Leska - opšta tema

Šta ovo moze da bude? Ovakvi listovi se pojavili na mestu gde se duze zadrzava voda u proleće.
60ba7d461b71211df49deb97f4ad4299.jpg
7fa5b18f4331d9670f70f23f2772eb5c.jpg
d595c092f34a591a43e708401d1f679a.jpg


Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Čudnovato kao da je manjak železa. Probaj da poprskaš samo jednu sadnica sa Wuksal
Šta ovo moze da bude? Ovakvi listovi se pojavili na mestu gde se duze zadrzava voda u proleće.
60ba7d461b71211df49deb97f4ad4299.jpg
7fa5b18f4331d9670f70f23f2772eb5c.jpg
d595c092f34a591a43e708401d1f679a.jpg


Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Nisu svi listovi na biljci takvi. Samo oni koji su izrasli kada je biljka inala visak vode. Wuxal je ono tecno djubrivo?

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Jeste Jipi. Tečni Wuksal jedan čep na 10l vode
Nisu svi listovi na biljci takvi. Samo oni koji su izrasli kada je biljka inala visak vode. Wuxal je ono tecno djubrivo?

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Mladi zasad mi bila ozbiljno napala grinja, dva puta sam ga prskao uz dodatak aminokiselina i fino su se izvukli i na kraju nece biti ni desetak koji su se osusili od 400. Kom.
25d01d77b330d401f5fd31dc2f559b7f.jpg
78990c964eceae7519bb9ddedfaecd3c.jpg
f61cfe445e8e1415a16ad4da3b14a5b5.jpg


Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока
 
Smiki sa kojim sredstvom si uradio.
Mladi zasad mi bila ozbiljno napala grinja, dva puta sam ga prskao uz dodatak aminokiselina i fino su se izvukli i na kraju nece biti ni desetak koji su se osusili od 400. Kom.
25d01d77b330d401f5fd31dc2f559b7f.jpg
78990c964eceae7519bb9ddedfaecd3c.jpg
f61cfe445e8e1415a16ad4da3b14a5b5.jpg


Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav...


Trebalo bi mi par odgovora sto se tice Kupovine i prinosa Leske(Lesnika)


Dakle,na jesen planiram da zasadim prvi hektar lesnika...


Surfujuci po internetu naisao sam na razne teme....Ali u nekakvim blogovima i slicnim tekstovima sam procitao jako puno nebuloza....


Zato se javljam ovde da cujem misljenja pretezno onih koji se bave ovime i koji znaju nesto vise....


Naravno svaki odgovor je dobrodosao...


Dakle moje pitanja su:


-Moze li se zasaditi nesto izmedju stabala leske(jagode na primer ili nesto slicno sto ne ide u visinu)


-Gde kupiti kvalitetnu sertifikovanu lesku u Srbiji?Zanci gde prodaju ljudi prave stvari...ne nesto na divljaka..Provereno i sigurno!


-I jos jedna meni jako bitna stvar...gde nalazim hrpu odgovora a svaki je prica za sebe...A tice se prinosa!


-Dakle moja nedoumica je:Ako kupim dvogodisnju sadnicu ona bi za neke 3-4 godine trebala dati od 3-5kg po stablu(ODPRILIKE) a koliko ce mi dati odmah po prvoj sezoni?
I da li ce mi dati nekakav prinos..jer spominje se da pocinje da radja od 3 godine...
Ali ne znam da li se to misli i na te 2 god koliko leska ima kad je kupim plus ta 1. godina ili se te 2 god uopste ne racunaju pa se ceka cele 3 god...


Ne znam da li sam se jasno izrazio...mislim da jesam...pa eto zanima me sta vi mislite o tome...


Kako idu prinosi...


Ne zanima me da li je taj prinos veliki ili mali srednji ili ne znam ni ja kakav zanima me kada dolaze prvi plodovi tj posle koliko vremena...


I za kraj da li na internetu postoji link od neke literature sto se tice lesnika...dobro bi mi dosao..


Unapred Hvala na svim odgovorima...
 
Po meni je gajenje medjukultura u vocu komlikovano jer smetaju jedna drugoj najvise zbog zastite. Ako bas odlucis jagode i lesnik ( po meni bolje samo ozbiljno jagode ), onda su ti jagode najbolji izbor, jer dok ne stignu lesnici, ti ces jagode da beres, orezujes i odrzavas dok puzis i cucis, i odlicno se naviknes na rad u tom polozaju. Dok ne stignu lesnici na rod ti si vec spreman, jer isto najvaznije poslove kod lesnika : skupljanje i rezidba, obavljas dok puzis, milis i cucis :osmeh:
 
Pozdrav...


Trebalo bi mi par odgovora sto se tice Kupovine i prinosa Leske(Lesnika)


Dakle,na jesen planiram da zasadim prvi hektar lesnika...


Surfujuci po internetu naisao sam na razne teme....Ali u nekakvim blogovima i slicnim tekstovima sam procitao jako puno nebuloza....


Zato se javljam ovde da cujem misljenja pretezno onih koji se bave ovime i koji znaju nesto vise....


Naravno svaki odgovor je dobrodosao...


Dakle moje pitanja su:


-Moze li se zasaditi nesto izmedju stabala leske(jagode na primer ili nesto slicno sto ne ide u visinu)


-Gde kupiti kvalitetnu sertifikovanu lesku u Srbiji?Zanci gde prodaju ljudi prave stvari...ne nesto na divljaka..Provereno i sigurno!


-I jos jedna meni jako bitna stvar...gde nalazim hrpu odgovora a svaki je prica za sebe...A tice se prinosa!


-Dakle moja nedoumica je:Ako kupim dvogodisnju sadnicu ona bi za neke 3-4 godine trebala dati od 3-5kg po stablu(ODPRILIKE) a koliko ce mi dati odmah po prvoj sezoni?
I da li ce mi dati nekakav prinos..jer spominje se da pocinje da radja od 3 godine...
Ali ne znam da li se to misli i na te 2 god koliko leska ima kad je kupim plus ta 1. godina ili se te 2 god uopste ne racunaju pa se ceka cele 3 god...


Ne znam da li sam se jasno izrazio...mislim da jesam...pa eto zanima me sta vi mislite o tome...


Kako idu prinosi...


Ne zanima me da li je taj prinos veliki ili mali srednji ili ne znam ni ja kakav zanima me kada dolaze prvi plodovi tj posle koliko vremena...


I za kraj da li na internetu postoji link od neke literature sto se tice lesnika...dobro bi mi dosao..


Unapred Hvala na svim odgovorima...

Tri do pet kg možeš dobiti za osam godina po sadnji.
 
Po meni je gajenje medjukultura u vocu komlikovano jer smetaju jedna drugoj najvise zbog zastite. Ako bas odlucis jagode i lesnik ( po meni bolje samo ozbiljno jagode ), onda su ti jagode najbolji izbor, jer dok ne stignu lesnici, ti ces jagode da beres, orezujes i odrzavas dok puzis i cucis, i odlicno se naviknes na rad u tom polozaju. Dok ne stignu lesnici na rod ti si vec spreman, jer isto najvaznije poslove kod lesnika : skupljanje i rezidba, obavljas dok puzis, milis i cucis :osmeh:
Ja kao medjurednu kulturu u lesnicima imam malinu, Super se pokazalo.
Redovi lesnika su na 5,4m a izmedju njih na 2,7 ide red maline ima prolaz za traktor

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
A naradices se prilicno. Prskam trojici ljudi koji imaju lesnike. Nema tu velike love, a rad u puzajucem polozaju (paprika, jagode).

P.S. Pored mene u Matericima (preko puta kanala od clana Goran G) su neki Beogradjani podigli lesnik. Pre nekih 5-6 dana su prvi put dosli i izfrezirali korov. Nije ni bilo veliko trave jer je susna godina, bas me zanima da li ce taj zasad preziveti 4-5 godina ili ce prodati njivu pre toga.
 
Hvala na odgovoru..

- - - - - - - - - -

Ne kazem da cu se obogatiti ali ako budem riljao kod privatnika za 25 000 onda cu vala i ocoraviti i postati invalid za 10ak godina...

Treba pokusati pa se kajati a ne obratno
 
Nazad
Vrh