Leska - opšta tema

36634130910_3b34bfaeb9_c.jpg


36214805593_39344a2b4b_c.jpg
Koja je sorta i koji je prinos po grmu?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
To je u ljusci cena pomnozi sa 3 i dobijes cenu ociscenog u Turskoj.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
ove godine cena 1,40 € u Tursku :(

Sent from my GT-S7390 using Tapatalk
Verovatno u ljusci. Ali kakav je kvalitet u odnosu na naš lešnik. Drugo cena jezgre je po marketima ostalo isto pa čak i više u odnosu na prošlu godinu.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Cena je na berzi na dan 31.8.2017. u Turskoj od 2.09€ do 2.58€ po kg u ljusci.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Koliko ide grama Nordoksa na 10 litara vode za zaštitu lešnika. Pozdrav

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Planiram da zasadim 1ha na imanju u Pljevljima na 1100m, planinska klima. Koju sortu bi mi preporučili? Kalem na mečiju lijesku ili grm?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
Ja sam uvek za langu, pogotovo sto se u Italiji na tim visinama ona i sadi.
Evo ti jedan zanimljiv zapis pa ako imas nekoga da ti jos malo prevede,odlicno.
https://www.youtube.com/watch?v=cTzgNGF41tc&t=846s

Stvarni ,sada bi ti bilo dovoljno 20gr na 10l ,po opadanju lisca mozes ici i sa 30 gr.
 
Koju sortu trave ili deteline posejati u medjuredni prostor? I u koje vreme bi bilo najbolje da se to uradi. Na prolece ili sada pa da bude ozima trava.
 
Ja sam uvek za langu, pogotovo sto se u Italiji na tim visinama ona i sadi.
Evo ti jedan zanimljiv zapis pa ako imas nekoga da ti jos malo prevede,odlicno.
https://www.youtube.com/watch?v=cTzgNGF41tc&t=846s

Stvarni ,sada bi ti bilo dovoljno 20gr na 10l ,po opadanju lisca mozes ici i sa 30 gr.
Tiki tih 20gr ide posle berbe kada padne 50% lista a 30gr kada je 100%. Pozdrav i hvala.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Na koliko % susite lesnik kad ga pokupite??? :) Ja sam obicno oko 10% ali cistog lesnika bez onih korpica.
 

Ja imam kod mene po vocnjaku belu detelinu i picim kosilicom po njoj i izgleda super... Jako se siri na sve strane i suzbija druge trave i korove, drzi vlagu u zemljistu, ne raste visoko tako da i ako iz nekog razloga ne mozete cesto ta kosite nece vas sacekati šuma za mesec dana, itd...
E sad, jedna po meni losija strana bele deteline jeste da skoro pa cele godine od kad prvi put procveta ima dosta pcela po njoj! Da ne kazem rojevi, ali umeju da upadnu i u patiku, a o hodanju u papucama/sandalama nema razgovora! Isto tako ove godine s'obzirom na sušu i jako sunce vidim da se sva osusila sem u onim zasenjenim delovima... Mada, svake godine tako pa u prolece bukne gušća nego sto je bila...

Ja se izvinjavam za :off_topic:, ali htedoh da odgovorim kolegi ;)

Ali ajde da ne bude skroz off-topic, kako se krecu prosecne cene za jezgro kod nas ako bi se uzimalo do 100kilograma?
 
Ja imam kod mene po vocnjaku belu detelinu i picim kosilicom po njoj i izgleda super... Jako se siri na sve strane i suzbija druge trave i korove, drzi vlagu u zemljistu, ne raste visoko tako da i ako iz nekog razloga ne mozete cesto ta kosite nece vas sacekati šuma za mesec dana, itd...
E sad, jedna po meni losija strana bele deteline jeste da skoro pa cele godine od kad prvi put procveta ima dosta pcela po njoj! Da ne kazem rojevi, ali umeju da upadnu i u patiku, a o hodanju u papucama/sandalama nema razgovora! Isto tako ove godine s'obzirom na sušu i jako sunce vidim da se sva osusila sem u onim zasenjenim delovima... Mada, svake godine tako pa u prolece bukne gušća nego sto je bila...

Ja se izvinjavam za :off_topic:, ali htedoh da odgovorim kolegi ;)

Ali ajde da ne bude skroz off-topic, kako se krecu prosecne cene za jezgro kod nas ako bi se uzimalo do 100kilograma?


nije bas of topik vezano je za leskar...

hvala za odgovor
 
http://oregonhazelnuts.org/growers-corner/resources/nut-growers-handbook/


Da li moze neko da mi kaze kada tacno i kojim sredstvom tretirati lesku. Ovde sam nasao tabelu u kojoj pise sta se obavlja u kom mesecu. Al nije mi jasno bas za nase podnevlje sta se koristi od preparata i kada. Kada ide bakar kada ide sve ostalo. Leska mi je u prvoj godini kod mene. A navodno iz rasadnika su izasle kao dvogodisnje. do sada nisam prskao ni sa cim.
 
Nazad
Vrh