisno vrijeme pa nisam mogao u njivu i bili se zatravili naopako



 
Poslednja izmena:
ljesnjak je u drugoj godini ima 420 komada na 0,8h, ja sam sadnice nabavio u Konjuhu i sadnica je bila 1,5e posto su isle preko granice nisu imale pratecu dokumentaciju, trudim se da ih odrzavam najbolje sto mogu, prije sadnje sam bacao stajnjak i krecnjak posto mi je jako kisela zemlja u rupe poprilicno stajnjaka, u zimu im dajem konbinovani djubar a pocetkom aprila i krajem maja KAN, spricam po potrebi ove godine jesenje bakrom, zimsko i jos jednom insekticid fungicid i prihrana, navodnjavanje cu im raditi sad koji dan kap po kap one djeluju solidno i za sada fino rastu bez obzira sto je zemlja na analizi bila upitna i za anbroziju saditi
 
vidi se da je odrzavan maximalno i da lepo napreduju.vidim i kuce u blizini sigurno je blizu sela.koje je klase njiva na kojoj je lesnikk?
i ja planiram da zasadim 1.5 jutro (0.8 hektara).da li mora lesnik da bude blizu sela i ako mora zasto?da li planiras da ogradis lesnik ili da ostavis tako neogradjen?

- - - - - - - - - -

kako sadnice da kostaju 1.5 evra?ja sam se raspitao i cena je oko 5 evra za sadnicu.stabljika je u pitanju a ne zbun.
 
ah11y4a.jpg

rN5ckek.jpg


Pritisak 12. bara, kolicina vode po hektaru 800l. Dizne TR. Vetar na najjacem.:ppozdrav:
 
njiva mi je 100 metara od kuce a za klasu zemljista ne znam ali ja jako lose ph 4,3 malo p i k humus 1,9%, sad mora ili ne mora blizu sela nemam pojma a sto se ogradjivanja tice zeko mi je pregrizao par grancica steta nikakva srna nemam a od stetocine covjeka ne moze ni zid da ih zastiti tako da mi je to velika investicija a za sada nema potrebe jer ih niko ili nista ne dira,
 
Kolege jel imao neko problem sa pticama,konkretno sa vranama,slecu mi na grane i lome i deblje i tanje grane!Jesenas posadjeno a imam roda malo malo pa ih verovatno lesnik privlaci, pa kako slete one polome grane!Kako iole efikasno da resim ovo?Ili da otkidam plod,mozda je i to resenje!
 
Nazad
Vrh