Leska - opšta tema

Mizer i ostali. Da li uz fungicid sistane sme prihrana ? Koliko da je ubacim na 100l
 
G. Zeljko max. kolicina [h=1]SYSTHANE 240 EC[/h]0, 05 % (5 ml u 10 L vode) u Subotici ga tesko nadjem, a i malo je papreno. (informisi se na internetu) pozz.
 
G. Mizer informiso sam se i znam kolko ide otrova na kolko vode al ne znam dal sme da se ubaci prihrana uz fungicid to sam pitao
 
Ja konačno stigao da oprskam akord i fobos ali u žbunovima more buba... Razletele se na sve strane. Valjda ih ovo malo sredi... Vlaga ludilo i opet će kiša

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
[FONT=&quot]U Junu bih koristio neki insekticid protiv smrdibuba, mislio sam Aktaru ili Mospilan ali neznam koju koncentraciju staviti,u predhodnom mesecu sam koristio Calipso.Mozda imate neki bolji predlog,hvala unapred.[/FONT]
 
Pre neki dan sam prskao protiv pepelnice i jos uvek su mi ramena utrnuta. Nisam toliki mazohista. Tako da moram nesto da prepravim na tomu vinkovica. Nemam traktorsku prskalicu ali imam neko bure sa slavinom pa sam to mislio na atomizer da povezem da imitira rezervar
 
IMG-20190530-085823.jpg
IMG-20190530-085849.jpg


Jucerasnji ucinak leda
 
Viša sila.... Tuga gledati
Kad se malo stabiliše vreme da oprskaš neku zaštitu tih silnih povreda

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
E do mojega...
Doći će biljke sebi, al opet, ostaće ta oštećenja od udaraca, obiđi vidi, ako imaš negde direktnih pogodaka u koru stabla, stavi onaj kalemarski vosak, polomljene grančice preseci makazama. Možeš i prskanje bakrom da odradiš, a bilo bi super da uradiš i neku folijarnu prihranu, da pomogneš malo oporavku. Ideš dalje, nema nazad...
Baš bezveze, ja svaki dan gledam radar i čekam kad će da se zacrni.... mašalo nekoliko puta, videćemo danas, opet se sprema za popodne žurka ::lose::
 
Moje je prosle godine isto masakrirao led. Tanje grancice, na kojima su zarasle rane su na tim mjestima pucale na laganom vjetru ili zimus mrzle, a sa plamenjacom se ove godine nikako izboriti- jednom rjecju problemi se samo nizaju. Sve ostecene grane cu u potpunosti izbaciti, nema druge.
 
LLGWm9
Par listova na jednom stablu su dobili tamnu boju kao da je garez na njima,da li neko zna sta je to i cime tretirati.





 
Poslednja izmena:
Da vi ste na zalost imali tu nesrecu sa ledom,ovde u Vrscu za sada toga nije bilo,juce sam obisao nasad i primetio na par grana ovu pojavu tamnog lista,ja sam mislio da plamenjaca ili pepelnica,nisam siguran.Prosle nedelje sam prskao gvozdje Rexolin Q40 mozda je reakcija na to pa reko ajde da pitam.
 
G. Babin i kod mene je slicna situacija, dva puta u toku maja prehrana preko lista, nista tu ja nebi menjao tebe bar led nije zakacio.

Mizer ovo tamno lisce,skoro crno je napad biljnih vasi koje luce mednu rosu gde se nastanjuje bakterija cadjavica zbog koje list potamni.Ti si napisao da je kod tebe slicna situacija,ako je tako treba prskati Mospilan,Aktara,Nurel nesto od ova tri koji resavaju problem biljnih vasi.
 
Mizer ovo tamno lisce,skoro crno je napad biljnih vasi koje luce mednu rosu gde se nastanjuje bakterija cadjavica zbog koje list potamni.Ti si napisao da je kod tebe slicna situacija,ako je tako treba prskati Mospilan,Aktara,Nurel nesto od ova tri koji resavaju problem biljnih vasi.

Boja je na slici po meni ok.
 
Poslednja izmena:
Danas sam prskao akord+fobos..
Primetio sam da na stablima ima užasno malo roda može se prebrojiti...
Kakva je situacuja kod vas?

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh