Leska - opšta tema

Nis lucajno ne dirajte zecice koje nadjete u prirodi jer im tako prenosite svoj miris i majka posle nece da ih prihvati.
 
Tako je, njih majka ostavi na po njoj sigurnom mestu i dolazi preko dana da ih podoji a oni tu cekaju. Ako ih samo pipnete - gotovo.

Odgojiti ih je dug i naporan proces i u vecini slucajeva ne uspe, najvise zbog mleka, a koristi se zamensko mleko u prahu za macke, ono je najpribliznije zecijem.
 
Idu ujtru da zavrse sto im je ostalo oko 400 stabala...imam ukupno 1300 stabala pola u 10 pola u 8 godini...u ljusci je ..naravno jos ga nelupamo..
 
Idu ujtru da zavrse sto im je ostalo oko 400 stabala...imam ukupno 1300 stabala pola u 10 pola u 8 godini...u ljusci je ..naravno jos ga nelupamo..
Pozdrav Savo, meni sad nije jasno, ali evo čitam opet, pa bolje da pitam, ispade da si nakupio 300kg u ljusci sa 900 stabala i da je ostalo još sa 400 da se skupi. Pa nešto mi to mali prinos, ispade po stablu 0.33kg, a već su ti stabla u osmoj i desetoj godini.
Jel ja nešto pogrešno tumačim :sta:
Pozdrav!!!:cao:
 
Poslednja izmena:
Pozdrav Savo, meni sad nije jasno, ali evo čitam opet, pa bolje da pitam, ispade da si nakupio 300kg u ljusci sa 900 stabala i da je ostalo još sa 400 da se skupi. Pa nešto mi to mali prinos, ispade po stablu 0.33kg, a već su ti stabla u osmoj i desetoj godini.
Jel ja nešto pogrešno tumačim :sta:
Pozdrav!!!:cao:
Ma ne to je mali deo koji je otpao ..podkupljam iz vise puta....
 
Aaaa, pa tako reci, već sam se zabrinuo :osmeh:
Iimaš više sorti kad ti toliko dugo zri? Ja baš zbog toga se opredelih za dve vodeće sorte i par procenata oprašivača pri sadnji, pa kad stigne skupljanje bar da bude u isto vreme.
Koja ti sorta prva stiže?
:cao:
 
Poslednja izmena:
Pozdrav
Citam vasu temu vec dva meseca
posto sam jos uvek samo amater intersuje me vasa iskustva sa folijarnom prihranom meni preporucuju slavol vvl
 
Aaaa, pa tako reci, već sam se zabrinuo :osmeh:
Iimaš više sorti kad ti toliko dugo zri? Ja baš zbog toga se opredelih za dve vodeće sorte i par procenata oprašivača pri sadnji, pa kad stigne skupljanje bar da bude u isto vreme.
:cao:
Koja ti sorta prva stiže?Imam 3 sorrte,romana.gifoni i delalange..izgubio sam semu sadnje tako da nemam poima koja mi prva opada,ali priblizne su ...lupio sam 30 dana oko 20 dana sve opadne..
 
Kolege, nasao sam par informacija u vezi prinosa u Turskoj, pa mozda onima koji imaju lesnik u rodu bude interesantno, jer ipak od prinosa u turskoj dosta zavisi i cena kod nas i u svetu. Jos u julu njihov ministar poljoprivrede je dao zvanican podatak da ocekuje prinos berbe 2016 od 468 hiljada tona sto je dosta manje od njihovog proseka http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/bakan-celik-2016nin-findik-rekoltesini-acikladi-260569.html pocetkom avgusta , kada je pocela berba, videli su da ce prinos biti manji i od toga, jedva ako bude 400 hiljada http://www.orduolay.com/rekolte-400-binin-altinda tako se slicno desavalo i u berbi 2014 kada smo lesnik prodavali po ekstra cenama. Ja se samo nadam da ce malo da se nesto pokrene oko otkupa lesnika, da ce biti potraznja za lesnikom i da konacno pocne ozbiljan otkup lesnika u ljusci.
 
Koja ti sorta prva stiže?Imam 3 sorrte,romana.gifoni i delalange..izgubio sam semu sadnje tako da nemam poima koja mi prva opada,ali priblizne su ...lupio sam 30 dana oko 20 dana sve opadne..

Hvala Savo na odgovoru. Ja imam skoro pa isti sortiment kao ti, Tonde, jedino umesto Gifoni sam sadio Lambert beli kao oprašivač i to 10%. Kako si zadovoljan sa oprašivanjem. Treba da dopunim ono što se posušilo pa razmišljam da ubacim još neki oprašivač.
 
Kolega karlos, neke slicne informacije od uzgajivaca iz Turske imam i ja. Problem je u tome sto cemo svejedno prodati lljesnik po najnizoj cijeni u regionu,a extra profit ostaviti nakupcu. Valjda smo tako navikli.
pozz
 
Поздрав свим форумашима , имам засад леске у Лозници у 6. години. Лешник је већ почео да зри и полако опада. година је била јако повољна за пораст , али пуно ветраје условило и превремено опадање дела рода још док је био незрео. Ако буде добре цене као прошле године , то ће надокнадити губитке.
 
Nazad
Vrh