Leska - opšta tema

Jaka stvar.

Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока
 
Posadio sam lesnik zimus prskao sam plavim uljem kad je upupio bio sad je poceo da otvara listove da li sad treba prskati i sa cime?
pou0rcKWj

Moze jos neko neki savet jel treba insekticid i nesto protiv monilije sad da se prska kad se otvaraju pupoljci ili da sacekam?
 
Ljudi,

molim Vas koji ste iskusn da mi pomognete. Pri današnjem obilasku Lešnika primetio sam da na pojedinim biljkama postoje mladi listovi koji se suše. Ne umem da postavim slike pa Vas ovako molim da mi kažete čime prskati.
 
Hoce li biti greska ako sada bacim drugu dozu uree oko leske? prvu dozu sam bacio pocetkom marta, po 2 sake oko svake. to je nekih 330 kg na 400 komada.
 
Jipi može li doći u obzir Akord i Kubik Plus.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
Fora je da se sada kad je krenula vegetacija da se unisti pauk grinje i ako ima strizibube ona. Znaci neki akaricid i inselticid neselektivni. Takodje sada treba da se iskljuci pojava botritisa nekim fungicidom. Taj savet mi je dao zastitar i to ja vama prenosim. Naravno treba ponoviti tretman za 14 dana. Za to drugo prskanje treba uzeti u obzir i pojavu gusenica tako da je eventualni akaricid mozda i manje potreban od insekticida. Sve treba uzeti sa rezervom jer nema potrebe prskati ako se ne pojavi potreba. Inace insekticid i krajem maja i sredinom juna protiv surlasa obavezno.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Fora je da se sada kad je krenula vegetacija da se unisti pauk grinje i ako ima strizibube ona. Znaci neki akaricid i inselticid neselektivni. Takodje sada treba da se iskljuci pojava botritisa nekim fungicidom. Taj savet mi je dao zastitar i to ja vama prenosim. Naravno treba ponoviti tretman za 14 dana. Za to drugo prskanje treba uzeti u obzir i pojavu gusenica tako da je eventualni akaricid mozda i manje potreban od insekticida. Sve treba uzeti sa rezervom jer nema potrebe prskati ako se ne pojavi potreba. Inace insekticid i krajem maja i sredinom juna protiv surlasa obavezno.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
Jipi reci šta upotrebiti? Može li Akord, Kubik Plus i Talstar.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Nisam zastitar da dajem bas neke savete. Talstar su mi rekli da je dobar za surlasa i zato ostavim taj za leto da ne bi doslo do rezistentnosti. Recimo ove godine sam umesto abastate-a prskao kraft-om. I kubik plus i akord su ok sto se tice fungicida. Fora je samo da se sad odradi akaricid neki preventivno. Svi su manje vise, koliko je moje skromno znanje o zastiti, na slicnoj ako ne i istoj osnovi. Opet ponavljam da bi najbolje bilo da se trazi savet od nekog iskusnog zastitara.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nisam zastitar da dajem bas neke savete. Talstar su mi rekli da je dobar za surlasa i zato ostavim taj za leto da ne bi doslo do rezistentnosti. Recimo ove godine sam umesto abastate-a prskao kraft-om. I kubik plus i akord su ok sto se tice fungicida. Fora je samo da se sad odradi akaricid neki preventivno. Svi su manje vise, koliko je moje skromno znanje o zastiti, na slicnoj ako ne i istoj osnovi. Opet ponavljam da bi najbolje bilo da se trazi savet od nekog iskusnog zastitara.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
Jipi koji daješ akaricid. Pozdrav

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
U redu je onda što bacaš ureu, ali nemoj više, za sadnice u drugoj godini dosta si bacio. Održavaj čisto oko njih i zalivaj kasnije ako bude suše :cao:
 
Izgleda da sam preterao, dosta mladih koje sam sad na jesen posadio nisu se primile. Jedino na ureu sumnjam. 1 saka je mera.
 
Nazad
Vrh