Leska - opšta tema

Kolege imam jedno pitanje ako ima ko slicnog iskustva..
Ove godine na nekim delovima vocnjaka izrasla mi je ambrozija nebu pod oblake
Stvrdnula se i debela je i ne znam cime da je uklonim, prosao mi je tarup cekicar i odradio posao extra ali na nekim delovima ne moze da pridje, trimer nema sanse da to udradi pa me zanima ima li ko iskustva kako da se ukloni to a da nije rucno..
Hvala unapred

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Imam trokraki noz, ali prejako je i predebelo za njega, bukvalno mislim da sam kardan zeznuo

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Imam 3kraki noz za trimer ali apsolutno je nemoguce sje*ati ono rastinje.. saznao sam malo vise o ovom cikularu za trimer, mislim da je to resenje..

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Imam 3kraki noz za trimer ali apsolutno je nemoguce sje*ati ono rastinje.. saznao sam malo vise o ovom cikularu za trimer, mislim da je to resenje..

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

Ako vec kupujes cirkular znaj da se husgvarnin "skarlet" kod mene pokazao izuzetno za razliku od "no name" prethodnog sa kojim nisam mogao nista da uradim.
 
Da li se formirala cena kod nas u regionu? Kako stojimo, posto sam procitao da je turska podbacila u odnosu na proslu godinu za -35%

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Max cena za koju cete moci dobiti ove godine za domaci lesnik je 600 dinara i to bas krupan, oni srednje krupnoce 550 dok sitniji 500. Na pijacama je od 800 do 1000 dinara. Ima ga mnogo i gotovo je prerodio svima, bila blaga zima i lepo se oprasio. svaka cena preko 600 na veliko je dzekpot.
 
Ista priča svake godine.........
I još kad neko bude napisao da treba biti srećan ako uzmeš 380din po kg !!!!!
 
Nazalost, tako nam je kako nam je. Poznajete li nekog ko se bavi strucnim orezivanjem lesnika? Moze i na PM kontakt.
 
Да ли неко од вас господе овде на форуму може да препозна по плоду које су ово сорте лешника?
DSCI1392-480x640.jpg
DSCI1394-640x480.jpg

Ова сорта је изузетно крупна, али ове године није много родила, а има доста празних језгри и болесних плодова.
DSCI1395-640x480.jpg
DSCI1398-640x480.jpg

Ова друга сорта се фантастично показала код мене. Плод је ситнији од прве сорте, али дрво је изузетно много родило, скоро па више плодова него лишћа. Плодови су здрави, мислим да нисам нашао ни један празан или покварен (иако се ничим не прска) и лако отпадају са дрвета, па и они зелени лако се кидају и испадају. Као што рекох, ако неко може да идентификује сорте на основу плода, био бих му захвалан. Када сам садио, купио сам 4 сорте, извињавам се унапред ако их погрешно називам: Тонда Ђентиле Романа, Тонда Ђентиле де ла Ланге, Ламберт (мислим да се тако звала, али нисам сигуран), и Халски Џин (једино је он калемљен на Мечју леску). Испало је да има више различитих (уобичајена ствар кад се купује од чарапанских калемара, част изузецима), а ово су две сорте које ми се највише свиђају (посебно друга).
 
Prva sorta ti je rimski , a druga tonda djentile dela langa.Da je srece cela Srbija bi sadila samo nju, ne zovu je dzabe kraljica lesnika.


Da li smo u problemu mi koji smo posadili Rimski kao glavnu sortu?

imam jedno 50ak komada da popunim, da li da uzmem langu i popunim njome, najvise me zanima to zbog oprasivaja medjusobnog.
 
Nazad
Vrh