Leska - opšta tema

Druga vegetacija

adkq9x.jpg
 
[FONT=&quot]Pocetkom Maja bi prskao Calipso 3ml na 10lvode+Akord 7ml na 10l vode,interesuje me da li su doze dobre i da li treba jos nesto dodati ovoj zastiti.[/FONT]
 
Svako ko uzgaja lješnik može ti dati odgovor na to pitanje ali to bi bilo ne ozbiljno. Ti ćeš saditi, uzgajati, prodavati, a na osnovu onog šta očekuješ od tog nasada, odrediti glavnu sortu. Mogli bi pomoći kad bi znali više podataka. O kojoj količini se radi? Nije isto posaditi par grmova i podići plantažu od 1 Ha. Možda želiš da sami ispadaju ili planiraš mašinu za čišćenje. Sitniji ili krupniji? Treba odgovoriti na mnogo pitanja da bi dobio kvalitetan odgovor.
 
Planiram zasd od nekih 100 kalemljenih leski koga god sam pitao o izboru sorti svi su mi rekli drugacije a ja naravno nemam nikagvog iskustva
 
[FONT=&quot]Postovane kolege.,,molim za pomoc,,da li neko zna mogu li se mesati Akord fungicid, aktivna materija Tebukonazol i Calipso insekticid,aktivna materija tiakloprid . Ili neka druga kombinacija za prskanje pocetkom Maja meseca.Hvala unapred.[/FONT]
 
Pozdrav forumasi!
Kako je moguće da iz grma crvenog lamberta raste zeleni izdanak?
Ceo taj grm je nesto bledunjav kao da mu fali neki element? Kad je kruška imala problem sa bledim listovima dodavao sam gvoždje.
ff77b7dd373bba82069b34de2d131ea8.jpg
893cb2a3bad245bb4cb2b2282755a730.jpg
543ea4e086f68c67266a2ba60888608c.jpg
a1d4100d84a951d09538ca89c4f1a5c8.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
davidk

Crveni lambert je ukrasna sorta , imam im mozda 15 -20 komada . I isto se ponasaju kao kod tebe. Listovi su modro crveni samo ponekada uglavnom je bledo crven.Nesto izmedju zelene I crvene kao kod tebe .
Dodaj mu malo gvodja I prati kako se ponasa . Ali nece rezultat biti neki . Lambert sorte su dobre za oprasivanje , plodovi su manji , duguljasti ,sa crvenom opnom .
 
E ovako od nekih 440 stabala oko 150 su kao ova dva na prve dve slike od početka listanja zaostaju za ostalima i list im je mali i zuckast sad je počeo i da se suši, a ostali su kao na ovoj trećoj slici zeleni i dobro se razvijaju. bio sam jutros kod zastitara i kaže mi da ih je zahvatila monilija..ako je neko imao sličnih problema..?
5689643032eeea1cdb9f7c2030ea5438.jpg
bc4a7105b363c09c90fe3f585608d68c.jpg
0fe67117c495ef875a7d6e52b25ca136.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav dragi ljudi,
mozete molim vas da mi pomognete sa informacijom sta moze da bude problem u mom zasadu lesnika obzirom da su na tek olistalim sadnicama listovi supljikasti, busni.
Naglasio bih samo da je rec o mladom zasadu lesnika formiranom prosle godine na jesecn. Ovo je prvo olistavanje. Rec je o stablastoj formi lesnika.
Sama sadnica mi deluje zdravo, boja lisca takodje.
Molim vas za pomoc ukoliko znate sta moze da bude i cime da ga tretiram....pretpostavljam da je neko oboljenje.
hvala svima na trudu i pomoci
 
I u mom zasadu ista pruča. To su verovatno neki insekti. Ja sam primetio dosta crvenih bubamara...
Čim prodju ove kiše išao bi sa nekim insekticidom i šta već ide uz njega videću u p. Apoteci

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
Što se tiče bubamara mi smo ih imali prošle sezone one ne bi trebale da prave nikakav problem. Ove sezone i kod nas ima šupljikavih listova to su insekti, ne oboljenje. Nisu lisne vaši e sad koji insekti... verovatno lisne pipe.
 
I u mom zasadu ista pruča. To su verovatno neki insekti. Ja sam primetio dosta crvenih bubamara...
Čim prodju ove kiše išao bi sa nekim insekticidom i šta već ide uz njega videću u p. Apoteci

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka


hvala na savetu !
Mogu li da te zamolim da posavetujete koji insekticidom da poprskam Lesku.
Isao bih do apoteke da uzmem nesto al nisam siguran o kom insektu je rec.

pozdrav
 
Od prskanja do prskanja i tako u krug......................
Hajde se malo uozbiljite i pročitajte program zaštite leske, i naravno nešto i o bubamarama i njihovoj ulozi u prirodi.
Ne kažem Vam to da bi sad nešto pametovao, već, ako se samo malko edukujete biće Vam svima lakše da se nosite sa problemima u leskaru.
Od insekticida preporučujem Nurell D, taman da se i plod sačuva.
 
Od prskanja do prskanja i tako u krug......................
Hajde se malo uozbiljite i pročitajte program zaštite leske, i naravno nešto i o bubamarama i njihovoj ulozi u prirodi.
Ne kažem Vam to da bi sad nešto pametovao, već, ako se samo malko edukujete biće Vam svima lakše da se nosite sa problemima u leskaru.
Od insekticida preporučujem Nurell D, taman da se i plod sačuva.

hvala za savete
ziva rec i iskustvo su dragoceniji od teorije.
Zato smo valjda ovde.
A i svaki pocetak je tezak a teorije cesto kontradiktorne ili nude sirok spektar resenja....

hvala jos jednom svima
 
hvala za savete
ziva rec i iskustvo su dragoceniji od teorije.
Zato smo valjda ovde.
A i svaki pocetak je tezak a teorije cesto kontradiktorne ili nude sirok spektar resenja....

hvala jos jednom svima
Hteo je da kaze da svakog proleca i jeseni je isto, niko ne zeli da se prvo informise pa onda dodje i pita ovde za nejasnoce i savete nego traze uputstva za svaku situaciju pojedinacno, i tako svaki clan pita sta da radim sada, a sta sada a niko nije potkovan nekim predznanjem a u ovoj grupi je bukvalno SVE vec objasnjeno na prethodnim stranicama.. i onda umesto da se polemise o pristupu celom poslu i da svi delimo neke korisne informacije sve se vrti oko poducavanja novajlija za svaku mogucu situaciju koja im se dogodi i onda svi iskusni članovi ne ucestvuju aktivno i samim tim se smanjuje kvalitet informacija koje se dele.. ja sam isto pocetnik, ali ljudi aman potrudite se malo i procitajte prvo temu, mnogo ce vam sve biti jasnije...

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Hteo je da kaze da svakog proleca i jeseni je isto, niko ne zeli da se prvo informise pa onda dodje i pita ovde za nejasnoce i savete nego traze uputstva za svaku situaciju pojedinacno, i tako svaki clan pita sta da radim sada, a sta sada a niko nije potkovan nekim predznanjem a u ovoj grupi je bukvalno SVE vec objasnjeno na prethodnim stranicama.. i onda umesto da se polemise o pristupu celom poslu i da svi delimo neke korisne informacije sve se vrti oko poducavanja novajlija za svaku mogucu situaciju koja im se dogodi i onda svi iskusni članovi ne ucestvuju aktivno i samim tim se smanjuje kvalitet informacija koje se dele.. ja sam isto pocetnik, ali ljudi aman potrudite se malo i procitajte prvo temu, mnogo ce vam sve biti jasnije...

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
Mislim da je to sasvim normalno jer čovek kada se nadje u teškoj situaciji a nije dobro upoznat postaviće pitanje pa ko želi da odgovori može jer ipak odgovoriti nije teško.

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh